Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Каде се продаваат поштенски сандачиња? :cautious:
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
На циган пазар ги иамше,сега незнам дали и постои,бидејќи бев пред еден месец и немаше ништо(за под кале)...И тоа мислам беа по 200 со ташна и сл...Нови,којзнае од каде ископани.[DOUBLEPOST=1398024862][/DOUBLEPOST]
Лабело од чоколадо?
Направи си сама...Вазелин,може мед и вкус за торта...Или пак пчелин мед,маслиново масло и вкус за торта...[DOUBLEPOST=1398025535][/DOUBLEPOST]
Средство за побрзо растење на брада некоје масло било што??

Нема нешто такво...Само бричи се секое сабајле и ќе спотера :)
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
25
Дали некој знае каде можам да најдам ваква маица во Скопје :( celine-paris-t-shirt.jpg
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Лабело од чоколадо?
Извини,грешка напишав за второто...Пчелин мед,ПЧЕЛИН ВОСОК,маслиново масло и вкус за торта...Само медот и маслиновото масло би се сдтврднале никогаш :)[DOUBLEPOST=1398140281][/DOUBLEPOST]
ке може некој да ми каже каде можам да најдам ластици за чатал во скопје ???

https://www.google.com/search?q=slingshot+bands&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1WgfU4qBK8nJsgbrhICQAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1152&bih=773&dpr=1#imgdii=_ !!!
Латекс?Јас барав по аптеките,ама во Неготино и не најдов.Знам како помал имав чарал со такви ластици и тоа го купив 70-80д,сега и јас барам ама неможам да најдам.Прашав и во болницата и ми кажаа дека полека се исфрлаат од употррба.Инаку можеш да пробаш со тие тенките долги балони или со кондоми :)[DOUBLEPOST=1398141272][/DOUBLEPOST]
Може некој да заокружи кај поточно се наоѓа арми шоп


free screenshot software
Не сум моментално на компјутер :) Вака...Застани пред владата и гледај точно во неа.Заврти се лево,преку раскрсница има колонијална породавница...Поминуваш од лево покрај неа и на 5-10м ти е арми шопот...Ќе го видеш со решетки е цело...[DOUBLEPOST=1398141727][/DOUBLEPOST]
Ова ли?


марвик,продавница за здрава храна во бисер,имало и во зегин




мене ми треба ова


прицврстувачи,големи и мали
[/quоte]
Такви горе имам 2 си ги најдов во Белград земјата,незнам каде има,а карабинери и на на сите пазари...На бит пазар има сигурно и гледај ценкај се,земи си повеќе :)
[DOUBLEPOST=1398142292][/DOUBLEPOST]
Овакви пантолони?

Карго пантачони имаш во арми шопот и се над 2.000[DOUBLEPOST=1398142356][/DOUBLEPOST]
И јас би сакал да знам :)
Арми шоп[DOUBLEPOST=1398143199][/DOUBLEPOST]
Може некој да заокружи кај поточно се наоѓа арми шоп


free screenshot software
Еве поточно :)
Untitled.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
кај има по продавнициве тренерки со ластик доле и што пари се во најк адидас и други поефтини места ако знае некој ?? фала :)
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
кај има по продавнициве тренерки со ластик доле и што пари се во најк адидас и други поефтини места ако знае некој ?? фала :)
А во кој град. Во Битола има такви, шушкавни до кај 1600 - само долни. Ги имаше и во Теранова до пред една недела,з а сега не знам ио по други спортски продавници.
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Па, штом имаше во Теранова во Битола види и во Скопје, може ќе најдиш нешто како за тебе.[DOUBLEPOST=1398240500][/DOUBLEPOST]
Па, штом имаше во Теранова во Битола види и во Скопје, може ќе најдиш нешто како за тебе.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
кај има по продавнициве тренерки со ластик доле и што пари се во најк адидас и други поефтини места ако знае некој ?? фала :)
Побарај на Бит Пазар, Зелен Пазар, Шутка.... ем ќе најдеш како што сакаш, ем поефтини се во однос на оние од Адидас и Најк кои се изгор скапи... :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Каде да најдам needle, односно игла за нанесување парфем на телото?
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Не дека сум барал, ама ми треба. Некое средство за чистење на стаклото (ако уопште е стакло тоа) на LED телевизори. Некој ми спомна дека не можело со обично средство за стакло по домаќинства што се користи. Препорачајте некое (вие со што го бришете телевизорот?), и каде да го најдам. Фала многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom