Каде ја гледате Македонија во меѓународната политика?

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Под капата на СОРОС, а над папокот на Милчин.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Вчера поминав покрај собрание и влада. Морам да признаам дека државава ќе постои уште некој месец да речеме. Го достигнавме врвот на глупоќата. Се гледам како граѓанин од втор ред на една од 4ве држави комшики во блиска иднина. Сакал нејќел, сакалот го изедовме.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Сум размислувал на оваа тема и секогаш муабетот е русите или американците т.е запад или исток. Јас тука не гледам многу за размислување ако бидеме реални со истокот немаме никакви заеднички вредности.(Освен тоа што работиме за плата како кинези)
Инаку поентата ми беше како трета и најдобра опција јас гледам псевдо федерализација со Германија. И сега соработката во споредба со други земји ни е најголема со Германија така да јас мислам оваа е дури и подобро опција од ЕУ.

Ќе им се умилкуваме и чао пријатно.
Германски јазик ќе го ставиме за официјален државен јазик, екслузивно за германските бизнисмени ќе ставиме пониски даноци исто и за германските туристи. Уште некоолку такви мерки ќе направиме ќе развиваме пријателство и така. Плус како народ од нив многу имаме да научиме како на пример што значи тоа 8 часа работа(пинг државна администрација) и тоа дека они се единствени кои поради историјата денес плукаат на национализмот.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
375
Поени од реакции
7
Доколку би сакале да бидете во тоj соjуз со нас :
http://tinyurl.com/qdd48wu
Си имаме принц и секоj си има jaхта :icon_mrgr:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
У Ќорка :D Навистина во ќорка со оглед на случувањата никаде не води работава.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ние треба прво да си ја средиме состојбата внатре, па после да се грижиме за она што ќе го правиме надвор од границиве. А ако треба да бидеме во некој сојуз, тој сојуз треба да биде Југославија................, Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска и Словенија............. и евентуално да имаме склучено некој договор со Русија.

А во моментов гледам дека не се пронаоѓаме во меѓународната политика.

:)
 
Член од
27 мај 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Или еве поедноставно, дали и треба Македонија членство во ЕУ или не? Кратко да или не и кратко образложение.
Јас сум против ЕУ ![DOUBLEPOST=1432826917][/DOUBLEPOST]
Под капата на СОРОС, а над папокот на Милчин.
предавничко копиле
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Или еве поедноставно, дали и треба Македонија членство во ЕУ или не? Кратко да или не и кратко образложение.
Јас сум против ЕУ ![DOUBLEPOST=1432826917][/DOUBLEPOST]
предавничко копиле
А шо мислеше ти бе, џабе ми е даден чинот под аватарот?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Гледам, гледам, ама ништо ко да не гледам.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Или еве поедноставно, дали и треба Македонија членство во ЕУ или не? Кратко да или не и кратко образложение.
Јас сум против ЕУ !
Образложението е толку кратко што не го гледам.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.962
Во ќорсокак, лево од третиот тестис.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
замени го со предавник , изрод
Еве одма. Само да ми одговориш зашо си толку ограничен ко тераса , па мислиш дека оние кои не делат исто мислење со тебе се комуњари?
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Makedonija ke bide Svajcarija na Balkanite, inaku, bilo kakvo delenje e "messy business".
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Македонија во моментов е американск-европска колонијална територија со двајца амерички батлери кои му служат на американскиот господар од замокот на Кале.
Едниов малку се побуни па како п...а се покаја,па сега ќе биде казнет за тоа, иако не е свесен каква казна му се спрема мислејќи дека казна му се предвремените избори,,а другиот е тотално одвоен од својот народ(изрод) и најпонизен слуга на својот господар и за тоа ќе биде награден иако тоа ќе значи многу тешки денови за македонскиот народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom