Идеја за сопствен бизнис

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Cherry патлиџани, држат добра цена во лето :)



Стварно и јас сум размислувал за овие.Незнам а и не сум сретнал некој што ги произведува овие во Македонија.Само незнам со пласманот како ќе иде а македончето незнам во која мера ги конзумира овие.Све се сведува на едно добро истражување на пазарот па ако испадне нешто може да се почне ако имаш земја :)
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Стварно и јас сум размислувал за овие.Незнам а и не сум сретнал некој што ги произведува овие во Македонија.Само незнам со пласманот како ќе иде а македончето незнам во која мера ги конзумира овие.Све се сведува на едно добро истражување на пазарот па ако испадне нешто може да се почне ако имаш земја :)
За пласманот сам појди од ресторан,до ресторан ќе ти ги откупат. Пари на рака дават одма.Барем јас знам таков пример.Ако не се лажам и цена на килограм се движеше од 200-300денари.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
еве до кај оди заглупавената маса народ (америка )
готови тврдо варени јајца- :tapp:

 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
еве до кај оди заглупавената маса народ (америка )
готови тврдо варени јајца- :tapp:

Доста бе со тие стереотипи, ние овде овчари паметњаци сме тие глупи биле, па све има готово да се купи, грав сваре запржен, ориз со зеленчук сварен не ми текнува сеа триста примери зашто да нема и горови сварени јајца?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Доста бе со тие стереотипи, ние овде овчари паметњаци сме тие глупи биле, па све има готово да се купи, грав сваре запржен, ориз со зеленчук сварен не ми текнува сеа триста примери зашто да нема и горови сварени јајца?
да не потрошиш 5 минути од своето ценето време да свариш јајца( којзнае, на што би ги трошел тие 5 мин- можеби на медитација :eek: )
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
да не потрошиш 5 минути од своето ценето време да свариш јајца( којзнае, на што би ги трошел тие 5 мин- можеби на медитација :eek: )
па немаат сите услови во моментот да варат јајце, да беше така ништо готово немаше да се продава, ни кафе, ни јадење, секој може да одвои 3 минути да зоврие кафе и да стави во термосче, ама вуала Нес кафе продава кафе за носење во пластична затворена чаша.
Друго знаеш шо е ова?



Полно со обична вода, а одозгора има една фолија во која има една лажичка прашок, со вртење на капачето се пробушува мембраната и си правиш сок. Толку ли немаат луѓево 5 мин време да си купат дома пола кило цедевита и да си стават една лажичка во обична вода, за ова даваат 50 ден.

Другo

Негазирана обична вода, ја прави Пелистерка кај нас, будали има на секоја чешма нели?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Јас би отворил,простор,како во Америка и други земји што има,за спортисти,сала онаква со јажиња и триста чуда внатре,и некој добар тренер внатре...од тоа пари би се вадело,само доколку нашиве клубови им текне да ги користат таквите сали...
 
С

сашенко

Гостин
Јас би отворил,простор,како во Америка и други земји што има,за спортисти,сала онаква со јажиња и триста чуда внатре,и некој добар тренер внатре...од тоа пари би се вадело,само доколку нашиве клубови им текне да ги користат таквите сали...
Како да нема сали во македонија
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
На каква сала мислиш ?


Не онакви обични сали,какви што има,туку во нејзе со посебни јажиња,големи гуми,медицински топки,све на едно место од такви работи,место за шпринтови,за посебни спортски програми...разгледај по интернетов,ќе видиш на какви сали мислам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.964
Другo

Негазирана обична вода, ја прави Пелистерка кај нас, будали има на секоја чешма нели?
па да ти кажам и има. од кога ни ги потекоја мадињата како водата од чешма е штетна и незнам што, нормално дека ке купуваат здрава со сите минерали и витамини катјони и анјони најобична вода во шише. и ке ја платат 1000 пати поскапо!
рекламата се прави. здравјето пред се нели.
само со цигарите какви реклмаи направија.
испадна дека е поздраво да пикниш ауспух во уста отколку некој да пуши на едно метро од тебе. ама тое, прост народ силна држава.
така да за јајцата не ме чуди. ке испадни дека треба да се варат во купена вода од шише пошто ако ја варите со обична ракот не ви бега. башка дали кокшките кои ги снесле јајцата се хранети со здрава органска храна и чиста минерална вода. дали се трчани по фармата или само на едно место седат. ти гарантирам дека овие веќе готови варени јајца се од кокшки кои се растени во најеколошка средина, со најчиста вода и наздрава храна хранети. квалиететот е неспорен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom