Како ја замислувате вашата свадба?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Голем дел од малите девојчиња си ја замислуваат својата свадба уште од мали, а и голем дел од луѓето размислуваат за овој чин.

Како ја замислувате вашата свадба?
Свадба во црква и во матично или само матично?
Свадба со многу гости или со помал број на гости?

За тие што се во брак дали свадбата излегла онака како што сте ја замислувале?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ја замислувам како свадба, крштевка, и воедно прв роденден на детето :icon_lol:, ова е нов тренд тука и вреди да се почитува :icon_lol:.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Многу пиво, вино, ракија, деад метал, јака пичка овај де невеста, се шуткаат сите во кафаната, на старите имаат срцеви ударци и то.
 
M

Mario Gómez

Гостин
еден потпис, два сведока, без трошоци.:salut:
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Ја неможам да се замислам себеси во иднината, а не за свадба
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Појма неам... не ни сум размислувал. Битно весело ќе биде :smir:
 
T

Tetro

Гостин
не многу гости=80-120, невеста у бело, детето до неа, ракија, вино.... :music3::music5:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
па, како ќе правиме свадба без детето? треба да го однесеме на гости некаде 2-3 дена? :toe:


прво дете-после свадба :vozbud:
не за друго после цел живот ќе треба да му објаснуваш кај било на свадбата и зашто го нема на сликите:vozbud::vozbud:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
матично, фенси фустан и журка

П: Како ја замислувате вашата свадба?

O: Во хотел Арка, на поткровје-летна тераса, со музика од бендот на Тоше и Џорлев како загревање! После тоа може и ДЈ може да има (тоа по договор)! Ќе биде журка со многу пиење и шведска маса! Јас ќе носам краток фенси фустан од Гучи или Версаче со шема штиклички, а зетот ќе биде облечен во скапо одделце. Јас и тој ќе бидеме меѓу гостите и на сите ќе им посветиме внимание-колку ќе се може! Истовремено многу ќе се сакаме и ќе се гушкаме!
на крај ќе имаме богат огномет! Свадбата ќе биде во доцна пролет или рана есен!

П:Свадба во црква и во матично или само матично?

О: Матично-само

П:Свадба со многу гости или со помал број на гости?

О: Многу млади и најблиски роднини
 
M

marsovka

Гостин
Како ја замислувам мојата свадба. Стресно.
Пошто знам дека стариов мој ќе сака да се чепидлачи демек видете ме мене како и секој родител ќе гледам да зберам куп пари и еден организатор добар да направи голема свадба каде сака со колку гости сака и јас таму да се појавам со ear plugs пошто знам дека музиката ќе биде убитачно гласна и тиње ( народњачко анд шит)до таа мера што или ќе добиам нервен слом или ќе морам да ставам ear plugs( дискретни со стил нормално порачани од америка/ европа и скапо платени) . И ќе се одвива вака: појавување во голем бел фустан со скап накит кој ќе тежи пет тона + се ќе запотам од тоа чудото што ќе го носам на себе( знаеш мора да се покажеш дека си јебо ) сликање, осмех, сликање,неколку танца, ора што и да е ( боже помогни ми амин) трчкање да се поздравиш со гостите , осмех, климање со главата, пак сликање, што порано да се изгубиш од таму под изговор дека треба да фатите авион за накај хаваи, бахами, некоја фенси дестинација ( уствари ќе одиме у казакстан, камчатка или тасманија ќе видиме) под рака пијаниот младоженец ( со закани со пиштол нормално ) и надвор од ресторанот.Нормално пред тоа треба да се поздравам со кумот кој е полупијан/пијан и испотен под мишки и рандом роднини ( кои се овие луѓе? о.О) повторно кез, сликање, мавтање , фрлање бидермаерот она чудоно со цвеќиња како и да се викаше, качување у кола ( вриштење на возачот жити мене што побрзо вози да се спасам додека младожењата се трезни) Фала курцу .
Се спасив од настанот наречен Модерна Македонска свадба . Само што младожењата не умира туку добива титула говедо ( нормално веќе сте у брак хурај !)
И после ќе си честитам дека ако ова го преживеам се можам да издржам дури ебано бомбардирање од НАТО трупите.
Ете ја мојата визија за како треба да изгледа мојата свадба
Coming soon : матично и миризбата на амонијак >.>
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Немам посебна визија како би ми изгледала свадбата.
Ама затоа знам дека сакам да имам најубава венчаница :pos:

Ако би живеела на друго место, знам дека би имала свадба со 20сетина најблиски луѓе на море, покрај плажа и сите во бело. Ама тоа нема шанси.
Затоа вајда ќе имам циркус со 80% непознати гости, со традиции од кои ќе поцрвенам од срам, ќе климам со глава само и ќе имам лажна насмевка, ќе ме испобацуваат сите и ќе го полнам лицето со бактерии, ќе играм 10 саати ора и ќе одам со цело срце да имам прва брачна ноќ, на која претпоставувам дека одма ќе заспијам поради уморот од 24 часовната свадба. :icon_lol:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Јас како што ја замислувам никогаш жена ми нема да прифати
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Моите три свадби минаа мошне иновативно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom