Инвестициите на македонските тајкуни

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Овој Мијалков кој лик е само.. плаче за главен карактер на крими филм.. за 2 недели кога конечно ќе се ослободиме од чипосаниве идиоти Идриозово наше ќе стане редовно свратилиште за Мартин Скорсезе.

Можни наслови за филмови:
"Дагаaaaaууу"
"Сите мои жени"
"Дон Македоне"
"Македонија ми е- двор ми е
"
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Овој Мијалков кој лик е само.. плаче за главен карактер на крими филм.. за 2 недели кога конечно ќе се ослободиме од чипосаниве идиоти Идриозово наше ќе стане редовно свратилиште за Мартин Скорсезе.

Можни наслови за филмови:
"Дагаaaaaууу"
"Сите мои жени"
"Дон Македоне"
"Македонија ми е- двор ми е
"
ќе има избори ?[DOUBLEPOST=1430610151][/DOUBLEPOST]
well no
ama pa ako bile bitangi,zamisli sega sto kje bidat poso rabotat za MIjalkov
90% од бизнисиве не ги води он(лично) туку негови верни другарчиња...он само го зима кајмакот.Веројатно не ни знае што прават тие,но доволно е неговото име и да се средат сите срања што ги прават...бар тоа е моето мислење.Не може за сите срања да се замара он,па така слобода си зимаат тие на кои им ги оставил тие бизниси да ги работат,а он само да зима кеш пара.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Воведот и насловот од темава некако не се совпаѓаат.:busi:
Друг беше насловот кога се отвори темата, мораше да се реагира за да може да остане отворена.
Во постовите држете се до насловот и нема да има криза. ;)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Друг беше насловот кога се отвори темата, мораше да се реагира за да може да остане отворена.
Во постовите држете се до насловот и нема да има криза. ;)
Значи може да пишеме и за кланот Заеви или 10 милиони се малку?
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Значи може да пишеме и за кланот Заеви или 10 милиони се малку?
Ако имаш да пишеш нешто паметно пиши, не се пренемагај со вакви прашања. Дадена е доволна слобода за ваше толкување колку милиони се доволни за да се најде некој во темава.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Визиана,ресторант + минерална вода.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Значи може да пишеме и за кланот Заеви или 10 милиони се малку?
Пишувај, јас ќе пишувам за мафијашот мијалков и 1миљарда долари и неговото славење во друштвото на миљијардери. Заеви се богата фамилија од колено на колено.

И знам дека сака да земе 51% од ди транс радовиш. Човекот со мака си ја направи фирмата ама мијалков не го интересира ништо.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Упс, забраев да дополнам дека на ди транс им дале лиценца за вршење транспорт на 10 до 15 шлепери, а човекот има околу 150 шлепери.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272

Тежат повеќе од 20 мил. еур
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Тежат и мијалков и груевски повеќе од миљарда долари. Каков хотел има он во прага, секоја чест, ние народот му го купивме.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
Тежат и мијалков и груевски повеќе од миљарда долари. Каков хотел има он во прага, секоја чест, ние народот му го купивме.
Ваљда мислиш на Топ хотел. Е сега оваа шпекулација некако случајно се совпаѓа со тоа што сите кои одат на т.н. матурантска екскурзија во Прага, престојуваат во Топ хотел. :D Секако, тоа иде преку директорите на средните и агенциите.

Али ок Бобо Дајнерс и Заев тежат повеќе од 20мил. евра, а Орце Камчев, Минчо Јорданов и десетици други кои не ги спомнуваш тежат стотици милиони, ако не и више. Не е ова за тебе @Rockey.1 .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom