Како до работа во Австралија

Член од
17 февруари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Барај на
http://www.seek.com.au/

Ќе треба прво виза да средиш, тоа што имаш бг државјанство не значи ништо овде.
a dali garantiiraat nesto labaratoriite veke koga bi nasla rabota kaj nekoja od niv,ima li takva moznost ili moram sama da sredam?fala...
 
F

FARANG

Гостин
a dali garantiiraat nesto labaratoriite veke koga bi nasla rabota kaj nekoja od niv,ima li takva moznost ili moram sama da sredam?fala...

Обично нема практитка да гарантираат на некој што веќе не е тука. Се гарантира ако си овде па да смениш виза или да продолжиш виза. Немам поима дали некој вака би се нафатил ама пробај во помалите градови каде сигурно е многу потешко да најдат луѓе
 
N

NikolaMKD91

Гостин
informator.ws не го отвара, дајте други форуми,ФБ групи и слично каде се вртат нашите чупиња од дијаспората. :)
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
да знаеш колку си во право само (y)
--- надополнето: 11 јуни 2013 во 08:59 ---


ти е гајле расипана,ваква таква...ти земи нивни пасош,а таа каква сака нека биде ;)
Drugar ne moze da bide taa rasipana u kurva kolku sto mene mi treba avstraliski pasos-;))))))))
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
informator.ws не го отвара, дајте други форуми,ФБ групи и слично каде се вртат нашите чупиња од дијаспората. :)
Ќе ја наредиш ти а ? Фати некоја до сега, како ти иде...
 
Ф

Флеш

Гостин
Ај раскажете како иде тој процес на земање со нашинка од Австралија ?! Згоден млад 23 годишен Македонец се пријавува ,мене :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
"Македонското Културно Уметничко Друштво „Александар Македонски трети“ при Македонската Православна Црква „Св. Злата Мегленска“ ја организираше својата културна манифестација “Модна Ревија 2013 “ во просториите на црковната сала во Вереби."

So much headache. :tapp:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
informator.ws не го отвара, дајте други форуми,ФБ групи и слично каде се вртат нашите чупиња од дијаспората. :)
не барај таму друже, отиди до Исланд има девојки ко муви да ти се залепат -
Впрочем незнам колку си запознат ама таму сите жители скоро да се роднински поврзани
Проблемот од инцест е голем, па дури и самите исландски програмери изработија апликација за мобилен ÍslendingaApp преку бројот од документи може да дознаат за девојката која ја запознале дали е или не роднина
податоците за апликацијата ги зеле од ÍslendingaBok- која содржи огромно количество податоци за секој исланѓанин
https://play.google.com/store/apps/details?id=is.ses.apps.islendingaapp
 
N

NikolaMKD91

Гостин
не барај таму друже, отиди до Исланд има девојки ко муви да ти се залепат -
Впрочем незнам колку си запознат ама таму сите жители скоро да се роднински поврзани
Проблемот од инцест е голем, па дури и самите исландски програмери изработија апликација за мобилен ÍslendingaApp преку бројот од документи може да дознаат за девојката која ја запознале дали е или не роднина
податоците за апликацијата ги зеле од ÍslendingaBok- која содржи огромно количество податоци за секој исланѓанин
https://play.google.com/store/apps/details?id=is.ses.apps.islendingaapp
Мозок си бе кул . :D Шала на страна држи вода ова што го збориш , сеа откако те прочитав земав прочепкав по гугл и ФБ и ми искочија едно милијарда онлјан исландски групи за запознавање со странци т.е multicultural dating. Само јас мулти - култи бајките неможам органски да поднесам, додуше не е мулти култи ако сте од ист континент , христијани и белци. Мулти - култи мене во негативен контекст ми звучи кога се курваат со арапи, црнци, турци, шипптари и друг неевропски шлајм . :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.167
Мулти - култи мене во негативен контекст ми звучи кога се курваат со арапи, црнци, турци, шипптари и друг неевропски шлајм . :)
А ако се заљубени? И тоа ли е курвање?
 
N

NikolaMKD91

Гостин
А ако се заљубени? И тоа ли е курвање?
Немам проблем јас дали некој ќе се заљуби во германец, црнец или коза. Едноставно таквиот начин на живот не го прифаќам и практикувам. Нели љубовта не познава граници, раса, или животински вид. :D
 
Ф

Флеш

Гостин
не барај таму друже, отиди до Исланд има девојки ко муви да ти се залепат -
Впрочем незнам колку си запознат ама таму сите жители скоро да се роднински поврзани
Проблемот од инцест е голем, па дури и самите исландски програмери изработија апликација за мобилен ÍslendingaApp преку бројот од документи може да дознаат за девојката која ја запознале дали е или не роднина
податоците за апликацијата ги зеле од ÍslendingaBok- која содржи огромно количество податоци за секој исланѓанин
https://play.google.com/store/apps/details?id=is.ses.apps.islendingaapp
Aко му е далеку Исланд и му е ладно многу таму,Црна Гора му е блиску сепак :noze:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom