Заработка на интернет (официјална тема)

G

Goldie

Гостин
Нова инстант исплата од OKIK Paid To Click

Исплата Бр.30

Дај бе одјеби веќе со спамирањево со реферал линкови, сакаме да прочитаме и други начини за заработка на интернет а не твоиве спамови со птц сајтови.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
"Не ја надгледувај темата" - Done!
Фурајте си за 5 долари месечно.
 
Член од
29 јуни 2010
Мислења
22
Поени од реакции
11
Ova so "zacleni se vo 'xyz' preku mojot referal link, mene super mi odi" mi lici kako da se obiduvaat zaludno da se reklamiraat na forumov i da zarabotat preku mnozinstvo, a ne sustinski so ponuda na proizvodot sto treba da se prodade. Da bideme realni, koj po gjavolite ke kupi proizvod od nekoja web strana koja nema nikakva reputacija (vo sporedba so Amazon, ebay, aliexpress i dr.) od pricina sto nemaat nikakov koncept za prodazba nitu strategija kako vekje popularnite sto i ne slucajno se popularni??? Poagjam od sebe, jas nikogas ne bi kupil proizvod na ovoj nacin. Posigurno mi e da kupam nekoe kinesko sr... od aliexpress sto mislam deka sepak ima nekoja vrednost zatoasto imaat konceptualna strategija vo korelacija so individualnite trgovci koi gi prodavaat nivnite ili tugji proizvodi. Kako po gjavolite ke znaes da ponudis bre proizvod ako go nemas voopsto dopreno, a ne pa da zborime za opisot na negovite karakteristiki i kvalitet kako negov najvazen sostav? Site tie sto zboruvaat deka zarabotile od ovie takanareceni affiliate programi, se..t, odnosno ne zarabotile ni lizavce da si kupat (dokolku nekoja budala kupila marama) a ne da zboruvame za zdrav profit!
Vo posledno vreme gledam stignuvaat po domovive (i kaj mene) letki so naslov "cekaj ne me frlaj!!" so link do nekoja si sfi4 i referentskiot broj, sto pokazuva ekonomijata vo nasava zemja do kakov ocaj dosla. Sekade se zalat, od proizvodstvo do trgovija, deka padot e za 70% neuspeh. Ne gledame li deka ziveeme vo mizerna tocka i deka uslovite da promenime nesto so vakov mentalitet se svedeni na golema NULA!
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Еве и друг начин за заработка за оние што инсистираат и имаат работа со SEO за својата веб страна преку CPA понуди.

1.

2.

3.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нова инстант исплата од OKIK Paid To Click

Исплата Бр.31
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво !
Сигурно има одговор на моево прашање ама едноставно неможам да го најдам .. значи вака пред 2 месеци започнав на фивер , сега дојде време за исплата , па сакам некој што има искуство да сподели кој е најдобар , најбезбеден и најлесен начин за да си ги повлечиш парите.
Однапред Благодарам.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Здраво !
Сигурно има одговор на моево прашање ама едноставно неможам да го најдам .. значи вака пред 2 месеци започнав на фивер , сега дојде време за исплата , па сакам некој што има искуство да сподели кој е најдобар , најбезбеден и најлесен начин за да си ги повлечиш парите.
Однапред Благодарам.
ќе си извајш картичка од Payoneer според мене најдобар и најсигурен начин.
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Уште еден добар начин за заработка преку Adf.ly скратувач на веб линкови одличен за блогери, форумџии исплати преку Payoneer, Payza, Paypal




---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нова инстант исплата од OKIK Paid To Click

Исплата Бр.32
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Уште еден добар начин за заработка преку Adf.ly скратувач на веб линкови одличен за блогери, форумџии исплати преку Payoneer, Payza, Paypal




---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нова инстант исплата од OKIK Paid To Click

Исплата Бр.32
не се откажваш а?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
510
Поени од реакции
366
Дали има и некој друг што работи во SFI ? Уште сум на почеток и не можам да расширам мрежа ако е некој заинтересиран нека пише да му бидам спонзор...
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
http://www.euro-millionaire-system.biz/lp/sten/m1 dali vakviot nacin na zarabotka na internet e vistinit ??? dali gi isplajkaat parite , dokolku ima nekoj so iskustvo da mi objasni malce povejce za ovaa rabota ... blagodaram od napred :)
Ja licno malce sum skeptik za takvi programcinja... Imase edna reklama na neobux so robot koj sam si trejda i skoro nikogas ne odi u minus... I probav za belja vloziv 200$ i napraviv skoro 400$ i posle pocna trejd po trejd da odi u minus se dodeka ne dojdov do 0. Konkretno za ovoj sistem ne znam ama ipak e sumnjiv u smisla ako on pravi tolku pari sto ke mu e da se reklamira za referali ?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.833
Ja licno malce sum skeptik za takvi programcinja... Imase edna reklama na neobux so robot koj sam si trejda i skoro nikogas ne odi u minus... I probav za belja vloziv 200$ i napraviv skoro 400$ i posle pocna trejd po trejd da odi u minus se dodeka ne dojdov do 0. Konkretno za ovoj sistem ne znam ama ipak e sumnjiv u smisla ako on pravi tolku pari sto ke mu e da se reklamira za referali ?
јас би рекол нешто друго, да бидам искрен не влегов длабоко до детали, така да може не сум забележал до крај на кој принцип ова фунционира/профитира, ама првичните импресии ми беа исто како да играш рулет црно/црвено. Во кратки црти, вика, ако изгубиш еднаш, дуплирај го влогот, после тоа застанав, не сакв да си го губам времето, а може ќе го пробам некогаш со некоја сума што можам да си ја дозволам да ја изгубам.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дали има и некој друг што работи во SFI ? Уште сум на почеток и не можам да расширам мрежа ако е некој заинтересиран нека пише да му бидам спонзор...
Еве и јас почнав да работам во SFI па ајде заедно да споделуваме мислења :)[DOUBLEPOST=1456917151][/DOUBLEPOST]Доколку има некој заинтересиран да работи од дома на својот компјутер беплатно можете од овде /да се регистрирате и да почнете за секоја помош сум тука да помогнам
http://zaraboti-stefan.blogspot.mk
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Еве и јас почнав да работам во SFI па ајде заедно да споделуваме мислења :)[DOUBLEPOST=1456917151][/DOUBLEPOST]Доколку има некој заинтересиран да работи од дома на својот компјутер беплатно можете од овде /да се регистрирате и да почнете за секоја помош сум тука да помогнам
http://zaraboti-stefan.blogspot.mk
Еден пријателски совет,прво,ако сакаш реферијали,најбитно ти е страната да ти е на англиски.Од постирање на ова место,тешко дека ќе ти успее.Можиш да провериш назад неколку страни ,и,ќе видиш дека многумина пробале да добијат тука реферијали,и,слабо им оди.Значи,пробај друга тактика,сајт на англиски,и промоција,на мејлери,социјални мрежи и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom