Заработка на интернет (официјална тема)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Siguren sajt koj so isplaka 100 %, ama ova e pojke radi zabava igrate igri i sobirate poeni posle tie poeni moze da gi isplatite na PayPal ili cek od Amazon ili dr, germanska strana e, Imam dosega 10 pati po 1evro isplateno vo 5dena, i toa onaka gi uklucuvam igrite po 20´-30 min dnevno , mozat da se pravat po 2-3 evra negde denot ako se igra povekje, em zabava em nesto $$ jas onaka klikam ko kje mi e dosadno, vazno isplata 100 % preku mojot link https://goo.gl/ryQgQp P.S od Mobilen se igraat igrite[DOUBLEPOST=1466128860][/DOUBLEPOST]Siguren sajt koj so isplaka 100 %, ama ova e pojke radi zabava igrate igri i sobirate poeni posle tie poeni moze da gi isplatite na PayPal ili cek od Amazon ili dr, germanska strana e, Imam dosega 10 pati po 1evro isplateno vo 5dena, i toa onaka gi uklucuvam igrite po 20´-30 min dnevno , mozat da se pravat po 2-3 evra negde denot ako se igra povekje, em zabava em nesto $$ jas onaka klikam ko kje mi e dosadno, vazno isplata 100 % preku mojot link https://goo.gl/ryQgQp P.S od Mobilen se igraat igrite[DOUBLEPOST=1466129020][/DOUBLEPOST]Siguren sajt koj so isplaka 100 %, ama ova e pojke radi zabava igrate igri i sobirate poeni posle tie poeni moze da gi isplatite na PayPal ili cek od Amazon ili dr, germanska strana e, Imam dosega 10 pati po 1evro isplateno vo 5dena, i toa onaka gi uklucuvam igrite po 20´-30 min dnevno , mozat da se pravat po 2-3 evra negde denot ako se igra povekje, em zabava em nesto $$ jas onaka klikam ko kje mi e dosadno, vazno isplata 100 % preku mojot link https://goo.gl/ryQgQp P.S od Mobilen se igraat igrite
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
има некој од овде што сам си плаќа придонеси?
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Колкави даноци се плаќаат за приходи од фриленсинг?

И како оди тоа плаќање?
 
S

Sinisa123

Гостин
Dali znae nekoj za ovaa strana Okik.me dali e scam ili ne? I ako moze postirajte nekoi strani koi ne se scam
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Незнам што сте се запнале по тие Птц сајтови.. све тоа е празна вода.. Ќе кликам 1 цел месец за 5$ како не.. И дали воопшто ги исплаќаат. Ако толку не ве бива за фрилансер тогаш има доста алтернативи што ако одвоите време, верувајте ќе заработите.

Одвоете 15 минути од времето и побарајте. Страници како myLot.com те плаќаат за водење дискусија на нивната страница, но секако треба да има интеракција од други членови, нешто како твитер, добиваш лајкови и коментари, но само што овде те плаќаат за тоа.
Едноставно, повеќе коментари и лајкови на постот - поголема заработка. Не рекламирам ништо, само сакам да кажам дека има други начини за заработка одколку тоа скам сајтовите кои што даваат 0.1-0.3$ на понуда.. Позз.
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Заработка на интернет преку емаил процесирање.
http://incomepotential.weebly.com/
Обука и разни начини на заработка преку сајт со платено членство.

Продажба и пазарење на интенрнет.

Доколку има некој на кого му треба лиценцирани софтвери или некаква услуга за пазарење слободно нека пише пп.
 
F

Flatter

Гостин
Сатоши е како денарче. :)
Можеш нешто да купиш со нив или да ги смениш во евра или долари.

A Satoshi is the smallest fraction of a Bitcoin that can currently be sent: 0.00000001 BTC
Поголема глупост од ова нема... Одвај на крајот од месецот 6 долара ќе заработеш. Нема да имаш ни половин интернет да си платеш...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Може е дискутирано ова....ме мрзи да барам, некое мислење за https://kairosplanet.com/ мене ми личи на некоја пирамида, а како таква ќе рикне кога тогаш....што знам, може има и некој есап од користење на тие 70 гига слободен простор.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Ај тие што заработуваат од Фајвер, нека поможат. Штотуку се регистрирав и веднаш ставив Гиг. Добар гиг, кој чини само 5$. Но сеуште гледам статистика неам ниту еден клик на гигот.. Како да започните од 0? Бидејќи сигурно 90% од луѓето би го одбрале тој со поголем рејтинг, а мене нормално рејтингот ми е 0 затоа што се регистрирав пред неколку часа. Ми треба помош како да направам повеќе трафика, и повеќе купувачи. Иначе да не испадне дека кријам нешто онака чисто информативно гигот ми е :I will watch, like, comment and share on 20 YouTube videos + full-life subscribe to the channel. :icon_mrgr:.
Може помош? :unsure:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Ај тие што заработуваат од Фајвер, нека поможат. Штотуку се регистрирав и веднаш ставив Гиг. Добар гиг, кој чини само 5$. Но сеуште гледам статистика неам ниту еден клик на гигот.. Како да започните од 0? Бидејќи сигурно 90% од луѓето би го одбрале тој со поголем рејтинг, а мене нормално рејтингот ми е 0 затоа што се регистрирав пред неколку часа. Ми треба помош како да направам повеќе трафика, и повеќе купувачи. Иначе да не испадне дека кријам нешто онака чисто информативно гигот ми е :I will watch, like, comment and share on 20 YouTube videos + full-life subscribe to the channel. :icon_mrgr:.
Може помош? :unsure:
Сеуште не се пoјaвувa вo срџ енџинoт, рaнo е. А и кoгa ќе пoчне дa се пoјaвувa џaбе ти е, сo тaкви услуги немa дa нaпрaвиш ништo. Смени јa струкaтa

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Сеуште не се пoјaвувa вo срџ енџинoт, рaнo е. А и кoгa ќе пoчне дa се пoјaвувa џaбе ти е, сo тaкви услуги немa дa нaпрaвиш ништo. Смени јa струкaтa

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
фала многу другар (y). И јас сум од Битола. Иначе според тебе што гиг би имал најповеќе заинтересираност и порачки? Како што листав низ темава наидов на мислења од Костур и други членови на кои објавија слики во кој што имаат заработено повеќе од 200 долари месечно.. Баш ме интересира што гиг му е струката :D
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
фала многу другар (y). И јас сум од Битола. Иначе според тебе што гиг би имал најповеќе заинтересираност и порачки? Како што листав низ темава наидов на мислења од Костур и други членови на кои објавија слики во кој што имаат заработено повеќе од 200 долари месечно.. Баш ме интересира што гиг му е струката :D
Незнaм штo дa ти препoрaчaм бидеќи пoследниве две гoдини вooпштo не гo следaм фиверoт, aмa сo тaкви услуги не прaвиш ништo.

Дoдекa рaбoтев тукa, нудев грaфички дизaјн и фoтoшoпирaње. Се прaејa убaј пaри нa пoчетoкoт, пред дa нaвaлaт милиoн индијци и дa јa спуштaт ценaтa. Сегa требa дa рoбувaш зa 5 дoлaри.

Убaј пaри се прaет сaмo сo тпс aкaунт кoј се стекнувa мнoгу тешкo, нo ти гaрaнти декa ќе си вo сaмиoт врв нa пребaрувaњетo.

Пoкрaј тoлку кoнкуренцијa не верувaм декa денес би се прoбил некoј сo дaвaње нa стaндaрдни услуги кaкo дизaјн, прoгрaмирaње...

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Незнaм штo дa ти препoрaчaм бидеќи пoследниве две гoдини вooпштo не гo следaм фиверoт, aмa сo тaкви услуги не прaвиш ништo.

Дoдекa рaбoтев тукa, нудев грaфички дизaјн и фoтoшoпирaње. Се прaејa убaј пaри нa пoчетoкoт, пред дa нaвaлaт милиoн индијци и дa јa спуштaт ценaтa. Сегa требa дa рoбувaш зa 5 дoлaри.

Убaј пaри се прaет сaмo сo тпс aкaунт кoј се стекнувa мнoгу тешкo, нo ти гaрaнти декa ќе си вo сaмиoт врв нa пребaрувaњетo.

Пoкрaј тoлку кoнкуренцијa не верувaм декa денес би се прoбил некoј сo дaвaње нa стaндaрдни услуги кaкo дизaјн, прoгрaмирaње...

Sent from my LG-D850 using Tapatalk

Ах, голема штета. Епа тогаш што е актуелно во последниве месеци? нешто друго да ми препорачаш, некоја сигурна заработка со вложен труд, само не ПТЦ сајтови :)
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Ах, голема штета. Епа тогаш што е актуелно во последниве месеци? нешто друго да ми препорачаш, некоја сигурна заработка со вложен труд, само не ПТЦ сајтови :)
SEO

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom