Заработка на интернет (официјална тема)

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Искрајно тргнав по тоа бидејќи немав стварно попаменто што да правам :D колку да потрошам времето и да имам нешто да ставам во CV бидејќи освен само-учење друго ништо неам.

Порано со SEO беше лесно, си правам sitelist со добри проксиња на супер сервер и си правам по 10К-20К високо квалитетни backlinks. И од 2013 имам вебстрана која е no.1 на гугл и не паднала ниедно место, кој што успеав да стигнам заедно со овој другаров (заедничка инвестиција) уште од самиот почеток сум со него. Он моментално го прави неговиот PBN, и како што видов неговите вебстрани се качуваат многу лесно до прва страна (зборам за whitehat niche не хакови и глупости :)). Ке го прашам да ми објасни како иде процесот, иако многу му верувам. Инаку за цена се дог $1,000. Ама уште не сум правел детален муабет со него бидејќи се дог после Август единствено ми рече дека само 2 пати спинува артикали и тоа. Па ќе видиме резултати.
Е сега нема инстант-ранкирање, не е баш така лесно, ќе треба малку време да помине. Само треба да се запази на квалитет.
$1000? За 40 страни? Најверојатно прави нешто погрешно, или дека ти е другар... Да го прашаш некој дали ќе ми направиш PBN со 40 страни за $1000, ќе ти се изнасмее.

Кога сме кај CPA, какви методи и идеи имам не си свесен. Не сум сеуште почнат со тоа, работам друго моментално, но ако почнам има да ги преебам. Само не знам што ќе им правам на толку пари... :cautious:
Уникатни идеи, не се outside the box, туку out of the universe
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Кој може да ми каже каква трансакциска ми треба за Skrill и Payza???[DOUBLEPOST=1406905424][/DOUBLEPOST]
Кој може да ми каже каква трансакциска ми треба за Skrill и Payza???
Е немојте толку многу да се мачите...
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2012
Мислења
52
Поени од реакции
16
Кој може да ми каже каква трансакциска ми треба за Skrill и Payza???[DOUBLEPOST=1406905424][/DOUBLEPOST]
Е немојте толку многу да се мачите...
Јас за споив со дебитна картичка од НЛБ Тутунска и си работи супер.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Е сега нема инстант-ранкирање, не е баш така лесно, ќе треба малку време да помине. Само треба да се запази на квалитет.
$1000? За 40 страни? Најверојатно прави нешто погрешно, или дека ти е другар... Да го прашаш некој дали ќе ми направиш PBN со 40 страни за $1000, ќе ти се изнасмее.

Кога сме кај CPA, какви методи и идеи имам не си свесен. Не сум сеуште почнат со тоа, работам друго моментално, но ако почнам има да ги преебам. Само не знам што ќе им правам на толку пари... :cautious:
Уникатни идеи, не се outside the box, туку out of the universe
Он почна пред пола година плаќаше над $5,000 за да си направи свој PBN уште од тогаш ми кажуваше и учеше како се прават. Он ми вика дека за $1,000 ќе ми среди но да почекам да заврши прво со неговиот PBN. Гледам до сега неговите 2-3 страни му поминуваат на секој Google упдејт. Ќе видиме како ќе иде.

Инаку со среќа на твојот дел од CPA, па да дојдеш во ситуација како еден другар да немаш појма на што парите веќе да ги трошиш :D.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Абе вие што работите на ptcircle, ај малце помош. Зошто не мир аботи реферал линкот? Кога некој ќе го кликне, го носи на банер, и потоа да се регистрира како нонреферал. дефак?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Јас за споив со дебитна картичка од НЛБ Тутунска и си работи супер.
Каква трансакциска треба да отворам и дали морам некоја картичка?
Отворив денарска мастеркард и се заебав -.-
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Доколку некој сака сигурни птц страни нека пиши пп, со добра стратегија и без никаков влог :)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ако некој сака одлична стратегија за правење солидни пари за џепарлак слободно нека ме исконтактира и нека се регистрира на линков , гарантирам со збор :) http://www.probux.com/?r=aleksandarreal
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
ClixSense ми нема дадено нови ads откако почнав да кликам на неа. Веќе 2 дена немам што да кликам на страната... Што е работава?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Подобро не ни ја кликај катастрофа е :)
Приметив... идиоти[DOUBLEPOST=1407230362][/DOUBLEPOST]Што се изгубија овие што се на ЛибертаГиа, ги нема да пратат доказ за исплата :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom