Како да се справиме со Вампири, Вукодлаци Уроци, Вештерки...

Статус
Затворена за нови мислења.

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Abe jas bev po zmejot go nemase otisol na odmor.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
3. Говори и кажи им – вака вели Господ Бог: еве, Јас сум против тебе Фараоне, цару египетски, голем змеју, кој лежиш по реките свои и велиш: "моја е реката и јас ја создадов заради себе"
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Еден пример како Христијанската црква се справува со демоните кои можат да предизвикаат неприлики и невољи кај населението:

 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
181
Поени од реакции
155
Ах овие будалаштини уште ли ги има ...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Сава Савановиќ, е уште еден документовано докажан случај на вампир. Веќе еден век тој ги напаѓа убива и им пие крв на луѓето. Поради невозвратена љубов, Сава ја убива девојката која ја сакаше и заради тоа селаните го линчоваат а телото му гоо закопаа надвор од гробиштата. После некое време почнаа да го забележуваат мртвиот Сава и почнаа и напади врз селаните од Зарожје (недалеку од Ужице во Србија) За да го убијат вампирот, му го откопаа гробот со намера да го прободат со кол и спалат, но гробот беше празен. Пред неколку години млад студент на режија сакаше да сними краток документарен филм за прикаската за вампирот во која самиот не веруваше, но вечерта во старата воденица каде се случуваа и најмногу напади од вампирот, и тој самиот имаше средба со него, пред него се појави одеднаш вампирот Сава и некоја чудна сила го прикова со болка да не може да стане а не можеше ни глас да испушти - беше како парализиран. Тоа потраја кратко и вампирот исчезна, а студентот од скептик кој сакаше да ги исмее преку филм суеверните селани, сега верува во во вампири. Веројатно живото му го спасиле христијанските техники и справи за борба против вампири, имено селаните во воденицата имаа поставено крст, трња и колеви од глог, лук...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Последно уредено:
S

Samurai_Sk

Гостин
Еден пример како Христијанската црква се справува со демоните кои можат да предизвикаат неприлики и невољи кај населението:

Каква глума хахахаха, не дека не постојат демони ама не верувам дека христијанството ги лечи луѓето од демони, како прво демоните немат ист глас како човекот кој е заразен, имаат сосема друг глас, второ 90% и јазикот може да биде друг, трето нема баш такви реакци на телото како што е покажано на видеото, доста со твоите глупости.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jas vcera vidov vampir...ama mikidna pred da go resam an mrtvo ime i prezime.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.751
Каква глума хахахаха, не дека не постојат демони ама не верувам дека христијанството ги лечи луѓето од демони, како прво демоните немат ист глас како човекот кој е заразен, имаат сосема друг глас, второ 90% и јазикот може да биде друг, трето нема баш такви реакци на телото како што е покажано на видеото, доста со твоите глупости.
Ако Христијанството нема валидни методи за истерување демони, тогаш кој има?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ако Христијанството нема валидни методи за истерување демони, тогаш кој има?
Не секое христијанство е против демони, христијанството на Павле е соработник со демоните, тие демони се слуги и соработници и помошници на христијанството кое го втемели Павле.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Ова со лукот ме бунеше од мал. Ако татка се настегаше лук мајка ми бегаше. Дали е лампир? Јас мислев дека е само змија. Ме срав мене од лампири.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Бууууууууууууу излези однејзе денону на нечесноста во името на Исус Христос.
Ејјј да не прочита некој грк ќе рече дека и исус бил грк
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ме срав мене од лампири.
Вистински мажи не се плашат од вампири, тоа се протега во гените на мажите милиони години, од времињата кога се бореле против диносаурси. Страв значеше во тоа време и глад, и смрт.
Жените се плашат од вампири затоа и ги викаме послабиот пол.
Исто така и пасивните хомосексуалци, пошто по грешка кај нив се вградени женски гени.
Ти си длабоко во себе притајен пасивен хомосексуалец. еден ден некој настан, случка, траума, ќе го покрене механизмот кој ќе го ослободи и тој ќе излезе на површина. Тогаш ќе си најдеш силен маж заштиотник кој ќе те чува од вампири.
До тогаш, јади лук и не излегувај навечер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom