Зелен чај - за што се е добар?

М

Мартин`

Гостин
Грд е вкусот на зелениот чај неможам да го пијам ич.. затоа сепак си останувам на брусница :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
3
Зелениот чај е одличен и за слабеење. Го има и во Вита Голд кафето како главна состојка. А со Вита Голд и јас ослабев повеќе килограми :)
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
како да си подготвам леден чај од зелениот чај :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
како да си подготвам леден чај од зелениот чај :D
Ова е како прашањето која река течи под Савски Мост, туку друг ми беше муабетот.
Си подготвувам зелен чај во поголеми количини и го пијам откако ќе го приготвам наредните 4-5 дена.
Прашањето ми е дали зелениот чај ги губи својствата кога ќе престои 2-3 или повеќе дена?
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Го пијам зелениот чај без ич шеќер долго време.
Добар е, на почетокот ми беше многу горчлив и не можев да го смислам, но после постепено почнав да пијам и се навикнав на вкусот и сега не ми е проблем да го пијам.:)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Зелениот чај е одличен и за слабеење. Го има и во Вита Голд кафето како главна состојка. А со Вита Голд и јас ослабев повеќе килограми :)
Си ослабнала килограми (вода,мускули,масти) после кога ќе се вратиш на исхраната ќе ти се врати килажата за жал...
 
A

AnFem

Гостин
Ова е како прашањето која река течи под Савски Мост, туку друг ми беше муабетот.
Си подготвувам зелен чај во поголеми количини и го пијам откако ќе го приготвам наредните 4-5 дена.
Прашањето ми е дали зелениот чај ги губи својствата кога ќе престои 2-3 или повеќе дена?
Некаде имам прочитано дека да. Секој чај ги губел состојките откако ќе се олади целосно.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Ова е како прашањето која река течи под Савски Мост, туку друг ми беше муабетот.
Си подготвувам зелен чај во поголеми количини и го пијам откако ќе го приготвам наредните 4-5 дена.
Прашањето ми е дали зелениот чај ги губи својствата кога ќе престои 2-3 или повеќе дена?
Да.

Ама исто не е убав за пиење врел.

Оти нели тие источните народи го пијат у чашки без дршка за рака, па треба да биде држлив у рака за да се пие. Ако ја гори раката, остави го.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Зељиниј чај лечи све освен сида и педери
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Напесто лошата навика што ја имаат многу луѓе да пијат кафе веднаш по станувањето на гладно што прави многу проблеми на организамот, пиењето на чај веднаш по будењето предизвикува многу позитивни ефекти го буди организамот ги активира органите за излачување, за варење и многу му помага на организмот при исфрлањето на слободните радикали и при варењето на храната и е одлична идеја за започнување на денот, тоа е научно докажано, но исто така научно е докажано и дека не треба да се предозира. Две три чашки во текот на денот се доволни, предозирањето може негативно да влијае на организмот, сепак подобро предозирајте се со чај него со кафе :)

Народе Ве молам кажете ми од која фирма зелен чај е најубав...фала....денес купив еден германски и некако не ми е баш ок...фала Ви однапред...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Народе Ве молам кажете ми од која фирма зелен чај е најубав...фала....денес купив еден германски и некако не ми е баш ок...фала Ви однапред...
Секој што е чист со тревки и да е од Цејлон регионот е квалитетен чај.
Пробај на виталија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom