Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Ништо оваа скам ке биде .. сега се регистрираат сите али ке испадне најголема превара..
Јас си работам на микроворкерс не е многу али колку за на бвин 10-15 е месечно правам работам по 1-2 сати дневно али не секој ден .. кога ке ми текне имам уште некоја страна со така со игри што се прави пари и со лајкови кликање на фб ако сакаш пиши пп :D
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Ништо оваа скам ке биде .. сега се регистрираат сите али ке испадне најголема превара..
Јас си работам на микроворкерс не е многу али колку за на бвин 10-15 е месечно правам работам по 1-2 сати дневно али не секој ден .. кога ке ми текне имам уште некоја страна со така со игри што се прави пари и со лајкови кликање на фб ако сакаш пиши пп :D
И јас мислам така како што разбрав доколку поканиш 5 луѓе добива 4000 долари месечно без никаков друг придонес на страната многу погрешно од нивна страна што ставиле толку неверодостојни суми,85% e превара ама да видиме!
--- надополнето: 27 март 2012 во 20:51 ---
Ништо оваа скам ке биде .. сега се регистрираат сите али ке испадне најголема превара..
Јас си работам на микроворкерс не е многу али колку за на бвин 10-15 е месечно правам работам по 1-2 сати дневно али не секој ден .. кога ке ми текне имам уште некоја страна со така со игри што се прави пари и со лајкови кликање на фб ако сакаш пиши пп :D[/quote

Дали може да ми дадеш повеќе информации за микроворкерс,како работи,услови и др?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Едноставно е .. ти даваат одредени задачи пример : да направиш акаунт на некоја страница и им праќаш што ти бараат најчесто јузенејм и верификација на емаилот што ти стига .. едноставно и лесно .. доколку имаш PR1,PR2,PR3,PR4 блог или вебсајт на тие задачи даваат повеќе пари од 0.5$-3$по задача .. или доколку имаш ајфон има некои задачи да спуштиш нешто за ајфонот и даваат и тие по 0.5-1,2 $..
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Дали може да се префрлат пари од Alertpay на некоја кладилница?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Спомна погоре дека од Микроворкерс вадиш, колку да ставиш на Бвин ако добро разбрав, на кој начин или грешка сум разбрал?
да од микроворкерс ги префрлаат на манибукерс и од на манибукерс редам на бвин .. т.е можеш скоро на сите онлајн обложувалници да депозитираш преку манибукерс !
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ништо оваа скам ке биде .. сега се регистрираат сите али ке испадне најголема превара..
Јас си работам на микроворкерс не е многу али колку за на бвин 10-15 е месечно правам работам по 1-2 сати дневно али не секој ден .. кога ке ми текне имам уште некоја страна со така со игри што се прави пари и со лајкови кликање на фб ако сакаш пиши пп :D
Пиши ми пп подетално за работата.
 
Член од
28 март 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не знам дали слушнавте за новиот Face-Tweet-Google името му е Wazzub ...
Наместо да ги даваат парите за класично рекламирање, тие се одлучиле да плаќаат луѓе кои ке ги рекламираат ...
Јас за 7 дена направив (ФАКТОР 68) а од 3 па нагоре веке си кфалификуван за плаќање..
http://signup.wazzub.info/?lrRef=ada81e16
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Не знам дали слушнавте за новиот Face-Tweet-Google името му е Wazzub ...
Наместо да ги даваат парите за класично рекламирање, тие се одлучиле да плаќаат луѓе кои ке ги рекламираат ...
Јас за 7 дена направив (ФАКТОР 68) а од 3 па нагоре веке си кфалификуван за плаќање..
http://signup.wazzub.info/?lrRef=ada81e16
имаме слушнато .. али ке испадне на крај дека е заебанција . ако не е со здравје да си ги трошиш парите ... али не верувам дека така лесно ке даваат пари .останува да видиме од понеделник !
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Ништо оваа скам ке биде .. сега се регистрираат сите али ке испадне најголема превара..
Јас си работам на микроворкерс не е многу али колку за на бвин 10-15 е месечно правам работам по 1-2 сати дневно али не секој ден .. кога ке ми текне имам уште некоја страна со така со игри што се прави пари и со лајкови кликање на фб ако сакаш пиши пп :D
Почнав и јас на микроворкерс баш ради ова. Ако може во приватна да ми објасниш како иде како ги префрлаш парите, колку време треба да стигнат и како ги вадиш после пошто сум нов во ова.

Поздрав :)
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Купив Dell XPS 15 лаптоп преку овој сајт http://www.ebates.com/rf.do?referrerid=sXFO%2FlNLncWjevZ80KhMPg%3D%3D и ми вратија 2% што му доаѓа околу 18 долари. За зачленување ми дадоа 5 долари така да сеа иам 23. За секој нов член добивам исто по 5 долари така да дај зачленете се преку мене :vozbud:. Многу ќе ви бидам благодарен:PТреба само мејл и лозинка многу брзо иде! Поздрав!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom