Како се запознаа моите родители...

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Мислам дека е јасен насловот. Кажете ја вашата приказна за запознавањето на вашите родители. Се надевам дека е интересна... :vozbud: Ако не е... да сте живи и здрави.

Значи, како се запознале, како се ќариле... и слични деталчиња...
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Епаа вакаа... Мојте инаку учеле заедно уште од прво одделение и биле најдобри другари уште од тогаш се додека у седмо мајка ми не отишла во австралија а татко ми во седмо во Русија , и двајцата отишле зошто морале ради татковците..работа ова она... и коа биле таму ептен се допишувале по писма ( мајка ми дури и ден денес ги чува писмата ) хааха смешки се... и таму специјализирале и двајцата како доктори и кога се вратиле тука ептен станале блиски ама КАКО ДРУГАРИ :) и дури татко ми и викал на мајка ми - зошто цело време седиш дома , треба дечко да си фатиш , И И БАРАЛ ДЕЧКО хаха...
и после некое време ( ова според нивните приказни ) татко ми као и кажал дека му се свиѓа али мајка ми одговорила нешто као : ја тебе те сакам како другар , многу си ми мил...( инаку татко ми не признава за ова ) ПОЗНАТО ВИ Е ОД НЕКАДЕ ? хахах и ништо значи , и поминале неколку месеци и отишле онака другарски во вилата во маврово цело друштво на татко ми и машки и женски , и таму мајка ми рекла - уште ли така осеќаш? и татко ми рекол да ( али он на нас ни кажува демек онака сеедно му било ) :pos2: и прввв пат се бацилеее ... и овде и двајцата викаат дека многу им било непријатно и гадно пошто биле многу блиски другари и имале осет како со сестра-брат да се бацуваш ... ( уффф гаднооо ) али после мајка ми морала да се врати во скопје и татко ми останал и они викаат да не беше таа разделба ништо немаше да има повеќе меѓу нас дека повеќе се осеќале како другари , али сеа дека се разделиле некако почнале да си фалат и после пак се виделе и тралала ... :) и вака така и ОП сестра ми , мајка ми останува трудна и СЕ ЗЕМААТ :) и после три години ја се појавив :vozbud:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
E ova ne znam, nigas ne zboruvaat za toa.
Iskreno, mi smeta sto nikogas nisto ne mi kazuvaat za niv, zasto sakam da znam.. No ete.. A i ne navaluvam mnogu na taa tema, nasporti nivnite navaluvanja, koga se zapoznav so devojka mi, pocnaa so isprasuvanje "kade, kako, sto, koga, oti.."
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Па мајка ми само што се доселила од чешка во македонија и прво излегување в диско , тато и пошол и ја прашал "од каде дојде ти убајно" ? мама македонски појма немала и му мафнала со рацете и тогаш следела легендарната шмек финта од тато " Зарем ќе дозволиш неколку сантими да се попречат во нашата среќа "
Тато е метро и желба за растење мама е една гла над него и си мислел дека го откачила заради тоа .... ама упорен дечко на крај успеал :)
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Па мајка ми само што се доселила од чешка во македонија и прво излегување в диско , тато и пошол и ја прашал "од каде дојде ти убајно" ? мама македонски појма немала и му мафнала со рацете и тогаш следела легендарната шмек финта од тато " Зарем ќе дозволиш неколку сантими да се попречат во нашата среќа "
Тато е метро и желба за растење мама е една гла над него и си мислел дека го откачила заради тоа .... ама упорен дечко на крај успеал :)
Немој да лажиш! Татко дек ловџија со чифте е имат запознаено мајка ти:smir:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Немој да лажиш! Татко дек ловџија со чифте е имат запознаено со мајка ти:smir:
:pos::pos::pos:
И карабин имат :) .... си рекол чоекот доста е животни ловење , да фатам нешо посаглам
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Odi be leci se.. Ke se pomocam :D:D::D:D:D:D Dleleleleelellee ahahahahahahahahahahaha
so cifte be :::D:D:D:D:Dahhefsgufijhiojgdk

Еј види го. Не го знајш татко му. Шо имат едни џипој, те фтерат н'тре! Аха, со здравје да ми ојш.

:pos2: :pos2:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
во средно..
татко ми 4та,мајка ми 3та..
биле другари и мајка ми му го местела татко ми на сите заинтересирани..бил големмммм фраер.а неа ни на крај памет дека ке заглави со него..но сепак имаа врска долга 12 години..после тоа брак=резултат јас и сестра ми:pipi:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Моите заедно учеле во средно, татко ми ја бркал подолго време, ама мајка ми ни да чуе... ама после толку мачење редно било да му даде шанса на човекот и ...:pipi:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Паа...Другарка на Мајка ми и другар на татко ми,коишто иделе....Ги запознале..Ги викнале кај другарму на татко ми у куќа и ги запознале...И Љубов на прв поглед :) И тоа :D
 
D

drle

Гостин
Вака сега: Мајка ми и нејзината најверна другарка кога излегувале биле така да речам тро кренати и тешко дека некој ке ги застанел.И татко ми ко што го дал господ инаетчија се заинатил со другар му дека ќе ја застани мајка ми па уште и муабет ке и напрај(а другарот на татко ми му велел дека нема шанси).И така татко ми со "инаетот" тргнал и еве сега 22 година се во брак.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
epaaaaa majkami doagala od polska na gosti kaj nekoja drugarka i toa bas vo gradot na tatko mi:toe:a tatko mi se vrakal od fakultet demek doma malce....i u bus imalo samo edno slobodno mesto...pa do majkami se razbira....i tatko mi smekerce pocnal muabeti da i vrti ovo-ono jez da edvaj se razbrale zs niti majkami znaela makedonski niti tatko mi polski,pa edvaj nekako na ruski:pos2:....po nekoe vreme majkami put pod noge polska a tatko mi po nea,da ja bara za zena...i ete gi nerazdelni 23god:vozbud: kaj ja dale majakmi kaj za zapustile hahahah
naravoucenie...pazete koj sednuva do vas vo avtobus...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Татко ми и еден негов другар оделе често на игранки во Охрид, и пошто татко ми бил фраер, ја ќарил мајка ми и така биднало. Поединости не ми кажуваат:smir:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Па, татко ми бил со друштво во кафеана и мајка ми влегла со другарки и требало да седнат на маса и татко ми ја уседнал :pos2:
не така, немало стлче за неа па и онака џентлменски дал столче и ја почекал да седне за да го турне столчето напред :) и така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom