Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Каде можам да ги најдам матурантите од музичкото школо во Скопје?
(Илија Николовски - Луј) Дали знаете во кое студио се сликаа?
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Каде може да најдам фарт спреј/бомби и слични смрдливи работи? Да не биде интернет пошо ми требаат во рок од 10 дена за на одмор
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Web strana sto ima original naocari za sonce i praj delivery u MKD
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Web strana sto ima original naocari za sonce i praj delivery u MKD
Имаше еден британски стор на ебај ќе пробам да ти најдам линк ама не ветувам мн мн. Јас имам од таму нарачано зависи што бараш RB не се нешто мн поефтини, ама Police имаа доста пониски цени и испорака за 5-6 дена.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Имаше еден британски стор на ебај ќе пробам да ти најдам линк ама не ветувам мн мн. Јас имам од таму нарачано зависи што бараш RB не се нешто мн поефтини, ама Police имаа доста пониски цени и испорака за 5-6 дена.
Ajde vidi... zaso kaj nas malce zabeguvaat so cenite
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Каде може да најдам училишна табла зелена/бела за маркер/креда а да не е офисплус?
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Како можам да вратам број од Вип,што ми го земаа без никакво известување? :( Се соочил ли некој со ваков проблем,да ми даде совет.
Ви благодарам,
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
57
Поени од реакции
37
Како можам да вратам број од Вип,што ми го земаа без никакво известување? :( Се соочил ли некој со ваков проблем,да ми даде совет.
Ви благодарам,
Ќе отидеш во Вип , ке ти дадат нова картичка со истиот број :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Дечки, наслушнав као демек имало некои шо откупувале вински тапи од сортни вина.
Колку има вистина у ова?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дечки, наслушнав као демек имало некои шо откупувале вински тапи од сортни вина.
Колку има вистина у ова?
Вистина е, откупуваат по продавнициве за алкохол, оди распрашај се.
 
P

Patience

Гостин
Каде може да најдам училишна табла зелена/бела за маркер/креда а да не е офисплус?
Може веќе имаш најдено, но баш денес видов бела табла за маркер во STAEDTLER ( наспроти слаткарница Апче што е ). Мала, пластична, изложена беше надвор. Цена не знам, а исто има и продавница на STAEDTLER во Рамстор до менувачницата, може и таму да прашаш ако ти е поблиску.
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Каде може да најдам калиум нитрат (KNO3). Некој ќе рече дека тоа е шалитра, но составот не е тој, составот на шалитрата е амониев нитрат.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Каде може да најдам калиум нитрат (KNO3). Некој ќе рече дека тоа е шалитра, но составот не е тој, составот на шалитрата е амониев нитрат.
Ова го имаш во земјоделските аптеки ова е ѓубре за земјата ама не е 100% чист и нема големи ефекти за тоа што сакаш да го правиш иначе се продава ама ретко кој продава неможат сите да набават треба малце да се познаваш со некој а и не е баш мн ефитно
btw за шо ти треба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom