Итно ми треба помош за семинарска

Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Неможам да најдам никаков материјал за да подготвам семинарска задача на тема
(советување- советодавна работа и улога на здраствениот работник). Може ли некој да проба да најде материјал :mad:
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
тражи ама нема ништо и затоа пиша ако може некој и ако сака да помогне арно, ако не здравје
 
Последно уредено:

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Eve be braaad...!

Mi treba seminarski trud i tema
googlam ama nema.
Na forum dojdov jas
da ve prasam vas.

Moze li nekoj da najde
posto mi treba za sabajle
Ako treba i ke platam
ako ne cel zivot vrata ke klatam.

Fala prijatno!
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Eve be braaad...!

Mi treba seminarski trud i tema
googlam ama nema.
Na forum dojdov jas
da ve prasam vas.

Moze li nekoj da najde
posto mi treba za sabajle
Ako treba i ke platam
ako ne cel zivot vrata ke klatam.

Fala prijatno!
мислам дека нема потреба од зафрканција... Ако не па форумо е за тоа да си помагат лугето и да делат совети.. јас не рече напрај ми ја семинарската барем линк од материјал
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Неможам да најдам никаков материјал за да подготвам семинарска задача на тема
(советување- советодавна работа и улога на здраствениот работник). Може ли некој да проба да најде материјал :mad:
http://zdravstvo.gov.mk/wp-content/uploads/2012/12/strategija-nezarazni-bolesti.pdf

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http://eprints.ugd.edu.mk/4144/1/predavanja%20nega%20na%20bolen%201.doc&ei=XrN0VIPaGoTmON_NgBg&usg=AFQjCNGEyQW3TxZ8_95xWsqZXamTA-b4mQ&sig2=o3d8QwkQRmF8f8YMVuoB2Q&bvm=bv.80185997,d.ZWU

Овде имаш преку 150 страни материјал околу темата :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И утреден овој доктор ќе ти биде.
Идеш ти кај него и ти вика абе пациенту нешто ме боли глава ај кажи што треба да праам, глеам у фиокава празна ми е.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Абе не се праите паметни ебате, кај нас знаете колку се скудни литературите пошто не се издвојуваат пари од факултетите за нив. Иронично баш моментално праам семинарска и си барам книги у .pdf по нетов, мора да се собираат српски, хрватски, англиски книги, иначе не бива. Ако имате литература за предлог, предложете. Не паѓајте у несвест ко да ви побарал да му ја напраите семинарската ебате. За тоа се книгите, за да ти предложи некој колку што може поквалитетна стручна литература и да ја искористиш за вакво нешто.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Многу тешко се наоѓа литература упм... academica за што ви е бе мамме му...
 
Т

Триптико

Гостин
И порано немаше книги, па не квичевме, туку користевме мозок. Денешниве (генерално) за к*р не ги бива. Колку од ваша генерација гледа документарци? Колку се интересираат за теми што не ги учат во школо/факултет? Станавте паразити, ограничени, без пошироки познавања од различни области. Ве расипа тој Интернет, ама нема назад...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom