Како се прави машко дете:)

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Облакаш војнички чизми и цепаш...машки суртук со гаранција.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
ajde da probame, zima se blizi............

--- надополнето ---

ajde da probame............

--- надополнето ---

ajde da probame............... jas imam recept
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ја прам машко дете цена 1000 евра...
ако не успее (не се фати или не се роди машко) следното праење бесплатно!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Еве ви и нова рецепта.:))


Разликата во годините меѓу брачните партнери, периодот на овулација и начинот на исхрана се трите основни услови за да добиете машко дете, тврди жител на селото Вуковци во долината на реката Зeта, Бaјо Шушкаловиќ (87).


Шушкаловиќ за „Вести“ од Подгорица го обелодени добро чуваниот „рецепт” за добивање на машко дете, кој се пренесувал од колено на колено, му се доверувал на блискиот во судниот час или на болничкиот кревет.

Тој одлучил да го обелодени рецептот, бидејќи не сака тајната со која, како што тврди, им помогнал да многу семејства да добијат машки потомок и продолжување на лозата, да умре со него. Познавачот на „тајната за машки потомок” во Црна Гора отсекогаш бил почитуван и баран.

За да се добие дете од машки род мора да се почитуваат три режими. Тоа се разликата во години меѓу брачните партнери, овулацијата и режимот на исхрана.

Тој вели дека секоја седма година половите органи се подмладуваат, односно на 14, 21, 28, 35, 42 и 49. години.
-Кога партнерот ќе ги наполни овие години се раѓа дете од неговиот пол, се додека брачниот другат не ги наполни назначените години, кога се раѓа дете од неговиот пол. Подмладувањето почнува секоја седма година, но не смее да се ризикува пола година, бидејќи кај некого почнува порано, а кај некого подоцна, раскажа Шушкаловиќ.

Како пример наведува дека, ако едниот брачен партнер има 21 година, а другиот 19, оној кој наполнил 21 година има предност да добие дете од својот пол, се додека другиот партнер не наполни 21 година.
Предност за добивање на машко дете има во случаите кога е мажот постар пет до шест години од жената, или 12-13 години, а исто така и во случаите кога жената е постара од сопругот една или две години.

-Докажано е дека во семејствата со две деца, ако едното е постаро 7 или 14 години, тие мора да бидат со ист пол, пишуваат „Вести“.

http://kurir.mk/magazin/zivot/72517-Otkriena-tajnata-za-dobivanje-masko-dete
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
abe nema tuka so filozofiranje ako sakas zensko ja lezis od napred ako sakas masko ja trtis od zadi-ete ti podobar recept od ova nema! i navistina e taka
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Бог да чува каква тема , како се праело машко дете па дете си е дете дали машко дали женско луѓе молат за дете да имаат без разлика кавое вие тука си играте ташаци :facepalm:
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Колку што знам од генетска гледна точка шансите за да се роди машко или женско дете е 50%:50% :P Иако теоретско за процент е поголема веројатноста машко да е, но во пракса е пак различно. :D
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Правам машки деца и лечам од менструација...гаранција 9 месеци!
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.788
Поени од реакции
29.230
,,,,,,samo na tvrdo ,,,na patos ,,,,,dvajca sklepav ,,,oprobana rabota :icon_mrgr:,,,,,a od doverlivi izvori,,,,sho imaat shenski deca ,,,se na meko se klecale,,,,,,pa sega birajte,,,,,,,(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom