Каков бизнис да започнам со 5000 евра?

Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
abe deca,fatete se za rabota ,ne filozofirajte, za biznis treba i nesto drugo sto nikoj od vas ne go spomenuva a toa e V R E M E nema biznis preku nok pari da se napolnis,a ti pere ako si imal um nemase da dojdis vo situacija od drugi da gi baras-ke si gi imal.....
i uste edna rabota cice da vi kazi"VO TUGJI RACE SAMO K.. RASTIT":wink:
А кој рече дека ги немам?

Види чиче, комунистички приказни од типот ВРЕМЕ не ни требаат, пари преку ноќ не врнат ама за добар бизнис требе добар план а да напраеш добар план ти требе добар мозо, и кога сетоа тоа ќе го смислиш, вложиш после одредено ВРЕМЕ ќе си се исплати инвестицијата доколку ти е убаво обмислена, доколку не имај и 100 год време само ќе се давиш во долгови....
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Ти реков да одиграш 2 на Порто-Манчестер ти не ме послуша сам си си крив :vozbud:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
pa najdi uste eden drugar so mozi partner da ti e i taka smislete da gi spoite parite i da otvorite nesto asolno....
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Знаеш... Напрај добар бизнис план, напиши ги тие 5 000 евра како сопствени средства, стави хипотека за околу уште 5 000 - 10 000 евра, ке ти го одобрат ако е добар, и после кога ке успее бизнисот, мислам дека Владата има некоја кампања со која ги поттикнува малите бизниси на начин што враќа дел од позајмениот кредит... Хммм.... Шо знам шо друго да ти кажам.
 
Член од
26 март 2009
Мислења
72
Поени од реакции
8
Decki, aj pomos

imam dovolno sredstva, ama neznam sto da otvoram?
dali nekoj ima dobra ideja sto biznis da se otvori kaj nas?
jas planiram nesto kako peralna so malo restorance kafe ovo ono, ili nesto dukance za igracki za deca ili knizarnica.
aj ve molam ako nekoj ima dobra ideja neka ja podeli
fala
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Decki, aj pomos

imam dovolno sredstva, ama neznam sto da otvoram?
dali nekoj ima dobra ideja sto biznis da se otvori kaj nas?
jas planiram nesto kako peralna so malo restorance kafe ovo ono, ili nesto dukance za igracki za deca ili knizarnica.
aj ve molam ako nekoj ima dobra ideja neka ja podeli
fala
Друже , перална не е лоша работа мислам вреди да се вложува во тоа?! Но пред се, тоа зависи каде. Шо ке ти е во Водно да отвориш перална? ЗАВИСИ КАДЕ...
И ова со играчкиве топ е, само и тука зависи истото!
Книжарница, погрешна инвестиција!:nenene:
Посакувам да ти успее планот!
:salut:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Не можеш ништо да направиш со 5000 евра :toe: не ззезај ако немаш факултет најпаметна инвестиција би ти било да го вложиш во лично образование:smir:
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Не можеш ништо да направиш со 5000 евра :toe: не ззезај ако немаш факултет најпаметна инвестиција би ти било да го вложиш во лично образование:smir:
Потполно се сложувам со тебе дека треба да се вложи за лично образование.
Не мора да значи тоа дека со 5000 евра не може ништо да се направи...:smir:
Поздрав...
 
Член од
26 март 2009
Мислења
72
Поени од реакции
8
Abe momentalno ne se problem parite, na dobra sostojba sum bi vlozil i do 15.000 evra na primer da otvoram peralna...
ama mislam dobra peralna, so malo restorance, kafence bezpari i slicno..
e sega po moznost ako moze jas bi vrabotil i devojki da rabotat ama neznam dali e dozoleno.. ke vidam

samo sakav da prasam dali e dobra investicija, sto se treba za toa i slicno..
a i to za igrackite dali bi bilo dobro,
pa taka sekoja ideja bi bila dobre dojdena....
:toe:
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Abe momentalno ne se problem parite, na dobra sostojba sum bi vlozil i do 15.000 evra na primer da otvoram peralna...
ama mislam dobra peralna, so malo restorance, kafence bezpari i slicno..
e sega po moznost ako moze jas bi vrabotil i devojki da rabotat ama neznam dali e dozoleno.. ke vidam

samo sakav da prasam dali e dobra investicija, sto se treba za toa i slicno..
a i to za igrackite dali bi bilo dobro,
pa taka sekoja ideja bi bila dobre dojdena....
:toe:
Друже, ти реков и преска , што ке ти е во Водно перална да отвориш?! Нели целта ти е да профитираш од ивестицијата...
Се зависи од местото, и парите нормално...
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
абе иди у странство у поголем град работи таму некое време и ќе ти текне што бизнис да отвориш пошо сеа гарант мислиш дека сите бизниси се зафатени
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.048
Поени од реакции
2.053
Друже, ти реков и преска , што ке ти е во Водно перална да отвориш?! Нели целта ти е да профитираш од ивестицијата...
Се зависи од местото, и парите нормално...
Абе чоече кај читаш Водно? До тебе е, или мене ми се спие па не читам баш како ѓто треба?

Иначе прво истражи го пазарот, па кога ќе увидиш дека нешто фали низ градов инвестирај во тоа и биди уверен дека ќе успееш, зошто ако не ризикуваш барем дел - нема профит.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
со 5000 евра можеш да направиш паркинг со наплатување у општина центар али кога ќе ти доделат локација јави ми се :baeh:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
само едно ќе речам за ова што го пишувате на темаве а пукање со чорци за мене лично,прво се плаќаат огромни суми за консалтинг услуги и за изработка на инвестициони планови повраток на средства креирање на паттерн за инвестицијата па повраток,нејзина одплата за на крај да се види дали е профитабилно нормално со нивно споредување со просекот во земјава,ако некој сака вакво нешто да му се изработи нека каже ама од ова нешто што овде го давате како мислење од типот типувај на утакмица едина работа што ми се допадна е за образованието се др е некако (без навреда) непотребно, дали некој од вас може да даде рецепт за некој лек кој оди само со рецепт? т.е. затоа пропаќа државава секакви струки се мешаат секаде и дојдоа доктори да се менаџери, стоматолози да се брокери и фин советници, а економисти да се доктори и протетичари ве молам свестете се ова е ера на капитализам слободен пазар на стоки и УСЛУГИ а не само на стоки, не живееме во време на стокова размена денес зборот е повреден од да речам некоја физички присутна ствар.:pos2: (не сакам никого да навредам само сум реален,доколку ги допрев нечии средства тогаш се извинувам најсрдечно инајискрено од се срце):smir::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom