Инвестициски БУМ во Македонија

Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Ке ја класифицирам како донација. И за што сакаш турците да донираат, за црква? Туку секако таму сите се деклариравте како бугари па можи треба да се прашаш до кај ви е бугарската инвестиција. или донација сеедно. И бугарија е Е.
У. Од кога е битен процентот за верски објект, тоа е за јазикот ако
не пак. А кога сме кај тие 25% оддамна во КП прв службен јазик требаше да биди бугарскиот, така да ке те молам без изливи на патриотизам. Не те личи.[DOUBLEPOST=1429551631][/DOUBLEPOST]
Тие за тебе конкретно се подразбираа па си реков да не арчам простор, ама веќе сама кога спомна ок нека стојат. Ти да не се љутиш нешто во врска со неебаноста. Сакаш да кажиш дека си преебана? Ами тогаш шо си вака здивена?
Туку не одговори. Ај нас не опиша, туку што ќе кажиш за себе. Како ти се доживуваш вака на форумот? Живо горам од желба да прочитам ама од тебе пишано.[DOUBLEPOST=1429552738][/DOUBLEPOST]
Ти колку што ме држи меморијата уште пред две години ке емигрираше или така нешто. Значи не си способен ни колку еден ебан Сириец. Ете толку си способен и интелигентен. Во твојот љубен запад таквите како тебе ги викаат Лузери ама претпоставувам досега и колку и да си глуп и туп имаш и сам сфатено. А ако си до толку тркало па да немаш ете јас ти кажвам за севезден да си знаеш
Не претерувај и не треси залени,не ги навредувај другите
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
К
Тие за тебе конкретно се подразбираа па си реков да не арчам простор, ама веќе сама кога спомна ок нека стојат. Ти да не се љутиш нешто во врска со неебаноста. Сакаш да кажиш дека си преебана? Ами тогаш шо си вака здивена?
Туку не одговори. Ај нас не опиша, туку што ќе кажиш за себе. Како ти се доживуваш вака на форумот? Живо горам од желба да прочитам ама од тебе пишано.
Реков јас тие се тие вмровски стратегии. Ако не ти сече, не се ни правиш дека ти сече. Тоа е тоа. Туку, Горан братучет ти е, брат или сопартиец? Или ти си Горан лично и персонално?

se.png
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Вакви луѓе не се раѓЕт.. вакви човечиња/лудаци/шупаци/ѓубриња се абортирЕт!

Владата донесе одлука за основање Туристичка развојна зона „Љубаништа 1“


Владата донесе одлука за основање Туристичка развојна зона „Љубаништа 1“ на брегот на Охридското Езеро, во близина на манастирскиот комплекс „Свети Наум“, со што се отвара патот за реализација на туристичкиот комплекс Љубаништа, пишува „Дневник“. Според првичните најави во туристичкиот комплекс треба да има елитен хотел, луксузни вили, голф терен и марина.

идниот инвеститор во туристичко развојната зона во Љубаништа ќе биде ослободен од плаќање на персонален данок на доход по основа на плати на вработените лица за период од 10 години, од кога ќе почне да функционира зоната. Покрај тоа во периодот од издавање на дозволата за градење се до издавање на одобрението за употреба, инвеститорот ќе биде осободен од плаќање на ДДВ за градежни материјали, а и од царина за увоз на градежни материјали.
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.556
Поени од реакции
2.355
Ке ја класифицирам како донација. И за што сакаш турците да донираат, за црква? Туку секако таму сите се деклариравте како бугари па можи треба да се прашаш до кај ви е бугарската инвестиција. или донација сеедно. И бугарија е Е.
У. Од кога е битен процентот за верски објект, тоа е за јазикот ако
не пак. А кога сме кај тие 25% оддамна во КП прв службен јазик требаше да биди бугарскиот, така да ке те молам без изливи на патриотизам. Не те личи.
Зашто бе не ми личи јас немам бг пасош и плаќам данок на мкд :LOL:
За која бугарска инвестиција мислиш за пругата до Софија ли ? :pos:
Абе ние од Кп не умираме додека не отидеме со воз до Софија и со брод до Солун :pos::pos::pos:
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ти колку што ме држи меморијата уште пред две години ке емигрираше или така нешто. Значи не си способен ни колку еден ебан Сириец. Ете толку си способен и интелигентен. Во твојот љубен запад таквите како тебе ги викаат Лузери ама претпоставувам досега и колку и да си глуп и туп имаш и сам сфатено. А ако си до толку тркало па да немаш ете јас ти кажвам за севезден да си знаеш
Јас повторно ќе кажам - во тебе толку многу фрустрации лежат што огледалото во кое што се погледнуваш се срами од тебе.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Јас повторно ќе кажам - во тебе толку многу фрустрации лежат што огледалото во кое што се погледнуваш се срами од тебе.
Чим ти така велиш а дињата се согласува тоа мора да е така. Нема трето. Ете сега ке земам и ке си ја врзам главата. Незнам како ке заспијам вечер. Ај ке пробам некако :([DOUBLEPOST=1429564704][/DOUBLEPOST]
Зашто бе не ми личи јас немам бг пасош и плаќам данок на мкд :LOL:
За која бугарска инвестиција мислиш за пругата до Софија ли ? :pos:
Абе ние од Кп не умираме додека не отидеме со воз до Софија и со брод до Солун :pos::pos::pos:
Аха добро чим велиш ти така. Ете ке те вервам на збор.[DOUBLEPOST=1429564884][/DOUBLEPOST]
Реков јас тие се тие вмровски стратегии. Ако не ти сече, не се ни правиш дека ти сече. Тоа е тоа. Туку, Горан братучет ти е, брат или сопартиец? Или ти си Горан лично и персонално?

Прегледај го приврзокот 119640
Сакаш да си бриме кој во постовите го употребува тој збор повеќе?
Во било која тема.
И добро планираш да се самоизјасниш што си ти на форумот или преќутно се согласуваш со мојата проценка ?
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема да е лошо и главата во кофа со вода да си ја ставиш. :coffee:
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Ако критикуваш си комуњар.. а утре коа ќе се смени власта за 3 месеци ќе се натртат и накај нив.
Тоа е, луѓе без достоинство.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ако критикуваш си комуњар.. а утре коа ќе се смени власта за 3 месеци ќе се натртат и накај нив.
Тоа е, луѓе без достоинство.
Станувај време е за на работа!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Кој најавил градба на џамија во Крива Паланка?
истиот што најави џамија во аеродром.[DOUBLEPOST=1429596911][/DOUBLEPOST]P.S. ова опозиционериве толку се дезориентирани што во ист пост објавуваат цитати од шпонови и кукаат дека се градат џамии. Исто ко порано, ќе те обвинат за лажен патриотизам и у исто време викаат к го боли за името и сакаат да се мења.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Реков јас тие се тие вмровски стратегии.
Не се овие вмровци, верувај. Овие со идеалите на ВМРО ДПМНЕ си го бришат газот, полнејќи ги џебовите на своите газди кои ја узрупираа и корумпираа партијата, а со тоа и државата. Овие ти се класични предавници, кои за бедни ветувања или неколку монети, работат директно на штетата на својот сопствен народ и држава. Тоа не никако не е ВМРО ДПМНЕ, ами разбојничка банда со нула етика и морал. Демохристијани не се ни оддалеку.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јове Кекеновски Трет Профил
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
истиот што најави џамија во аеродром.[DOUBLEPOST=1429596911][/DOUBLEPOST]P.S. ова опозиционериве толку се дезориентирани што во ист пост објавуваат цитати од шпонови и кукаат дека се градат џамии. Исто ко порано, ќе те обвинат за лажен патриотизам и у исто време викаат к го боли за името и сакаат да се мења.
Малку посериозна патологија е во прашање, ама тоа е што е. Тешко дека било кога ќе се смени тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom