Како да примите пари анонимно?

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Jas se cudam kako do sega ne ti otisla temava vo kanta
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Da praev nesto tolku opasno nemase na forum da prasuvam kako da dobijam pari anonimno. Aman be luge!!! Treba da dobijam pari od nekogo no sakam da si bidam anonimen zarem e loso toa. No sakam isto i toa da bide legalno, na primer lazna licna karta e nelegalno i ja preskoknuvam taa varijanta. Malku li luge vo svetot prodavaat nekoi raboti i ostanuvaat anonimci eve da gi zememe za primer. Ako sakam da ne mi se znae identitetot zarem odma pravam nesto nelegalno? Strasno. Kako i da e nema vrska.
Другар најди некое циганче дај му 1000 денари и договори му средба со тој, а ти седи у кафич и посматрај полегално амин
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Здраво. Треба да добијам пари ама сакам да биде тоа целосно анонимно. Личноста што ми ги праќа парите да не знае и да не може да дознае кој сум. Значи тотално анонимно. Има ли начини, кои се начините? Благодарам за информациите. Поздрав
Убаво ти кажа девојчето биткоини. По анонимно амин. Слично како кеш скоро невеозможно е да се следат парите освен ако не си некој хакерски гуру(и во овој случај е прилично тешко можеби невозможно) со уште еден плус што не мора во живо да се сретнувате.

П.С Не знам како е сега ситуацијата, но единствена негативна страна е што биткоинот доста варира и пожелно е брзо да ги конвертираш парите.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Друже, најдобро е да се консултираш со политичари, тие се најискусни за вакви анонимно-сомнителни кеширања, интриги и криминали.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Нека ти ги прати преку КАРГО на лажно име во друг ГРАД не во тој каде што си :) . Отиди подигни си ги не бараат ни лична карта ни ништо.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Bitcoin, да не планираш да пазариш преку Silkroad :D
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
.еј добри сте, добро е што фантазијата уште ја има....:)
..ми остана нешто нејасно...Шизофреникот не објасни како го испорачува предметот на зделката за која треба да му биде платено??? електронски, по пошта..со голуб писмоносец..., падобран, дрон??? Како тука ја заштитува приватноста???
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
.еј добри сте, добро е што фантазијата уште ја има....:)
..ми остана нешто нејасно...Шизофреникот не објасни како го испорачува предметот на зделката за која треба да му биде платено??? електронски, по пошта..со голуб писмоносец..., падобран, дрон??? Како тука ја заштитува приватноста???
Можда се плаќа за не испорачување/ прикажување/ објавување на “предметот“, не ли помисли на тоа ?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Другар најди некое циганче дај му 1000 денари и договори му средба со тој, а ти седи у кафич и посматрај полегално амин
После убиј го за да нема никакви сведоци на трансакцијата
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
.еј добри сте, добро е што фантазијата уште ја има....:)
..ми остана нешто нејасно...Шизофреникот не објасни како го испорачува предметот на зделката за која треба да му биде платено??? електронски, по пошта..со голуб писмоносец..., падобран, дрон??? Како тука ја заштитува приватноста???
По Карго наравно
 
J

joe.b

Гостин
Abe bidete seriozni vi se molam. Majka mi, cigance, pa ne sum jas nenormalen nekomu da nastetam. Vikam lazna licna karta, izmislen identitet!!!
Зошто несериозни? Ако е нешто тука несериозно тогаш е твоето прашање.
А и одговорите што ги добиваш, и предлозите од страна на кајганџииве ти се и добри за разлика какво прашање постави ти тука. Мое мислење е дека темава треба да иде у канта и под клуч.
Или , убаво вика Шота Буби, да се отвори под-форум КРИМИНАЛНИ ЗДЕЛКИ. или BLACK MARKET па сите тука да продаваме, нудиме, купуваме, организираме. (пиштоли,бомби, дрога, перење пари, бело робље) итн...
Ова ти што го бараш е казниво по закон, и е криминал.
Не ми е јасно со кој памет ја отвори темава. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom