Закопани работи

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
oстај ги гаќите над кладенецот со жолтото свртено на кај небото а кафеавото на кај земјата после 3 дена на полноќ појди пак таму али доближи се наназадчки па ако гаќите се се уште таму за 3 дена ќе видиш фотогафија од икона на ФБ која МОРА да ја споделиш и да ја споделат други за да ти се сони каде треба да копаш за богатството
Сериозно кажувај дал да клавам магнезиум или цевитана
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Сега за сега немам грчеви, ама можат да ме ватат при копање со казмата или при вадење на грнето. Според пергаментот што го имам на 15 чекори од буката во линија со каменот треба да има 9 грниња со по 150 златници во секое. Е сега сакам да знам што курбан треба да дадам пред да го изваам грнето. Едно ми е доста, не се лакомам, а и неможам многу да носам, теренот е непристапен, а немам магаре :([DOUBLEPOST=1468602597][/DOUBLEPOST]
магнезијум ако имаш грчеви во мускули
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Сега за сега немам грчеви, ама можат да ме ватат при копање со казмата или при вадење на грнето. Според пергаментот што го имам на 15 чекори од буката во линија со каменот треба да има 9 грниња со по 150 златници во секое. Е сега сакам да знам што курбан треба да дадам пред да го изваам грнето. Едно ми е доста, не се лакомам, а и неможам многу да носам, теренот е непристапен, а немам магаре :([DOUBLEPOST=1468602597][/DOUBLEPOST]
Абе повикај пријател, ете Говинда викај го.;)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
oстај ги гаќите над кладенецот со жолтото свртено на кај небото а кафеавото на кај земјата после 3 дена на полноќ појди пак таму али доближи се наназадчки па ако гаќите се се уште таму за 3 дена ќе видиш фотогафија од икона на ФБ која МОРА да ја споделиш и да ја споделат други за да ти се сони каде треба да копаш за богатството
:pos:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Na kajmakcalan vrv.nidze planina.blizu spomen obelezjeto.a sto znaci?[DOUBLEPOST=1468412434][/DOUBLEPOST]
A blisku do nea najdov krst napraven od cauri od kursumi[DOUBLEPOST=1468412629][/DOUBLEPOST]
Pa bogami taka e.izleze deka vo mk ima povekje grninja odosto ima narod :)
Dali znae nekoj sto znaci klepana potkovica na kamen??????hitno mi e :)
Таа клепаната потковица е од којно на кралета Марко, чунки тој од маркукуле рипал до кај ќе посака, па кога се приземјувал жигови оставал, не барај ич таму, саде карпа е тоа ;)

Случајно налетав на една стара бука. Во буката има заковано 9 железни клинци. Под буката има кладенец. Во близина има еден голем камен и на каменот има 3 дупки. Со мене немам брашно а неможам да запалам оган и да го чекам за пепел. Со мене имам само кеса цевитана и магнезиум за качување. Дали можам да ја употребам цевитаната или магнезиумот место брашно или пепел. Кажувајте ИТНО Е!!!!!!!
Чекај бе прво да ти се јави светијата и да ти каже да жртвуваш црвена кокошка стриптизерка, по можност убо сварена со компири и топол сомун од фурна. Ако е поголемо чекмеџето со азното можи и поголема жртва да ти бара o_O
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Ова се спремат да врне, ќе ми го измие магнезиумот, а можи и ја да накиснам. Долг пат ме чека до цивилизација..... :([DOUBLEPOST=1468604225][/DOUBLEPOST]
Таа клепаната потковица е од којно на кралета Марко, чунки тој од маркукуле рипал до кај ќе посака, па кога се приземјувал жигови оставал, не барај ич таму, саде карпа е тоа ;)


Чекај бе прво да ти се јави светијата и да ти каже да жртвуваш црвена кокошка стриптизерка, по можност убо сварена со компири и топол сомун од фурна. Ако е поголемо чекмеџето со азното можи и поголема жртва да ти бара o_O
Кај да најдам црвена кокошка????
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Ова се спремат да врне, ќе ми го измие магнезиумот, а можи и ја да накиснам. Долг пат ме чека до цивилизација..... :([DOUBLEPOST=1468604225][/DOUBLEPOST]
Кај да најдам црвена кокошка????
Во секоја фарма за кокошки, ќе бараш шо е можно постара и искубана, ако не е искубана не влегува во класата стриптизерки, а тоа е клучот за азното.
Не чепкај таму дур не ти се јави стар дедо со долга брада да ти кажи шо да прајш, еве го налути дедо госпо ќе не потопи, се истури надвор сиба пичката.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ова се спремат да врне, ќе ми го измие магнезиумот, а можи и ја да накиснам. Долг пат ме чека до цивилизација..... :([DOUBLEPOST=1468604225][/DOUBLEPOST]
Кај да најдам црвена кокошка????
A sho ako na pepelta se pokaze koza? Ke treba harikiri da si praes . Samoubistvo od zaseda :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
П.С оваа е малку искубана, барај со помалку пердуи.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Почнаа ровји да маваат....[DOUBLEPOST=1468604799][/DOUBLEPOST]Изгледа ја заебав работата со магнезиумот.....
 
Член од
13 јули 2016
Мислења
9
Поени од реакции
1
Dali nekoj poseduva prevod na simboli za skrieni bogatstva.molam ispratete
 

Kajgana Shop

На врв Bottom