Како да примите пари анонимно?

Член од
3 октомври 2011
Мислења
53
Поени од реакции
40
Здраво. Треба да добијам пари ама сакам да биде тоа целосно анонимно. Личноста што ми ги праќа парите да не знае и да не може да дознае кој сум. Значи тотално анонимно. Има ли начини, кои се начините? Благодарам за информациите. Поздрав
 
D

Daedalus

Гостин
Здраво. Треба да добијам пари ама сакам да биде тоа целосно анонимно. Личноста што ми ги праќа парите да не знае и да не може да дознае кој сум. Значи тотално анонимно. Има ли начини, кои се начините? Благодарам за информациите. Поздрав
Иди со олд скул пристапот.
Договорете се во одреден временски период, на одредена локација, да ти го остави куферот со парите, инкогнито све. Седи на некоја клупа со таков опак 60-ти цвик и кошуља, кога ќе ти остави парите на дадената локација, да треба да си иде. Па ти земи ги послем 10 минути.

Другата варијанта ти е ова, иако не знам точно у Македонија како иде, за што треба да се консултираш со професионалци тука на форумов.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
53
Поени од реакции
40
Иди со олд скул пристапот.
Договорете се во одреден временски период, на одредена локација, да ти го остави куферот со парите, инкогнито све. Седи на некоја клупа со таков опак 60-ти цвик и кошуља, кога ќе ти остави парите на дадената локација, да треба да си иде. Па ти земи ги послем 10 минути.

Другата варијанта ти е ова, иако не знам точно у Македонија како иде, за што треба да се консултираш со професионалци тука на форумов.
Prvata varijanta e nevozmozna, nema sansi, sekako deka ke me vidat. Osven The magus ako go pratam togas moze.

Za vtorata ako saka nekoj da objasni poveke ke bidam blagodaren.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Здраво. Треба да добијам пари ама сакам да биде тоа целосно анонимно. Личноста што ми ги праќа парите да не знае и да не може да дознае кој сум. Значи тотално анонимно. Има ли начини, кои се начините? Благодарам за информациите. Поздрав
Или најди некое циганче како посредник, тоа нека го земе куферот со парите. И да не се врати живо циганчево, неговите дома нема ни да приметат дека им фали дете.

Но, заебано е што овој може да му даде 10 денари и да пропее циганчево. Така да, освен биткоин не гледам друга опција.
 
D

Daedalus

Гостин
I od kaj znaes deka e nesto nelegalno. Treba da dobijam pari ama sakam da bide anonimo.
Western union i lazna licna karta izvodlivo ili ne, sto mislite? I dali e opasno.
Не е опасно, иам другар, нонстоп праи така за анонимни зделки и не наишол на проблеми до сега.
Не загрозуваш туѓ интегритет, не крадеш туѓ идентитет и тоа не е опасно, а уште помалку казниво со закон.
Земи ја личната на мајка ти (ако си планирал тоа), нема да примети, немаш гајле.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
53
Поени од реакции
40
Не е опасно, иам другар, нонстоп праи така за анонимни зделки и не наишол на проблеми до сега.
Не загрозуваш туѓ интегритет, не крадеш туѓ идентитет и тоа не е опасно, а уште помалку казниво со закон.
Земи ја личната на мајка ти (ако си планирал тоа), нема да примети, немаш гајле.
Abe bidete seriozni vi se molam. Majka mi, cigance, pa ne sum jas nenormalen nekomu da nastetam. Vikam lazna licna karta, izmislen identitet!!!
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.068
Abe bidete seriozni vi se molam. Majka mi, cigance, pa ne sum jas nenormalen nekomu da nastetam. Vikam lazna licna karta, izmislen identitet!!!
Па тешко веројатно дека некој ќе ти даде нормален одговор, што се однесува до нас, можеби имаш киднапирано некого па сега сакаш пари "анонимно" да земеш. Плус чим спомнуваш штета, тоа значи дека работата е или нелегална или "ќе ти ги искршат коските ако те најдат" тип на работа.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
можеш и било кој од интернет платежните процесори да искористеш за да ти пратат пари, а после натаму ти ќе се снајдуваш како да си ги извадеш.
Paypal, Payza, Skrill, Neteller, Payoneer и еден тон други такви..
креираш нов маил, со него нов профил на кое и да ти одговара највеќе од овие погорните, типот го прави истото - ти ги пушта парите и завршил он работа.
после на тебе останува да си ги извадеш некако најбезболно.

за анонимност, сигурно никој од овие сајтови нема да му даде на „соработникот“ твој туку-така информации за кој си шо си...
може ќе пуште dispute/refund или слично.. али ако до тогаш си ги извадеш ти парите на рака - тропки ќе добие :D

нај-нај-анонимна опција: биткоин
ти ги праќа на биткоин адреса, наоѓаш добар exchanger, му праќаш ти биткои, он тебе (пример) на Скрил - и си ги повлекуваш после ти на картичка/банк.сметка.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
53
Поени од реакции
40
Па тешко веројатно дека некој ќе ти даде нормален одговор, што се однесува до нас, можеби имаш киднапирано некого па сега сакаш пари "анонимно" да земеш. Плус чим спомнуваш штета, тоа значи дека работата е или нелегална или "ќе ти ги искршат коските ако те најдат" тип на работа.
Da praev nesto tolku opasno nemase na forum da prasuvam kako da dobijam pari anonimno. Aman be luge!!! Treba da dobijam pari od nekogo no sakam da si bidam anonimen zarem e loso toa. No sakam isto i toa da bide legalno, na primer lazna licna karta e nelegalno i ja preskoknuvam taa varijanta. Malku li luge vo svetot prodavaat nekoi raboti i ostanuvaat anonimci eve da gi zememe za primer. Ako sakam da ne mi se znae identitetot zarem odma pravam nesto nelegalno? Strasno. Kako i da e nema vrska.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Шизофреник друг пат еден пост пријави и пиши што е проблемот е на 150 пријави да отвориш.

Вие другите или пишете нешто ако знаете или не мора да пишете ништо.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Шизо, креирај Skrill акаунт со фејк инфо. Нека ти ги пратат парите таму и оттука ќе ги префлиш на твој Skrill акаунт, легален. При креирање и користење на фејк акаунтот, користи ВПН со IP од иста држава, пошто ако те сетат, сунет ќе ти го напраат акаунтот, а парите курбан.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
53
Поени од реакции
40
Или најди некое циганче како посредник, тоа нека го земе куферот со парите. И да не се врати живо циганчево, неговите дома нема ни да приметат дека им фали дете.

Но, заебано е што овој може да му даде 10 денари и да пропее циганчево. Така да, освен биткоин не гледам друга опција.
Na bitcoin koj moze da vidi osven jas kolkava suma pristignala? Kakvi informacii ostanuvaat i koj ima pristap do tie informacii?
Parite se prakaat dobrovolno, ama poradi sumata mi e, dali poradi pristignata suma mozat da mi cepkaat, da receme ako covekot posle prakanjeto na parite si gi saka nazad nesto vo toj smisol. Pa sega dobrovolno gi praka, no se e mozno da bide. Po toa ke me doznaat koj sum. Ili tie sto imaat pristap da bidam somnitelen poradi sumata, pa da ispadne od kade tolku pari, ova ona? Toa me interesira, se izvinuvam sto zamaram no ne znam navistina kako bi odelo toa. Eve edna nedela, prvo preku banka proveruvav tamu e najopasno, pa western union ne moze, ne sakam da pravam lazni licni karti. Paypal isto ne. Se mislam za bitcoin.
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Na bitcoin koj moze da vidi osven jas kolkava suma pristignala? Kakvi informacii ostanuvaat i koj ima pristap do tie informacii?
Parite se prakaat dobrovolno, ama poradi sumata mi e, dali poradi pristignata suma mozat da mi cepkaat, da receme ako covekot posle prakanjeto na parite si gi saka nazad nesto vo toj smisol. Pa sega dobrovolno gi praka, no se e mozno da bide. Po toa ke me doznaat koj sum. Ili tie sto imaat pristap da bidam somnitelen poradi sumata, pa da ispadne od kade tolku pari, ova ona? Toa me interesira, se izvinuvam sto zamaram no ne znam navistina kako bi odelo toa. Eve edna nedela, prvo preku banka proveruvav tamu e najopasno, pa western union ne moze, ne sakam da pravam lazni licni karti. Paypal isto ne. Se mislam za bitcoin.
Хехе од волку распрашувања и прашувања ние тука ќе те откриеме а не некој друг, доволно информации остави :P. Земи со некој што се разбира пиши му у пп и средена работа. Многу детали откриваш за јавен форум а и поинтересен си за трети лица :)
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Каква врска има све ова со Економија и Бизнис:confused:
Ова си требал во подфорум за Криминал да го ставиш,ако го имаo_O
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Na bitcoin koj moze da vidi osven jas kolkava suma pristignala? Kakvi informacii ostanuvaat i koj ima pristap do tie informacii?
Parite se prakaat dobrovolno, ama poradi sumata mi e, dali poradi pristignata suma mozat da mi cepkaat, da receme ako covekot posle prakanjeto na parite si gi saka nazad nesto vo toj smisol. Pa sega dobrovolno gi praka, no se e mozno da bide. Po toa ke me doznaat koj sum. Ili tie sto imaat pristap da bidam somnitelen poradi sumata, pa da ispadne od kade tolku pari, ova ona? Toa me interesira, se izvinuvam sto zamaram no ne znam navistina kako bi odelo toa. Eve edna nedela, prvo preku banka proveruvav tamu e najopasno, pa western union ne moze, ne sakam da pravam lazni licni karti. Paypal isto ne. Se mislam za bitcoin.
Што си се уплашил толку за сумата? Голем куфер е? Ако се работи за поголема сума, нека ти ги прати на 2-3 пати парите. Каков Western Union, какви лични карти. Ти не можеш да се снајдеш со обични електронски платежни средства, не па со лажни лични карти, не заебавај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom