Како да се справиме со Вампири, Вукодлаци Уроци, Вештерки...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Имам една познаничка која отиде да и направат бела магија затоа што имаше некои проблеми со нејзиниот маж. После тоа, тој тотално полуде, човекот не можеше а да не ја слушне на ден по 10пати(буквално), а жената си одеше на работа па и правеше и проблеми и имаше од типот ПСИХО физички малтретирања ( преголема желба за секс ), па дури и понекогаш не ја пушташе на работа... и такви некои работи што не се во границите на нормалата.
Јас мислам дека и бела да е и црна да е, МАГИЈА СИ Е МАГИЈА.
Колку си сигурен дека е бела магија ? Всушност кој ти кажал или и кажал на познаничката дека тоа е бела магија ?
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
122
Колку си сигурен дека е бела магија ? Всушност кој ти кажал или и кажал на познаничката дека тоа е бела магија ?
Познаничката ми кажа лично, дека отишла за мажот, за да се подобри ( да не се караат, за здравје,за среќа во бракот, во принцип за убави работи отишла )
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Познаничката ми кажа лично, дека отишла за мажот, за да се подобри ( да не се караат, за здравје,за среќа во бракот, во принцип за убави работи отишла )
Сигурно ја утнала магијата вештерката тоа ќе да е :LOL:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Член од
7 ноември 2015
Мислења
35
Поени од реакции
6
Имам една познаничка која отиде да и направат бела магија затоа што имаше некои проблеми со нејзиниот маж. После тоа, тој тотално полуде, човекот не можеше а да не ја слушне на ден по 10пати(буквално), а жената си одеше на работа па и правеше и проблеми и имаше од типот ПСИХО физички малтретирања ( преголема желба за секс ), па дури и понекогаш не ја пушташе на работа... и такви некои работи што не се во границите на нормалата.
Јас мислам дека и бела да е и црна да е, МАГИЈА СИ Е МАГИЈА.
Точно така, магијата сама по себе е лоша, независно дали е црна или бела. Не можеш да направиш бела магија и криејќи се зад тоа дека белата магија е божем добра да предизвикаш одредени промени, бидејќи сепак тоа е магија. Истотака црната магија не се лечи преку белата како што луѓето веруваат, туку Господ е тој што лечи. Затоа во Исламот не постои поделбата на црни и бели магии. Во Исламот магијата се нарекува сихр и таа се лечи преку читање на Коранот, божјиот збор, на тој што има магија. Толку е просто. Инаку читањето на Коранот со намерата на лечење од магија се вика рукје.

Мир вам!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Имам една познаничка која отиде да и направат бела магија затоа што имаше некои проблеми со нејзиниот маж. После тоа, тој тотално полуде, човекот не можеше а да не ја слушне на ден по 10пати(буквално), а жената си одеше на работа па и правеше и проблеми и имаше од типот ПСИХО физички малтретирања ( преголема желба за секс ), па дури и понекогаш не ја пушташе на работа... и такви некои работи што не се во границите на нормалата.
Јас мислам дека и бела да е и црна да е, МАГИЈА СИ Е МАГИЈА.
Jas deka imam golema zelba da klecam znaci mi imaat napraveno bela magija ?:eek:
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
11
Поени од реакции
7
Исконтактирајте го Geralt of Rivia и проблемот ќе биде решен...брзо и ефикасно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom