Заборавив да пријавам данок, што понатака?

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Пендракот и во собата кај климата да видиш нешто, па да видиме дали ќе заборавиш наредниот пат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стварно дечки ако добиваш на спортска (и ако мојата добивка не е којзнај колку висока сум) треба да пријавиш или не?
Не, од лани автоматски данок ти кинат при исплата.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
сезонска работа тука ,во германија , пари од отпад и од спортска ..ништо немам пријавено сега читам од вас
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Никој нема душата да ви ја земе и да не сте пријавиле никому ништо.
Јас пријавив, парите од роднини на сметка не ги пријавив и сега се мислам дали ќе дојде нешто дека помалку приходи се пријавени од тие што ми се на сметка стигнати од странство
ама и да дојде ќе појдам ќе однесам испечатен извештај од скрилл.. и како што ви реков вам нема да ми ја земат душата
Или можда смртта од оној со здрава храна се префрлила во УЈП мене ме чека... мој данок твоја иднина... мрзам данок, мрзам ујп, мрзам
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Никој нема душата да ви ја земе и да не сте пријавиле никому ништо.
Јас пријавив, парите од роднини на сметка не ги пријавив и сега се мислам дали ќе дојде нешто дека помалку приходи се пријавени од тие што ми се на сметка стигнати од странство
ама и да дојде ќе појдам ќе однесам испечатен извештај од скрилл.. и како што ви реков вам нема да ми ја земат душата
Или можда смртта од оној со здрава храна се префрлила во УЈП мене ме чека... мој данок твоја иднина... мрзам данок, мрзам ујп, мрзам
Пари примени како поклон не треба да се пријавуваат се надевам...Иначе ја у затвор ќе бев до сега:D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
абе не дека некој ке дојде да ви ја земе душата дека у ќорка ке ве стави некој... рекоа дека ке следат казни за оние кои нема да пријават данок а како се движат кај нас таботите за се живо и диво се мава казна... еве на пример јас имам платено извршител заради кривица на македонски пошти па пошто немаше како да се докажам и кај кој да се докажам на крај го изедов стапот 5 000 денара... е сеа зашто сум изгорен еднашка несакам уште еднап да ме опељушат па затоа и прашувам... а ако е стварно 500 евра казната да не речам 30 иЉадарки е тоа многу е.... па уште извршител да ти опне даноци премии бонуси награди и камати има ѓавол ипол да те фати.. кај нас НЕДАЈ боже некој да фати работа со државата - у секој случај стапот го јаде тоа под дифолт се знае
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ако примам пари како поклон секој месец нема проблем никаков ли ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Ако примам пари како поклон секој месец нема проблем никаков ли ?
Секој што прима/има некакви, било какви пари, у овој вондерленд, е легитимна цел на цедачите на лимун.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom