Запросување

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Се сакате и планирате да се венчате. Т.е вие планирате, она сеуште не. Си мислите подолго време како "да ја побарате нејзината рака", каде да го направите тоа, што да и кажете, па се мислите како она ќе реагира, дали ќе ве сфати озбилно, дали ќе рече "ДА", дали ќе успеете да и го ставите прстенот на рака правилно, дали ќе и се допадне фустанот, па после дали ќе и се допадне местото каде што ќе ја побарате, можеби ќе биде премногу романтично? Или премногу гласно? Сепак ќе одите во некој ресторан каде што има опуштена атмосфера. Али ви текнува дека и на отворено место, под звездите би било супер романтично. Ма што е важно уствари, само нека каже ДА.:je:
Ееее сега, подзамислете се малку, и напишете како би го направиле ова? Со кои зборови?
Знам дека малку е тешко, и дека колку и да вежбаш како да ја побараш и што да и кажеш, на крај ќе испадне сосема 10то, и ќе бидете на друго место со умот, па ќе кажете тоа што тој момент ви лежи на срце. Но мене ме интересира, како од прилика би звучело тоа, и каде би го направиле:wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epa vaka kolku i da treniram sho ke kazam kolku i da se prepraam znam deka ke se zdrkam malce i ke se zadtkam i zbunam posho toa ke bide golema odluka i sigurno ke bidam sreken i premnogu vozbuden dodeka i go kazuvam toa na dfevojkata. ke i kazam nesho sho mi lezi na srce vaka te sakam ti si devojkata sho sakam da go pominam ostatokot od mojot zivot so tebe dali sakash da se omazish so mene !!! valjda nesho vakvo siguren sum deka ke spremam govor ama ke bidam zbunet i ke kazam nesho kratko i slatko ko i uvek
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Bi zemal kran za menuvanje na svetilki po ulicive i toj ke me podigne do tretiot kat kaj ljubenata i ke i cuknam na prozorecot:) ............zborovite togas doagaat, ne bi gi planiral
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
30
Поени од реакции
1
Za toa kako ke me pobara za zena decko mi toa go ostavam na nego a mojata reakcija bi bila vakva :je: .Se zezam,normalno ke se raduvam no ke me fati panika,sepak toa e golem cekor so treba da go napravime i dajcata neli? :wub:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Хехе,мојата реалност не беше како на филм.Остана малце трудничка,направивме муабет шо да правиме во таа ситуација,и се согласивме да се земеме,оти ионака тоа ни беше у план.
Правете си филмчиња,ама потрудете се да си ги остварите,оти,за жал,јас мојот филм не успеав да го снимам у живо.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Мене ме прашаа „Абе ти мислиш да ме земаш или да му кажам на татко ми да ја полни пушката?”

Сериозно, не беше ништо спектакуларно. Бевме долго време заедно, и беше само формално прашање. Беше малку изненадена кога го поставив, додуша, ама немаше паѓања во несвест и остали такви работи.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Обавезно тоа ќе биде романтично место,може на отворено небо-ако времето е потопло или во некој ресторан со убава атмосфера-ако времето е поладно.
Зборови и не треба некои посебни-важен е начинот на кој ќе се дојде до тоа.За тоа ќе мислам понатака-има врем ехехехехеееееее
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Би сакала да е на начин кој што не го очекувам...би сакала да се потруди доста околу тоа и да биде скоро совршено..би сакала да ме изненади максимално со тие зборови и начинот на кој што ќе бидат кажани..уствари сум му кажала де си знае он како што :icon_lol::icon_lol:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
ThA-BiTcH напиша:
Се сакате и планирате да се венчате. Т.е вие планирате, она сеуште не.
...сец..
Но мене ме интересира, како од прилика би звучело тоа, и каде би го направиле:wink:
Абе:pos: ме умре со болдираново. Вие планирате уште од Барбиките и Кеновите.

Ма незнам, ја ако би прашал, би прашал некоја што стварно сакам да ја оженам, така да спонтано ќе зборувам... Нема да пишувам говори.

Уствари, само говорењето не би го планирал :wink:
Aли отом потом. Прво да добие статус кандидатка за невеста.
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Ja ispalnirav se. I mesto i nacin i kako bas se. Zdravje za nekoj mesec ke bide BU.....a so ke odgovori ke vi kazam togas.
Ali za sekoj slucaj i kaj mene puskata polna e pa neka mu ja misli so ke kaze
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
...jas bev iznenadena i vdjashena koga segashniot mi maz mi predlozi vakvo neshto, bijdeki bevme mnogu kratko vo vrska, a se poznavavme mnogu godini nanazad...mislam ovaj neznam kako da vi opisham toj moment samo se sekavam deka kazav "te sakam... da... ajde da se vencame":je: i postaviv prashanje voopsto nevrzano so toj moment...a koj ni bide kum?...:icon_lol: zamislete...koj ke ni bide kum?...ko najvazno da behse toa vo momentot...no reagirav taka bidejki neznaev shto da kazam,i mozokot mi raboteshe 300 na cas kako shto od kade toa milioni prashanja si postaviv.. a da molcev ke beshe neznam nekako glupavo...me bakna i mi rece "koj sakash ti toj ena bide" samo "i dvajcata da go znaeme i da ni e dobar prijatel"...go prashav koga? mi rece ko od pushka vo pretok...a beshe sreda...ludnica...prifativ...i se bidna kako shto zamislivme taa vecer...i kumot bidna toj btw...:icon_lol: ....interesno, ludo i neobicno...pred nego imav dve ponudi od toj tip...ednata beshe navistina spektakularna so vecera ova ona prsten na kolena...no ne ja prifativ...a drugata beshe nabrzinka onaka ko od rakav i povtorno ne ja prifativ bidejki trebashe da zamine na odredeno vreme za nadvor od drzavava...pa mu rekov deka odgovorot ke go dobie koga ke se vrati...no ne se vrati navreme...:icon_lol: i to...
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Inace za muabetov mene mi e uste rano samo se nadevam deka ke dojde spontano se.Mislam ne deka stalno si nosam prsten u dzep ali.. taka neso
Inace za desavki gi ima eden kup,Ja znam za eden tip ( i go gleav toa na video pazi VIDEO leeee) i ja zaprosi u 00:00 na 31 dekemvri,znam deka e toa pominata rabota aki ne bese toa muabetot,tipov kleknuva na kolena i prvo ceka tipkava da se izbacuva so drugarkite a on sedi pozadi nea :lud: ,i konecna devojkava se vrti i go gle,stanue tuka frka kao ide ona DA i na tipov mu paga prstenot pod masa =)) stanue tuka frka,kaj e so e, i posle pola saat go naogaat i si ziveat srekno i veselo
A inace muabetot za bezvezno zaprosuvanje se desi neodamna,eden drugar na nova godina i vika na devojka mu ke se zemes li so mene (napraen zemja vazduh) i kao ovaa da zlatce (a nema veze) i tipov ni dva ni tri go vadi mobilniot glea na kalendar i i vika:ti zavrsues na 10 juni so shkolo (poso ona e sredno) mene mi e na 26 posledniot kolokvium (on e na mashiunski :lud: ) i na 28 praime svadba :pehar: :pehar: .Pomina vecerta i niso od svadbata sabajleto od svadbata mu ostana samo edno cudo od glavobolka:kez: :kez:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
:pos: Heheh.Pa sea...bi sakala toj moment da e ubav za koga ke se prisetam da mi e ubavo:) Toa e sonot na sekoja devojka. Mnogu bi cenela ako toj nekoj stvarno bi se potrudil okolu toa i bi me iznenadil.Sekako deka bi reagirala :ija: hehe. No sepak ako stvarno go sakam....:wub: DA ne mi bega :icon_lol:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Хехе,мојата реалност не беше како на филм.Остана малце трудничка,направивме муабет шо да правиме во таа ситуација,и се согласивме да се земеме,оти ионака тоа ни беше у план.
Правете си филмчиња,ама потрудете се да си ги остварите,оти,за жал,јас мојот филм не успеав да го снимам у живо.


А бе Струмикс - исти ја:pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom