Кајгана Сонг Контест (КаЕсЦе) #76

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Почитувани дами и господа, шушуљајки, љиоти, имигранти, поќемони, лилипутанци, стоки и гојда:D, разбрани и неразбрани деца, добредојдовте на најновoто свечено отварање на јубилејно 76то (со зборој седумдесетишесто:D) издание на Кајгана Сонг Контест. Доколку сте ја испуштиле победничката песна од минатата тема истата можете да ја слушните тука, а ак ве интересирет детали од претходната тема имате овде. Претходната беша една од најдобрите теми, можеби и најдобра, исполнета со доста квалитетна музика од осумдесетите ('80), иако испуштивме уште доста музика сметам дека сите уживавме во истата.
Според историјата на натпревари, веќе постојт тема околу цртани филмови.
Но дозволете да објаснам, абе истата не е валидна бе и не ја признавам (Исто ко Зајко шо не го признават бата Груја:icon_mrgr:). Сакам да направиме еден осврт и да се вратиме низ деновите на нашето детство и цртаните филмови кои ни беја омилени, на некои сеуште им се. Како и секој добар (омилен) цртан филм, можеби полоњата од то шо го напраја тие цртани филмови беше баш нивната музика, песна или ударна шпица која сигурно ви била омилена. Епа ко тогај постирајте си ја вашата омилена, не е битно седумдесети, осумдесети, девесети, то шо ви лежит на душа то. Уште по мило ќе ми бидит ако се некој од постарите Нинџа Желки, Химен, Каменковци, Миша и Медвед, Пинк Пантер, Хајлендер. Мечето Ушко...
Шо значит, бираме "Најдобра песна од цртани филмови", пријавување до - Четврток (03.09) до 23:59, гласање се затварат Недела (06.09) во 23:59.
Примери. Значит ова се примери, постирајте исто ко во претходните теми со линк. Ви благодарам.


То е проштеватје за подолгиот пост.

Доколку вишите административно-модераторски сили, темата не ми ја сметет за валидна тогај ќе имат измени.
Едит: Сунѓерон ак сакат да учествуват морат со неговата тема да си се пријавит, иначе не го признавам.

Поздрав и останете ми со зравјe.
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
:icon_mrgr:Сандра ма Поќемонка една.
Сите ваши пријави се евидентирани и против нив е покрената постапка.
Со љубов од ујп.
Продолжваме со натпреварот, дали имат нашинци астраљанци на темава?:зелен:
Зш за нив учество се плаќат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom