Иселеничка виза - работа во Канада

Член од
28 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Вработена медицинска сестра со долг работен стаж бара начин за иселување и вработување во Канада.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Подобро е да конкурираш во САД, таму многу се бараат медицински сестри дури и во екот на економската криза.

Посебно се бараат “специјалзирани’’ луѓе за грижа на стари лица. Да сум на твое место би извадил некаков сертификат со ваква назнака.

Има(ше) компанија која плаќа неколкумесечно школување за да се обезбеди потребната дозвола, потоа платата не е голема но не е ни мала.

Пиши ми на ПП за повеќе информации.

Прашање: дали си во брак? Не знам колку тоа денес може да ти ги искомплицира работите.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Подобро е да конкурираш во САД, таму многу се бараат медицински сестри дури и во екот на економската криза.

Посебно се бараат “специјалзирани’’ луѓе за грижа на стари лица. Да сум на твое место би извадил некаков сертификат со ваква назнака.

Има(ше) компанија која плаќа неколкумесечно школување за да се обезбеди потребната дозвола, потоа платата не е голема но не е ни мала.

Пиши ми на ПП за повеќе информации.

Прашање: дали си во брак? Не знам колку тоа денес може да ти ги искомплицира работите.
А кој беше тој линкот за иселеничката лотаријата за САД !?!?!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Не знам, но не би се впуштал во лотарија.

Јас зборувам за конкретни места за вработување.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp#il
Овде буквално имаш СЕ што ти треба да научиш. Дури и можиш да се бодуваш, да видиш колкави ти се шансите.
Исто така треба да правиш TOEFL тест, и на него треба да извадиш солидни резултати. Оди на гугл пиши TOEFL тест, имаш и вежби и се, да видиш одприлика што е како е.
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
Има некој искуство со иселување во Канада или сл.?
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Znam edna agencija za Kanada AURIS-Human resources firmata na Choklev samo sto nikoj ne stignal Kanada preku niv.Izmamnici bile nevideni.
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Очигледно убаините кај нас ги тераат лугето - неорганизирано- да го напуштаат бродот што тоне.
Во Канада е навистина подобро од Америка - нарочно за оние кои сакаат поголем мир и спокоен живот.
Имам роднини и знам какви се споредбите - се е во корист на Канада.:smir::smir::smir::smir::smir:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Ме интересира дали можи да се оди во канада на неколку месеци, за работа, како студент и слично. знам за америка, ама ќефот ми е за канада. сакам да знам дали вреди да се проба, да не биди само губење на време, да речиме за наредното лето или слично?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom