Заработка на интернет (официјална тема)

G

garthok

Гостин
Ако сакате страна што НАВИСТИНА ИСПЛАЌА тогаш кликнете овде.
Сега страната е легит, користете дури можете :D
Замислете на ден може да соберете од 0,1$ а ако правите и микро џобс и повеќе! WOW.
Еве ви и доказ слика дека ми стигна исплатата:

(ако не се покажува сликата: http://prntscr.com/5adojj)
Wow. Ова не е доволно ни за кафе а гарант си кликал цел месец. Не можеш да правиш пари со овие сајтови, прават само админите на ваша сметка. Колкуј реферали да изнајмиш тие стануваат неактивни после некое време (пошо во главном се ботови) нема да имаш пари ни да ги продолжиш. Многу попаметно ви е со спортска да правите стратегии со кои што реално може да дојдете до 50тина евра месечно.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Zdr probuvam nesto I jas so ova ama ne mi e jasno zosto mi go bar at userot so koj se najavuvam ako moze DA pise nekoj?
 
Последно уредено:

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Wow. Ова не е доволно ни за кафе а гарант си кликал цел месец. Не можеш да правиш пари со овие сајтови, прават само админите на ваша сметка. Колкуј реферали да изнајмиш тие стануваат неактивни после некое време (пошо во главном се ботови) нема да имаш пари ни да ги продолжиш. Многу попаметно ви е со спортска да правите стратегии со кои што реално може да дојдете до 50тина евра месечно.
Хаха сег аме изнасмеа, тоа одамна се знае дека е точно, не дека неможе да се успее рефералите се најбитни, повеќе реферали повеќе пари (очигледно) но сепак PTC сајтовиве се еве ако ти е досадно и нема што да правиш ке си кликаш. А инаку да со спортска ке добијаш ама тука мноооогу лесно и ќе исгубиш 50/50 ти е добивката. НАЈМНОГУ се добиваат пари со афилиејт јас тоа го правам (сеуште на почеток сум) но верувале или не тука се вистинските и ГОЛЕМИ пари, никакви спортски и PTC освен ако сакате да си ризикувате. Поздрав...[DOUBLEPOST=1417099624][/DOUBLEPOST]
Дечки дали некој работи на www.excellentbux.net?
понастрана од таа страна (иста како платинакликс е и од ист админ, која е позната како скем) ако сакаш можам да ти пратам легит сајтови ;)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Хаха сег аме изнасмеа, тоа одамна се знае дека е точно, не дека неможе да се успее рефералите се најбитни, повеќе реферали повеќе пари (очигледно) но сепак PTC сајтовиве се еве ако ти е досадно и нема што да правиш ке си кликаш. А инаку да со спортска ке добијаш ама тука мноооогу лесно и ќе исгубиш 50/50 ти е добивката. НАЈМНОГУ се добиваат пари со афилиејт јас тоа го правам (сеуште на почеток сум) но верувале или не тука се вистинските и ГОЛЕМИ пари, никакви спортски и PTC освен ако сакате да си ризикувате. Поздрав...[DOUBLEPOST=1417099624][/DOUBLEPOST]
понастрана од таа страна (иста како платинакликс е и од ист админ, која е позната како скем) ако сакаш можам да ти пратам легит сајтови ;)
Точно, но со поголема мрежа под тебе (50+ луѓе) кои ке кликаат постојано, за ти да извадиш пари од нив. Јас пример кликав на SFI, ама ни долар не извадив од нејзе оти имав 0 реферали, луѓе кои имаа по 100+ реферали, вадеа до кај 200 300 долари месечно па и повеќе. Еве сега исто кликам на Libertagia со тоа што таму и да немаш луѓе заработуваш по 30 долара месечно. И не е којзнае колкава заработка првата година, но веќе втората година се надградуваш и заработуваш +20 долари месечно , што значи 50 чисти за тебе, без реферали, а ист концепт како и на SFI, па идеш на Silver member, кај што заработуваш по 150 долари (ако не се лажам), и така натаму...
И то :)
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Точно, но со поголема мрежа под тебе (50+ луѓе) кои ке кликаат постојано, за ти да извадиш пари од нив. Јас пример кликав на SFI, ама ни долар не извадив од нејзе оти имав 0 реферали, луѓе кои имаа по 100+ реферали, вадеа до кај 200 300 долари месечно па и повеќе. Еве сега исто кликам на Libertagia со тоа што таму и да немаш луѓе заработуваш по 30 долара месечно. И не е којзнае колкава заработка првата година, но веќе втората година се надградуваш и заработуваш +20 долари месечно , што значи 50 чисти за тебе, без реферали, а ист концепт како и на SFI, па идеш на Silver member, кај што заработуваш по 150 долари (ако не се лажам), и така натаму...
И то :)
Не не не ме сфати добро. Под афилиејт не мислев на SFI, за SFI ти треба тоест е морално да имаш реферали под тебе но најчесто се откажуваат. Мислев за афилиејт страните како Кликбанк (Clickbank), Пирфлај (Peerfly), Амазон (Amazon Associates)- на ова само што се зачленив, СиЏеј (CJ) - на оваа сум член долго и други. Сега за сега сум член на поединечни страни (директно од кај нив се зачленувам) како HostGator, BlueHost, GoDaddy a се зачленувам на нив затоа што блогот ми е ориентиран на технологија. Сеуште немам добивка со нив затоа што го зголемувам трафикот на сајтот и добро оди со SEO. Ова со SFI сум го пробал не ми одело а за Libertagia немам пробано...
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Не не не ме сфати добро. Под афилиејт не мислев на SFI, за SFI ти треба тоест е морално да имаш реферали под тебе но најчесто се откажуваат. Мислев за афилиејт страните како Кликбанк (Clickbank), Пирфлај (Peerfly), Амазон (Amazon Associates)- на ова само што се зачленив, СиЏеј (CJ) - на оваа сум член долго и други. Сега за сега сум член на поединечни страни (директно од кај нив се зачленувам) како HostGator, BlueHost, GoDaddy a се зачленувам на нив затоа што блогот ми е ориентиран на технологија. Сеуште немам добивка со нив затоа што го зголемувам трафикот на сајтот и добро оди со SEO. Ова со SFI сум го пробал не ми одело а за Libertagia немам пробано...
Што се работи на овие кликбанк, пирфлај, CJ и т.н?
Ако е нешто со SEO, не е мое подрачје :D
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
moze li nekoj da pise nekolku stani kade moze da se raboti i da se zaraboti so tek na vreme nekoi sto svarno plaka oti 100 najdov a posle citam ne plakale neznam so. neka pise nekojh koj rabote na tie strani i koj zarabotuva
p.s nov sum vo ova pa nekoi rab. uste ne mi se jasni, ako ima nekoj nekoj si materijali koj od koj so mozam da naucam kako da rab. na net neka pise pp
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Што се работи на овие кликбанк, пирфлај, CJ и т.н?
Ако е нешто со SEO, не е мое подрачје :D
Тие поточно се страни на кои можеш да земеш афилиејт линкови, секој што ке ти купи производ преку тој линк ти дава добар процент од цената на производот (на пр. 10$ од производ) е сега да потребно е SEO за ваква работа пошто ќе треба да ги рекламираш линковите на своја страна но имаш и труги методи за рекламирање на твоите линкови. Побарај на гугл blackhatseo.com и ке најдиш доста корисни информации како до заработка преку вакви афилиејт страни (како и амазон) имаш блек кет методи преку кои можш да ги лажип луѓето да снимаат на пр некоја книга за нешто како (заработи 1000$ месечно) и тука твојот афилиејт линк во книгата и тоа = $$$. Е сега овде има многу работа и трпение но има исто така добра заработка. Ако си заинтересиран ти кажав зачлени се на страната погоре и читај! ;)[DOUBLEPOST=1417110903][/DOUBLEPOST]
moze li nekoj da pise nekolku stani kade moze da se raboti i da se zaraboti so tek na vreme nekoi sto svarno plaka oti 100 najdov a posle citam ne plakale neznam so. neka pise nekojh koj rabote na tie strani i koj zarabotuva
p.s nov sum vo ova pa nekoi rab. uste ne mi se jasni, ako ima nekoj nekoj si materijali koj od koj so mozam da naucam kako da rab. na net neka pise pp
Пиши ми пп ке ти пратам супер страници 99% сигурни, ќе ти кажам повеќе инфо во пп!
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942

И ова ли го има беее :D :D[DOUBLEPOST=1417112710][/DOUBLEPOST]
moze li nekoj da pise nekolku stani kade moze da se raboti i da se zaraboti so tek na vreme nekoi sto svarno plaka oti 100 najdov a posle citam ne plakale neznam so. neka pise nekojh koj rabote na tie strani i koj zarabotuva
p.s nov sum vo ova pa nekoi rab. uste ne mi se jasni, ako ima nekoj nekoj si materijali koj od koj so mozam da naucam kako da rab. na net neka pise pp
http://digadz.com/sankerce

Оваа ќе ја пуштат за некој ден, и ќе работи на истиот принцип како и Paidverts.

https://www.paidverts.com/ref/lucy993

за секој 1 долар, добиваш 1.55 назад во Balance. Paidverts сигурно исплаќа , а за оваа DigAdz допрва ќе видиме дали ќе исплаќа.

Други кои сигурно исплаќаат,
http://www.clixsense.com/?6512250
http://www.clixbox.org/?ref=sankerce

Имам преку 20-тина страни ама од нив немам исплатено сеуште, и за нив не сум сигурен.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
moze li nekoj da pise nekolku stani kade moze da se raboti i da se zaraboti so tek na vreme nekoi sto svarno plaka oti 100 najdov a posle citam ne plakale neznam so. neka pise nekojh koj rabote na tie strani i koj zarabotuva
p.s nov sum vo ova pa nekoi rab. uste ne mi se jasni, ako ima nekoj nekoj si materijali koj od koj so mozam da naucam kako da rab. na net neka pise pp
Најплатена ти е оваа http://www.mousebux.net/?ref=mitsu_evo . За помалку од 1 месец без реферали заработив 1 долар и тоа не работев секој ден т.е. прескокнував денови, но пожелно е да си редовен па повеќе реклами дава. Доколку работиш ќе ти испратам и книга :)
Исто така ја работам и оваа http://buxp.org/?r=mitsu_evo . На оваа имаш повеќе од 70 видео реклами кои се добро платени. Се што треба да направиш е да ставиш Like и коментар на видео на Youtube. Најдобро е да направиш друг account на Youtube само за ова, како што направив јас и немаш гајле :)
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Најплатена ти е оваа http://www.mousebux.net/?ref=mitsu_evo . За помалку од 1 месец без реферали заработив 1 долар и тоа не работев секој ден т.е. прескокнував денови, но пожелно е да си редовен па повеќе реклами дава. Доколку работиш ќе ти испратам и книга :)
Исто така ја работам и оваа http://buxp.org/?r=mitsu_evo . На оваа имаш повеќе од 70 видео реклами кои се добро платени. Се што треба да направиш е да ставиш Like и коментар на видео на Youtube. Најдобро е да направиш друг account на Youtube само за ова, како што направив јас и немаш гајле :)
На пејсвертс без реферали првиот долар се вади за максимум 7 дена, секој нареден за 3 до 4, за 3 до 4 месеци можеш долар чист на ден да вадиш, без тие што мора да ги реинвестираш. Реферал линк ако сакаш во пп ќе ти пратам. Програмата е ненормално добра, се побрза и побрза станува заработката затоа што се вртат огромни пари, не се самофинансира
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ова ви е исто како фб самошто ви плаќаат за секој пост во зависност од тоа колкава гледаност има и колку е популарен. Ако сакате си работите сами, а можете и да повикате свои пријатели од кои ќе зимате процент.Добро е шо на странава странциве све фолоунуваат лајкуваат шернуваат итн.Јас за 4 дена напраив 5 долари.Инам нетворк од 100 луге, 400 пријатели и 1к што ме следат.Мрежава уште се развива за 3 недели направи 1,5 милион корисници.Се шири како луда. Има и многу македонци.Ај да не должам изгледајте го видето и направете си акаунт. www.tsu.co/bojan95

https://www.youtube.com/watch?v=DZJxkMI3g5Q
 

Kajgana Shop

На врв Bottom