Каде да наjдам? [Food Edition]

davidov

Rab božiji
Член од
5 март 2010
Мислења
0
Поени од реакции
0
Interesuje me :
1- gde u Makedoniji mogu da se kupe jestive slike za na torte ?
2- koja im je cena ?
3-koje su bolje - one na papiru , od belanca ili od ratluka ?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
здраво, дали знае некој каде има турско пиде во Скопје, знам имаше во рамстор во Ла Луна или како и да се викаше но затворено е, па дали има другде негде, во стара чаршија или во градов? ty
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Јас сакам мантија, некој да не знае каде се прави за по дома.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Beershop одамна го нема на таа локација, ако има нова не ја знам, Веро и Тинекс јок, а ни по продавнициве за алкохол го нема. Да не знае некој каде го има за купување?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Ех, после пиволенд на сите им се пие ова пиво :). Ај стварно пишете кај го има, да си се потсетам колку е најубаво пиво што сум го пиел.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Ја и пред пиволенд го имам пиено у Минхен ама не ми текињаше како се вика, и стварно е најбољи. После него доаѓа Fosters точено, ако некој знае кај има у Скопје нека пише.

Најдов у Beershop у Буњаковец на први, (za plavoto zboram) 100 лименка, 120 стакло, така ми кажаа по телефон, ќе идам деновиве. Ако некој ми го купи цело ќе му го кољем на фамили!
 

Hatred

save.exit.planet
Член од
17 мај 2010
Мислења
83
Поени од реакции
4
што е поубаво од скопско ако може да ме информирате х)
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
што е поубаво од скопско ако може да ме информирате х)
Се е поубаво од Скопско,

Како прво да не одиме далеку Златен Даб е многу попитко, повкусно пиво и со многу поубав мирис ако ништо друго.
Скопското е газирано до немајкаде а башка и не чекаат да преврие колку треба овие месеци го вадат побрзо , и после 2 исппиени мислиш дека имаш топка од цемент у желудник, толку тешко е.

Според мене ( од Скопје сум, да нема забуна) Дабот е далеку подобро пиво од Скопско.

Што се однесува за увозни, ме бендисува Bavaria која има и пристапна цена , Becks, и Данските пива Carlsberg , Тuborg.

Paulаner-от е стварно супер пиво, многу убаво.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Се е поубаво од Скопско,

Како прво да не одиме далеку Златен Даб е многу попитко, повкусно пиво и со многу поубав мирис ако ништо друго.
Скопското е газирано до немајкаде а башка и не чекаат да преврие колку треба овие месеци го вадат побрзо , и после 2 исппиени мислиш дека имаш топка од цемент у желудник, толку тешко е.

Според мене ( од Скопје сум, да нема забуна) Дабот е далеку подобро пиво од Скопско.

Што се однесува за увозни, ме бендисува Bavaria која има и пристапна цена , Becks, и Данските пива Carlsberg , Тuborg.

Paulаner-от е стварно супер пиво, многу убаво.
Тоа исто како да кажам PEPSI е подобро од Скопско. Споредуваш баби и жаби (во случајов Скопско со Златен даб)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Тоа исто како да кажам PEPSI е подобро од Скопско. Споредуваш баби и жаби (во случајов Скопско со Златен даб)
Абе ајде, среќа што и двете не се македонски пива.Баби и жаби жими долниов.За мене лично дабот е потапа од скопското, али и двете се пива.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе ајде, среќа што и двете не се македонски пива.Баби и жаби жими долниов.За мене лично дабот е потапа од скопското, али и двете се пива.
Па тоа де, само не мислев на тооолку буквално. За мене дабот е најчкарт од пивата (заедно со крали марко...) т.е. не го ни рачунам за пиво.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Се е поубаво од Скопско,

Како прво да не одиме далеку Златен Даб е многу попитко, повкусно пиво и со многу поубав мирис ако ништо друго.
Скопското е газирано до немајкаде а башка и не чекаат да преврие колку треба овие месеци го вадат побрзо , и после 2 исппиени мислиш дека имаш топка од цемент у желудник, толку тешко е.

Според мене ( од Скопје сум, да нема забуна) Дабот е далеку подобро пиво од Скопско.

Што се однесува за увозни, ме бендисува Bavaria која има и пристапна цена , Becks, и Данските пива Carlsberg , Тuborg.

Paulаner-от е стварно супер пиво, многу убаво.
Кога Дабот ќе биде подобро пиво од Скопското ја секундарно ќе се откажам од пиво. Никогаш нема да го стигне. Погрд вкус има многу.

p.s. Скоро сите видови на пива ги имате во Beershop-от во трговскиот во Буњаковец што е. На прв спрат е. Е сеа со цени малце е повисочко ама и тоа ќе помине некако ако најдеш што ти треба.

и страната еве ја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom