"Заборавени" играчи

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Пасквал Чимбонда,О`хара, Дејвид Бентли, Афонсо Алвес.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Не знам дали некој го спомна - Jano Ananidze. Иако е 23 години каква кариера го очекуваше според медиумите го бркаја сите буквално големи клубови, покажваше игра на 19 години што до тогаш само Меси ја покажа демек, сега на позајмица во Ростов. Се надевам дека ќе го исполни истиот али тешко ...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Леван Кенија коа сме кај грузијците :D

А имаше и уште еден грузијец ама тој имаше солидна кариера, низ Германија играше не ми текнува.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
А имаше и уште еден грузијец ама тој имаше солидна кариера, низ Германија играше не ми текнува.
Кахабер Карлович Каладзе, или Кака Каладзе. Јас паметам дека во Милан играше. На крај и во Џенова мислам.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Министер за енергетика и вицепремиер е сега во Грузија
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Леван Кенија коа сме кај грузијците :D

А имаше и уште еден грузијец ама тој имаше солидна кариера, низ Германија играше не ми текнува.
на Шота Арвеладзе да не мислиш? ама он играше низ Холандија
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.961
Едно одлично видео, баш како создадено за оваа тема. Тим составен од играчи, веројатно сите од нив се спомнати н оваа тема досега :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Синоќа ми искочи у релејтед на Youtube.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Балотели човече кој удар. Мислам дека уште има шанси за овој мрднатиот. Сезона - две во тим од средна класа, да ја врати формата и да му дојде паметот и после пак може да бира. Башка и јак менаџер има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom