Има некој шофер?

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
абе какво филозофирање, јас прашувам конкретни работи и имам конкретни заклучоци НА ТЕМАТА, а не филозофија од типот: овој бил од владата платен, оној од вонземјани, а третиот од папата...
Види...вака сега....

Врз база на твоите конкретни прашања и конкретни заклучоци и ние исто така не филозофираме туку извлекуваме конкретни заклучоци.:toe:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
не бе не знам што е цемт... како ме фати ти на мајка 2....


баш појасни ми што е цемт... во усје да не се произведува? за куќи градење да не е?
аха ај добро значи сега ке тераш мајтап и сите ке си речеме овој мора да знае многу околу овие работи само се праи глуп и неписмен а уствари е многу паметен :tapp:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
жими таска балабанхова што кему дадам 1500 еу а и некој друг шо ке даде затоа и наоѓаат шофери,затоа нема веќе во мк шофери асални
Ќе си го дадам патлакот за камшик, кога јас ќе имам 1.500 евра ќе си купам камион и ке возам за мене...
Еве што значи зборот ЦЕМТ European Conference of Ministers of Transport (ECMT) или на Француски Conférence Européenne des Ministres des Transports (CEMT)
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Ќе си го дадам патлакот за камшик, кога јас ќе имам 1.500 евра ќе си купам камион и ке возам за мене...
Еве што значи зборот ЦЕМТ European Conference of Ministers of Transport (ECMT) или на Француски Conférence Européenne des Ministres des Transports (CEMT)
Ете така паметниов на мајка незнае ни на нет даго најде зборот :tapp:
Значи станува збор за Европска регулатива Донесена 1988 година на советот на министри.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
леле колку си паметен ти на мајка....

одма ја извади поентата - дека јас сум бил од власта.....


ама освен мајка ти и неколку такви прости како тебе, тешко дека некој што ВРЕДИ ќе ти каже дека си паметен....


не!!! поентата ми беше дека никој неќе да работи, а само сакаат да филозофираат. у ствари првата поента ми беше да најдам шофери, ама гледам дека овде углавно се филозофи, убави на мајка како тебе, па сам,о си го потврдив тоа овде...


само така - напред - со негативна енергија до комплетен распад...
само барај влакна во јаце и остани гладен, наместо да направиш живинарска фарма и да продаваш јајца...
vidi ti inteligenten odgovor citiram :ne !!! poentata mi bese deka nikoj nece da raboti,samo sakaat da filozofiraat.U PRAZNO MESTO STVARI "PRVATA POENTA " MI BESE DA NAJDAM SOFERI .zatvoren citat.

ti mora da si ucel na nekoj od fakultetite na premierot,vakva inteligencija ........pa ,pa,pa ne sum videla.

a sega malku za tvojata prva ama i posledna poenta :

obrabotka na namerite ,celta i dobivkata od tvoeto baranje informacii.
za namerata nema da ti pisam ubavo ti odgovorile "vone" i "neemo"
shofer da te svrkne toa sigurno za tebe bi bil dozivljaj.

celta ti e da soberes informacii kako vo makedonija nema tolku mnogu nevraboteni (sto bi rekol grujo toa opozicijata samo kritikuva deka ima nevraboteni 35%)

i na krajot doagame do dobivkata sto ke ja ostvaris so ovakvoto baranje informacii.
1 .ke ja ispolnis zadacata koja ti ja dale ,i ke im gi dostavis rezultatite od koi JASNO KE VIDI PREMIEROT deka vo m.k.nema nevraboteni soferi.
2 .ke UTVRDIS deka i pokraj toa sto ti im vikas na nevrabotenite da stanat soferi,oni ne te poslusale i ostanale "mrzlivi makedonski nevraboteni idioti"

e sega za glavnata dobivka od ovoj biznis (baranje soferi )

na primer ,ako utre mu rece nekoj novinar na grujo deka slabo raboti i deka ima mnogu golem broj nevraboteni toj vednas bez maka ke mu odgovori na novinarot deka lugeto vo makedonija se nauceni samo da BARAAT od drzavata pomos ,a nesakaat da rabotat .i toj odgovor na grujo bi izgledal vaka: videte ne e tocno deka ima tolku nevraboteni,a i ke vi kazam bas pred nekoj den zboruvav so eden prijatel ( toa si TI NORMALNO )znaete on ima firma za transport ,i go prasuvam kako odi li rabotata,a toj mi veli abe znaes nikola dobro e ne e loso,samo eve nemozam da najdam soferi ,dali tolku nema soferi vo m.k. ,ili pak ne sakaat da rabotat,a jas mu velam mislam deka e toa vtoroto "nesakaat da rabotat ,poveke sakaat da sedat doma i da cekaat drzavata da im pomogne,ama pa drzavata nemoze samo ona da raboti.i vo prodolzenie cel zadovolen i sreken grujo ja kazuva poslednata mudrost na novinarot koja glasi :zatoa vi velam deka neveruvam,potocno sum ubeden deka nevrabotenosta ne e tolku golema kako sto celo vreme se trudat od sdsm da ne obvinat za nesto sto ednostavno NE DRZI VODA .

I POSLE OVA SITE SE SREKNI !

ti si zimas honorar za uspesno zavrsenata rabota ,novinarot dobiva ODGOVOR na svoeto postaveno prasanje do premierot.

A PREMIEROT DOBIVA LICNA SATISFAKCIJA STO JA ZAEBAL OPOZICIJATA SO TOLKU DOBAR I ISCRPEN ODGOVOR NA NIVNITE OBVINUVANJA ,I NORMALNO DOBIVA USTE POGOLEM "REJTING" KAJ GLASACITE ZATOA STO ODGOVOROT MU SE TEMELI NA VISTINITI ISPITUVANJA NA TERENOT KOJ STO SI GI NAPRAVIL "TI LICNO"
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.990
леле колку си паметен ти на мајка....

одма ја извади поентата - дека јас сум бил од власта.....


ама освен мајка ти и неколку такви прости како тебе, тешко дека некој што ВРЕДИ ќе ти каже дека си паметен....


не!!! поентата ми беше дека никој неќе да работи, а само сакаат да филозофираат. у ствари првата поента ми беше да најдам шофери, ама гледам дека овде углавно се филозофи, убави на мајка како тебе, па сам,о си го потврдив тоа овде...


само така - напред - со негативна енергија до комплетен распад...
само барај влакна во јаце и остани гладен, наместо да направиш живинарска фарма и да продаваш јајца...

Цццццццц

Ако сакаше ти да бараш шофери, немаше да ги бараш на форум :pos2:

Така да не драпај многу мад*на, исто како овие на власт кога ќе ги прашаш за работа и ќе почнат да ти кажуваат за преквалификација, за не инвентивност, за мрзливост, за способноста на индивидуалецот, за пазарна економија, за капитализам, а те дупат цело време и пикаат поблиска и подалечна фамилија, се шуто и рогато, во државна администрација.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Цццццццц

Ако сакаше ти да бараш шофери, немаше да ги бараш на форум :pos2:

Така да не драпај многу мад*на, исто како овие на власт кога ќе ги прашаш за работа и ќе почнат да ти кажуваат за преквалификација, за не инвентивност, за мрзливост, за способноста на индивидуалецот, за пазарна економија, за капитализам, а те дупат цело време и пикаат поблиска и подалечна фамилија, се шуто и рогато, во државна администрација.
ova doduse za sofer kako profesija imase neodamna na edna televizija ,neznam tocno koja bese,i toa na samiot start na krizata zboruvase edna gospoga kako ostanala bez rabota poradi krizata i morala da pocne da vozi kamion (stranci nekoi bea )

zatoa velam sigurno grujo ja gledal ,i op mu dosla ideata kako da ne pravi misiri .pa nie ne sme od stranstvo (tamu toa funkcionira se ,ama ovde ne)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Мислам дека знам зошто е отворена темата, една Скопска фирма ГЕО ТРАНС или така нешто останала без шофери дека добро ги плаќала па сега бараат на интернет?
Другата варијанта е со владиниот службеник?
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Мислам дека знам зошто е отворена темата, една Скопска фирма ГЕО ТРАНС или така нешто останала без шофери дека добро ги плаќала па сега бараат на интернет?
Другата варијанта е со владиниот службеник?
Нее само таа фирма останата без шофери бе има многу останато без шофери,ај данеги набројувам,знаеш порано газдине викаа има шофери со кур даги ринеш, ама сега има газди со муда даги ринеш :tapp::pos2: се стана газда и јебига кој ги ебе не плаќаат нема шофери
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Не дека нема шофери,туку има многу паметни газди шо сакаат мајтап да си играат со шоферот,да не му плаќаат.Како шо кажа Атмомската мравка"На курва и на шофер е најголем грев да не им платиш,не се од убаво испаднати на улица":wink:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
еве каде ти почна да тераш мајтап за цемтот:

ај ај не трескај зелени жити се си слушнал за цемт,....
аха ај добро значи сега ке тераш мајтап и сите ке си речеме овој мора да знае многу околу овие работи само се праи глуп и неписмен а уствари е многу паметен :tapp:
па што? јас не сум глуп да ти одговарам на такви прости прашања.

ако сакаш да правиш муабет, че ти кажев и многу тајни и тајничиња (особено не такви како што некој „паметен“ сурфал по интернет па нашол теоретско објаснување за почетните букви :) )


и за сите филозофи - кај нас шоферите немаат ни 150 евра оставено (всушност стално се во претплата, затоа што им даваме пари за по пат, или ако треба за матурска или слава дури и унапред), особено оние кои се со години тука.

а за некоја си оса, нека иде сите политички срања нека си ги напика у уста... од такви мозоци како неа пати оваа држава - што се гледаат преку призмата кој од која партија е и како да излаже нешто.

не работам за груевски, ниту за никој друг - неколку пати ви кажав - ако си лав не ти треба стадо. тоа е за ОВЦИ. вмрОВЦИ или сдсмОВЦИ - сеедно. оса гледам дека е сдсмОВЦА?

Ти не си од власта, да не си од ГЕО ТРАНС?
не сум ни од некој си „ГЕО ТРАНС“.

туку ако немаат шофери, а имаат еуро5 шлепери, дај ми контакт на приватно да видам да им ги купам.

кај се сместени?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
не сум ни од некој си „ГЕО ТРАНС“.

туку ако немаат шофери, а имаат еуро5 шлепери, дај ми контакт на приватно да видам да им ги купам.

кај се сместени?
:pos::pos:
Викаш во тој бизнис си....:pos::pos:...ајде бе....:pos:

... е како бе тогаш појма немаш што ти се случува во браншата......па тука бараш информации:pos::pos:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
не сум ни од некој си „ГЕО ТРАНС“.

туку ако немаат шофери, а имаат еуро5 шлепери, дај ми контакт на приватно да видам да им ги купам.

кај се сместени?
Тие си најдоа шофери, имале оглас на интернет па си мислев да не бил огласот на кајгана?
Ако ти требаат шофери јас ќе ти најдам, добро си ја познаваат работата ама ако не им платиш можат и камионот да ти го продадат :nesvest:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
:pos::pos:
Викаш во тој бизнис си....:pos::pos:...ајде бе....:pos:

... е како бе тогаш појма немаш што ти се случува во браншата......па тука бараш информации:pos::pos:

еј - па ти си бил голем логичар... само што ништо корисно не напиша,мрчиш и флиозофираш, па најдобро би било да си ќутиш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom