Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Nekoj da znae deka mozam da najdam od tie nalepnicite za mebel so se ili za staklo?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Па отприлика 15-16 000 денари за часови ке ти отидат и најчесто даваат на рати да плаќаш додека ги возиш часовите секако.Прва помош 1000 денари, тестови-полигон-градска 6000 денари(минимум).
Само уште нешто.
Дали ќе може часовите да ги плаќам како што ги возам ?
И колку чини еден час, ако може да ми кажеш.

Фала ти.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Само уште нешто.
Дали ќе може часовите да ги плаќам како што ги возам ?
И колку чини еден час, ако може да ми кажеш.

Фала ти.
Епа јас кај што земав часови искочи 15000 за 36 часа(они рачунаат 1 час-45 минути) а дали ќе можеш да ги плаќаш така незнам...
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
број за куќа од ковано зелезо каде може да најдам ?
 
Член од
23 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Вакво или нешто слично каде може да се најде?!?!!? Ептен е добро
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Кај можам да ја најдам одјавната шпица од МТВ од 90-тите што беше, таа кога завршува програмата, нели имаше сцени со пејсажи од Македонија, па зградата на МТВ од хеликоптер снимана, Галичица... и на крај логото од МТВ се појавуваше, а во позадина имаше инструментална музика.
Ако некој ми помогне да ја најдам по интернет, или пак музиката само што одеше во позадина, ќе му бидам неизмерно благодарен.
 
Член од
18 август 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
Има ли негде во Скопје ваков (или сличен) капут ама да не е 7000 ден. ко во Зара
 
Член од
21 март 2011
Мислења
46
Поени од реакции
40
дали може некако во регионов да се најдат антиацидните апчиња ТУМС, ако не како можам да ги нарачам преку нет од амазон или сл. знам дека имаше одредени „фирми“ што се занимаваат со онлајн купување. фала ви многу

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
број за куќа од ковано зелезо каде може да најдам ?
Во Мр.Бриколаж
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:34 ---
Ако знае некој каде може да се ископа глина,то би било уште поубо :)
каква глина?
За теракота (грнчарска), козметичка или за пиење (орална употреба)?
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:35 ---
каде би можел да најдам мерач за влага во дрво ? :)
www.conrad.com.mk
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:37 ---
Ве молам, дали знае некој каде да најдам тунел (мислам дека така се вика) за собирање на сите кабли од компјутер, штампач, NT, модеми за да не ми се гледаат? Ви благодарам ;)
Ако ти е потребен организатор на кабли (како ребрасто црево во кое се собрани сите кабли) имаш во Еуротулс (Капиштец и Битпазар) и во Базаро
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 01:39 ---
дали некој продава ефтина и половна гиљотина за хартија (немам можност да одам на бувљак)????
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Знае некој каде можам да купам имитација на Timberland чизмиве? Не од тие 1200, мислам дека имаше нешо слични до кај 3-4 илјади...


 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Знае некој каде можам да купам имитација на Timberland чизмиве? Не од тие 1200, мислам дека имаше нешо слични до кај 3-4 илјади...


Гледав во СЦ Борис Трајковски во аутлет продавницата на 3М Спорт,околу 3500 илјади,Каppa.
 

Marx

Just Do What You Want And Be Happy !
Член од
4 ноември 2012
Мислења
21
Поени од реакции
8
Да не знаете каде може да најдам тарот карти ?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Вакви капчиња поефтини, не мора ист натпис. :D

Кај можам да ја најдам одјавната шпица од МТВ од 90-тите што беше, таа кога завршува програмата, нели имаше сцени со пејсажи од Македонија, па зградата на МТВ од хеликоптер снимана, Галичица... и на крај логото од МТВ се појавуваше, а во позадина имаше инструментална музика.
Ако некој ми помогне да ја најдам по интернет, или пак музиката само што одеше во позадина, ќе му бидам неизмерно благодарен.
ubavini побарај...
http://www.youtube.com/user/mkrtv/videos?view=0
иначе тоа од Маврово со коњите:
http://www.youtube.com/watch?v=iS3_jwxgue0&feature=plcp
 

Kajgana Shop

На врв Bottom