Карцином/Канцер/Рак

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.938
Секој 24 часа се појавуваат вакви вести
Јасно ми е, али во таков момент работата е на конец и се пробува на секаков начин да се спаси човекот, ова е барем ефтина работа и кој си има мака нема ништо да го кошта да проба.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
BS. Има далеку подобри, и докажани алтернативни методи од кокосово масло.

Плус, ова е сигурно in vitro AKA useless тест.

Едит, после читањето целосно - да, се работи за in vitro тестирање, можеш комотно да игнорираш се.

Еве што има релативен успех vs канцер.

 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.
Член од
13 февруари 2014
Мислења
29
Поени од реакции
4
Здраво, колку што знам уште ја нема таа инјекција во Македонија, сакав да прашам дали некој знае колку пари е во Србија бидејки таму ја има, и дали може македонец да ја купи или да оди таму да ја користи? Фала
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.938
Здраво, колку што знам уште ја нема таа инјекција во Македонија, сакав да прашам дали некој знае колку пари е во Србија бидејки таму ја има, и дали може македонец да ја купи или да оди таму да ја користи? Фала
Прашањето не е колку пари чини и дали може да се набави, туку што ќе набавиш, на црн пазар секогаш постои ризикот да ти биде дадено буквално ништо, а да ти го наплатат 1-2к евра.
За каков тип на рак станува збор, која фаза, со кои методи досега е лекуван заболениот, каква исхрана има?
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
29
Поени од реакции
4
Прашањето не е колку пари чини и дали може да се набави, туку што ќе набавиш, на црн пазар секогаш постои ризикот да ти биде дадено буквално ништо, а да ти го наплатат 1-2к евра.
За каков тип на рак станува збор, која фаза, со кои методи досега е лекуван заболениот, каква исхрана има?
Рак на црн дроп димензии 7 на 4, на човек стар 80год.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.938
Рак на црн дроп димензии 7 на 4, на човек стар 80год.
Внимавајте што купувате и каде фрлате пари, кубанската мислам дека се користи за лекување на карцином на бели дробови, али кој и да е третман се работи за постар човек и телото не е баш подготвено да прими буквално се.
Тука провери дали некој досега ја набавил и прашај таму и дали има проверен извор за вакцината.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Рак на црн дроп димензии 7 на 4, на човек стар 80год.
Стојам на располагање за детално инфо и совети, прати ми пп ако сакате да пробате алтернативни методи.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.938
Во моментов мене единствено ова ми држи вода како алтернаивно лекување:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Се согласувам; само тој метод и ништо друго не работи xd
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
А кое работи?
Многу методи работат, ама има многу предуслови и фактори. Пример, почнува да работи кето, и после 1 месец не работи, почнува да работи турмерик и после 1 месец не работи - мутира канцерот, и после си оставен на цедило. Затоа се иде на варијанта со повеќе методи од еднаш,

Tocotrienol
Apigenin
Garlic
Turmeric/Black Seed
Resveratrol
Boswellia Carteri
Na-Rala
Methylselenocysteine/Selenium complex
NAG
Serrapeptase
D3/Retinol
Metformin
Sulforaphane
Coq10
Magnesium
Zinc

Веган диетата исто, поготово сирова е исто така еден од најмоќните методи, поготово таа базирана на многу масти, и еден тон зеленчук - веган/кето.

Кај сите методи, најбитен е начинот на достава, и абсорција во телото кај пациентот, ако му даваш формули од локалните аптеки или буџет суплементи најверојатно нема да има никаков ефект, но со напредни формули на достава - абсорција, муабетот е сосема друг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom