Како до работа во Австралија

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Секоја чест cool!Верувам дека информацијава ќе им помогне на доста
поготово ова инфо ;)- платите во Јули 2014


[DOUBLEPOST=1410417314][/DOUBLEPOST]Минималната плата во Австралија од 1 јули 2014 е 622 австралиски долари неделно .
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Се усреќи бе некој тука со некоја од Исланд или Острејлија ?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Дали е погодна Австралија за земјоделие? Какви се цените на земјиштата , и што најмногу се одгледува? Ако има некој упатен во тоа нека сподели збор-два. :)
 
F

FARANG

Гостин
Дали е погодна Австралија за земјоделие? Какви се цените на земјиштата , и што најмногу се одгледува? Ако има некој упатен во тоа нека сподели збор-два. :)

Без 2-3 милјона долари не ни помислувај на такво нешто. Тотално различен пристап има таму него Македонија. Со оглед на сумата претпоставувам нема поента да пишувам понатака.
 
Член од
16 јануари 2015
Мислења
10
Поени од реакции
4
Мене ме интересира како стојат работите на музички план? Оти маж ми има дипломирано на музичка академија тука, мислам небитно тоа, туку свири на гитара/бас гитара (и останати жичани инструменти) и на клавир и хармоника такоџе. Во Македонија долго време свиреше со бенд рок/поп музика и фаќаа тука свирки, но бидејќи од март натаму ќе бидиме во Сиднеј, ме интересира како можи да се стапи во контакт со некоја група која има потреба од одреден инструмент (од тие шо ги свири). Доаѓа во предвид и народно и поп и рок, зависи од случајот.. Има некој информација во врска со тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom