Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Некој да ми објасни што се случува со Paidverts, веќе некое време од кога помина тој бап свапот сум без бап поени т.е. поените ми се направија во акции и потоа ги продадов па сега имам 3.5$.. Доаѓаат секој ден по 200 бапој и доколку не ги потрошам на 4 микро пакс ќе ми даде реклами и повторно се губат баповите. Значи никако не можам да кренам левел за да можам да добивам поголема сума од реклмите. На мајтрафик отидов но никаде нема да се купат бапови. Некој доколку можи да ми објасни.
Благодарам
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
@JessicaRabbit seriozno probyvas da se objasnuvas nesto so kralot pa?
abe daj stavi go na ignore i pomirna kje ti e glavata.. ja vekje nekoe vreme mi e taka i polesno spijam ako veruvash :D :D

bolje zemi objasni mu na jovce zasho mu se taka deshava.. nego da gubes vreme i da krshesh tastatura objasnuvajki se so gore-spomenatio...

ja bi rado.. ali tastaturata mi e gjon... 15min 2 dena text pishuvam :D

@jovce. ako ne dobies od nekoj odgovor - najubavo pishi mu na sponzoro shoti e, zamoli go da ti objasne.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
@JessicaRabbit seriozno probyvas da se objasnuvas nesto so kralot pa?
abe daj stavi go na ignore i pomirna kje ti e glavata.. ja vekje nekoe vreme mi e taka i polesno spijam ako veruvash :D :D

bolje zemi objasni mu na jovce zasho mu se taka deshava.. nego da gubes vreme i da krshesh tastatura objasnuvajki se so gore-spomenatio...

ja bi rado.. ali tastaturata mi e gjon... 15min 2 dena text pishuvam :D

@jovce. ako ne dobies od nekoj odgovor - najubavo pishi mu na sponzoro shoti e, zamoli go da ti objasne.
Ovaj pederov kocanski se opsednal so mene...se gleda i preku internet deka e nekoe sitno dusice i grevce zarobeno vo virtuelnata realnost, edino tuka moze kolku-tolku da si go dokazuva svoeto perverzno alter-ego...A travestitot Jesy odamna mi e na ignore:) Premnogu bi bilo 2,3 poremeteni likovi da gi gledam tuka :lolzz:[DOUBLEPOST=1429921689][/DOUBLEPOST]
Нема зеленко :(

Edit: мислев да не претерувам... ама стварно, толку ли е тешко да купиш .com домен, да форсираш www... да купиш ssl сертификат... бар малку да се потрудиш бе...
Да ти *бам искуството во софтверската индустрија шо го имаат... Нека ми платат на мене јас ќе им средам тоа за саат време (и толку ми е многу)
E bog da cuva i da branko:D Ovaa poluda uste od donot mexo:)[DOUBLEPOST=1429921879][/DOUBLEPOST]
@JessicaRabbit seriozno probyvas da se objasnuvas nesto so kralot pa?
abe daj stavi go na ignore i pomirna kje ti e glavata.. ja vekje nekoe vreme mi e taka i polesno spijam ako veruvash :D :D

bolje zemi objasni mu na jovce zasho mu se taka deshava.. nego da gubes vreme i da krshesh tastatura objasnuvajki se so gore-spomenatio...

ja bi rado.. ali tastaturata mi e gjon... 15min 2 dena text pishuvam :D

@jovce. ako ne dobies od nekoj odgovor - najubavo pishi mu na sponzoro shoti e, zamoli go da ti objasne.
[DOUBLEPOST=1429922421][/DOUBLEPOST] GRUPI.jpeg
Zarabotkata po grupi na pvm sekoj so malce akal ke sfati sto se desava ..vece dva i povece meseci PV se zaebava so nas, te swapovi, te jajca ...sega sme skoro na nula poveceto , a donsmesko uste go ,fale, ..a monsoonot padnal??Aj neka se ,lece, i neka ,nauce, da sboruva makedonski prvo da da pisuva na forum:D A i ubavo prasuva ova bilderceto Jovce, sto sedesava, zasto ne mozeme da povcleceme nagore na pv..ke ti da de 120 0,0005 i 100 0,001 i klikaj cela den ako si nenormalen kako donceto od Schip:)[DOUBLEPOST=1429922725][/DOUBLEPOST]A starni kako Advertzer gi zaebaa bas idioti kako nego, vadea pari od tamu i mu davaa na Jo da se dozbogati...i dodeka sega ne dribla kako stasa, na moze i poubavi strani ne im davame sansa da krenat glava i ostanuvame zarobenici na edna edina , kako da e pocetok i kraj na svetot...:drk:
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
@jovce. Нели викаш имаш 3$? Епа купи рекламна кампања со нив и ќе имаш БАП.

И кога се зачленувате на страни, стварно, бирајте си ги спонзорите. Нема ништо поубаво од добар спонзор. Давате пари на некој во неговиот џеб а нему не му е ни гајле дали вие знаете како функционира системот...
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Ovaj pederov kocanski se opsednal so mene...se gleda i preku internet deka e nekoe sitno dusice i grevce zarobeno vo virtuelnata realnost, edino tuka moze kolku-tolku da si go dokazuva svoeto perverzno alter-ego...A travestitot Jesy odamna mi e na ignore:) Premnogu bi bilo 2,3 poremeteni likovi da gi gledam tuka :lolzz:[DOUBLEPOST=1429921689][/DOUBLEPOST]
E bog da cuva i da branko:D Ovaa poluda uste od donot mexo:)[DOUBLEPOST=1429921879][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1429922421][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 119912
Zarabotkata po grupi na pvm sekoj so malce akal ke sfati sto se desava ..vece dva i povece meseci PV se zaebava so nas, te swapovi, te jajca ...sega sme skoro na nula poveceto , a donsmesko uste go ,fale, ..a monsoonot padnal??Aj neka se ,lece, i neka ,nauce, da sboruva makedonski prvo da da pisuva na forum:D A i ubavo prasuva ova bilderceto Jovce, sto sedesava, zasto ne mozeme da povcleceme nagore na pv..ke ti da de 120 0,0005 i 100 0,001 i klikaj cela den ako si nenormalen kako donceto od Schip:)[DOUBLEPOST=1429922725][/DOUBLEPOST]A starni kako Advertzer gi zaebaa bas idioti kako nego, vadea pari od tamu i mu davaa na Jo da se dozbogati...i dodeka sega ne dribla kako stasa, na moze i poubavi strani ne im davame sansa da krenat glava i ostanuvame zarobenici na edna edina , kako da e pocetok i kraj na svetot...:drk:
Inace Advertizer nee ni blisku do krajot...po grupi dava duplo povece nego sega pv posle swapot.;)[DOUBLEPOST=1429977646][/DOUBLEPOST]USte edna interesna strana, ima svoja logika, ne se raboti samo za obicno klikanje na reklami, treba i plan da se napravi, sto moze da bide osnova za dobra zarabotka..srranata e od adminot na Linxpays..znaci kvalitetna http://www.wsbux.com/?ref=Aleks1[DOUBLEPOST=1429998824][/DOUBLEPOST]
Inace Advertizer nee ni blisku do krajot...po grupi dava duplo povece nego sega pv posle swapot.;)[DOUBLEPOST=1429977646][/DOUBLEPOST]USte edna interesna strana, ima svoja logika, ne se raboti samo za obicno klikanje na reklami, treba i plan da se napravi, sto moze da bide osnova za dobra zarabotka..srranata e od adminot na Linxpays..znaci kvalitetna http://www.wsbux.com/?ref=Aleks1
WSBUX ISPLATA1.JPG [DOUBLEPOST=1429998879][/DOUBLEPOST]
Inace Advertizer nee ni blisku do krajot...po grupi dava duplo povece nego sega pv posle swapot.;)[DOUBLEPOST=1429977646][/DOUBLEPOST]USte edna interesna strana, ima svoja logika, ne se raboti samo za obicno klikanje na reklami, treba i plan da se napravi, sto moze da bide osnova za dobra zarabotka..srranata e od adminot na Linxpays..znaci kvalitetna http://www.wsbux.com/?ref=Aleks1[DOUBLEPOST=1429998824][/DOUBLEPOST]
WSBUX ISPLATA1.JPG
Isplatava bese samo probna :)[DOUBLEPOST=1429998913][/DOUBLEPOST]http://www.ldatrafficbux.com/?r=aleks1
Pocnuva za 10 minuti, t.e na polnok,a vece ima ludje sto zarabotile:D) DA se nadevame deka ke bide nesto od stranava i nema da ja sjebime kako ostanatite WX lda.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
27 април 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Дали некој има вистински извадено пари со пејпал од друга држава? (пр. словенија)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Извесно време бев отсутен,оправдано,па сега ги прегледувам темите,и,еве да прокоментирам.[DOUBLEPOST=1430154597][/DOUBLEPOST]прво за KralAleks,да ојоо се врати и исплаќа,а до кога никој не знае,искрено мене ме зачуди што видов нови исплати од btcircle,се надевам дека ќе почни и птццирцле,едно 150$ имам па не е лошо да ги добијам.Сега за Natal,ako ти е ова прв пат да се сретниш со mlm страни,биди на штрек.Оти,мlm е многу тежок за заработка.Конкретно за твојата страна повеќе тука - http://www.christene-marketing.com/2013/04/stiforp-scam-review.html
И накрај за VisualBasic2008.Ако имаш фејк пејпал словенечки,ни на сон немој да пробаш да повлечиш.Оти,тие не се идиоти,па да не видат дека картичката ти е веројатно од тутунска банка.Затоа,ако веќе си запнал да земаш,прашај тука на форумот,мислам дека имаше луѓе кои би ти помогнале.Во инаков случај доколку те сетат дека ти е фејк акаунтот,не ти бега замрзнување на сметката,и,фино лепо можиш да пишиш крст на парите.
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Дали некој има вистински извадено пари со пејпал од друга држава? (пр. словенија)
Јас имам извадено со фејк пејпал словенечки, ама ептен мала сума беше, чисто за проба...
 
Член од
27 април 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
So dobra MLM kompanija koja sto trae so godini se stignuva do super zarabotka a Stiforp e naj legalna I najlojalna kompanija na internet koja sto sekoja sreda gI isplaka svoite clenovi
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
http://aceplus.co/index.html?ref=Aleks1
Konacno dugoocekivani Aceplus, ipak se cekanje isplatilo, izgleda i radi bolje nego bilo koji drugi slicni sajt..daje 250 wadove na dan , sto je velika prednost gledano dugorocno...ima i uvek dostupni live chat, sa admincicama koje dosta pomazu .. i opet za razliku od ostalih gde chat uopste ne funkcionise!!![DOUBLEPOST=1430170307][/DOUBLEPOST]
Извесно време бев отсутен,оправдано,па сега ги прегледувам темите,и,еве да прокоментирам.[DOUBLEPOST=1430154597][/DOUBLEPOST]прво за KralAleks,да ојоо се врати и исплаќа,а до кога никој не знае,искрено мене ме зачуди што видов нови исплати од btcircle,се надевам дека ќе почни и птццирцле,едно 150$ имам па не е лошо да ги добијам.Сега за Natal,ako ти е ова прв пат да се сретниш со mlm страни,биди на штрек.Оти,мlm е многу тежок за заработка.Конкретно за твојата страна повеќе тука - http://www.christene-marketing.com/2013/04/stiforp-scam-review.html
И накрај за VisualBasic2008.Ако имаш фејк пејпал словенечки,ни на сон немој да пробаш да повлечиш.Оти,тие не се идиоти,па да не видат дека картичката ти е веројатно од тутунска банка.Затоа,ако веќе си запнал да земаш,прашај тука на форумот,мислам дека имаше луѓе кои би ти помогнале.Во инаков случај доколку те сетат дека ти е фејк акаунтот,не ти бега замрзнување на сметката,и,фино лепо можиш да пишиш крст на парите.
Ojoo plakase i do sega redovno ama sumi pomali od 10$!!!!
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
http://aceplus.co/index.html?ref=Aleks1
Konacno dugoocekivani Aceplus, ipak se cekanje isplatilo, izgleda i radi bolje nego bilo koji drugi slicni sajt..daje 250 wadove na dan , sto je velika prednost gledano dugorocno...ima i uvek dostupni live chat, sa admincicama koje dosta pomazu .. i opet za razliku od ostalih gde chat uopste ne funkcionise!!![DOUBLEPOST=1430170307][/DOUBLEPOST]
Ojoo plakase i do sega redovno ama sumi pomali od 10$!!!!
Wtf.. Почна и на српски да зборуваш а? Или само копи пејст му мавна? Како што знам форумов е на македонски јазик...
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Дали некој има вистински извадено пари со пејпал од друга држава? (пр. словенија)
Повлеков од Пејпал со словенски акаунт пред 2 недели (1600 денара), ми стигнаа за ден парите (работен) :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom