Какви мистерии крие Македонија?

Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Баш така , со сајла и надворешна гума од кола закачена на дрво , сега освен кокошки ставаат и сапун на куката и фрлаат поред брана , неколку пати се кинела и гумата ,а и куката останувала доле со што само сајлата си ја враќале назад .
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
Дали според вас ова е мистерија:кога бев мал со братучедот си игравме во гаражата а таму имаше гнездо кои го направиле ластовички,и ние тоа гнездо го рушивме и после скоро време мојот дедо "на татko ми татко" почина.дали мислите дека ластовичките колнат?
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Дали според вас ова е мистерија:кога бев мал со братучедот си игравме во гаражата а таму имаше гнездо кои го направиле ластовички,и ние тоа гнездо го рушивме и после скоро време мојот дедо "на татko ми татко" почина.дали мислите дека ластовичките колнат?
Da da da da da. Za nekolku godini mozi i tebe da te prokolnat taka da si znajsh drugpat ne pikaj prsti vo ognot.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Зошто никој не го спомна Ѓаволскиот Ѕид?
Миленко Н. (без оглед на тоа кој го сака кој го мрази) имаше пред некоја година емисија за ова ``чудо``
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
Ме интерисираат некои легенди за Скопје,ке може ли да ми кажете некои ?
фала однапред

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
Тоа што сакав да го кажам се однесува за една чудна градба на Скопска Црна Гора :wub: која ја слушнав од еден чика. Морам прво да истражам, а тоа ќе го направам летво, па да пишам овде. Инаку само за информација се работи за тунел долг преку 5 км. Местоположбата мора да остане тајна за да не предизвика масовна еуфорија. Проблем е што влезот е така поставен да може да се види само од една позиција. До пред извесно време тој реон бил чуван од полиција и никој ама баш НИКОЈ немал пристап. Тунелот бил копан од ..............
Me zainterisira postov za skopska crna gora,ke moze li da mi kazete nesto povekje za toa ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
Абе, знае некој нешо за тие некои тела (15 or somethin') у некој струмички манастир или на некој црквен посед, лежат у некој камен саркофаг? Наводно биле вонземјани. Биле во скафандери и слично. Миленко спомна у емисија на SKYnet, нешто наводно преговарал Паско со МПЦ за чачкање у саркофагот...

Значи, не ме интересира дали некој не верува и мисли дека се бабини лаги или пак има некоја паметна досетка, со која смета дека ќе не насмее или ќе испадне духовит...

Ме интересира дали некој чул нешто за ова и дали некој знае барем за која локација отприлика станува збор.
Nemam slusnato za ova,no me zainterisira,da ti kazam iskreno ke pobaram noz intermetov i ke vidam sto ke mozam da izvlecam

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Ме интерисираат некои легенди за Скопје,ке може ли да ми кажете некои ?
фала однапред

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ех, брат ми да е интернет зависник ќе ти изнапиши еден куп на вакви легенди посебно за Западна Македонија. Него само такви легенди го интересираат, ама кажани од луѓе. за жал слабо стои со седење пред компјутер
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
Ех, брат ми да е интернет зависник ќе ти изнапиши еден куп на вакви легенди посебно за Западна Македонија. Него само такви легенди го интересираат, ама кажани од луѓе. за жал слабо стои со седење пред компјутер
Jas sekako deka sum makedonec,i mnogu me interisira za istorijata na Makedonija,mn me interisira za legendite i za mislenjeto na deugite lugje za toa,no neznam mn lugje sto znaat legendi,a najintetesni mi se tie,lokalnite legendi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Ова не сум го знал, до пред 300 години во Западна Македонија постоел град по име Закамен, се наоѓал измеѓу Дебар и Охрид, и бил запален до темел од Турците...

Еве нешто повеќе од Википедија

 

Kajgana Shop

На врв Bottom