"Заборавени" играчи

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
По неуспешната епизода со Реал и глупостите на Тотенхем (у една сезона 4 менаџера кога сменија) шо да прај освен да се врати у Хамбургер каде што знае дека ке биде 99% прва постава со 80+ мин игра !??!
Отиде во подзаборавените од тогаш. Очигледно ниеден поголем клуб не загриза за него иако имаше голем квалитет и шанса да биде меѓу ѕвездите. Во Реал се упропасти, ама после Тотенхем сеуште беше атрактивен за некој клубови, онака поголеми. Он избра да игра во Хамбург или клубовите не го барале, не знам.
А дека имаше потенцијал да биде подобар од тоа што е сега го прави "заборавен".
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.948
Отиде во подзаборавените од тогаш. Очигледно ниеден поголем клуб не загриза за него иако имаше голем квалитет и шанса да биде меѓу ѕвездите. Во Реал се упропасти, ама после Тотенхем сеуште беше атрактивен за некој клубови, онака поголеми. Он избра да игра во Хамбург или клубовите не го барале, не знам.
А дека имаше потенцијал да биде подобар од тоа што е сега го прави "заборавен".
Да со оглед на тоа дека Хамбургер се борат за опстанок .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Графите и Мисимовиќ ви текнува?

Парче направија у Бундес со Волсфбург и толку беше. Не беа млади таленти ама пак ветуваа дека троа поеќе ќе се држат на високо ниво.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
^ Да се надоврзам на Клипче, еве уште еден убиствен тандем.
Нихат Кавечи и Дарко Ковачевиќ.


Има една страна на фб, Куцамо на врата заборављених асова.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
^^^ :cuc::cuc:

+ тој бушавиот русин Карпин и Габилондо.Чаби Алонсо исто така,мада тој не е заборавен се уште.:love:Добра екипа имаа тоа време.:cool:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Хозе Бакстер. Го најавуваа како голем талент, од Евертон мислам дека испадна. Поигра после малце и во Њукасл, сеа гледам игра за Шефилд Јунајтед во трета лига. xD

Edit: Проверив сега, не играл во Њукасл, изгледа јас на менаџер (11/12 некаде) си го иам земено во Њукасл па од таму ми останало. :ROFLMAO:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Хозе Бакстер. Го најавуваа како голем талент, од Евертон мислам дека испадна. Поигра после малце и во Њукасл, сеа гледам игра за Шефилд Јунајтед во трета лига. xD

Edit: Проверив сега, не играл во Њукасл, изгледа јас на менаџер (11/12 некаде) си го иам земено во Њукасл па од таму ми останало. :ROFLMAO:
Уствари не било од менаџер, сеа ми текна на Ден Гослинг. Со него го помешав, заедно испаднаа пред 5-6 години. Овој играше за Евертон, па за Њукасл. Сеа глеам игра во Чемпионшип, за Борнмут, кои се на место кое го води во ПЛ наредната сезона. xD
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Не беше до менаџерите туку до самиот Рафаел. За тоа време што играше во ПЛ успеа да стане најзаменуваниот играч во историјата на лигата. Никаква физичка спремност немаше. Нешто како Ериксен за сиромашни.
Ван Дер Варт го одбра Хамбург, првенствено како дом. Има син кој е во младинските погони на Викторија, каде што тренира и е доста перспективен. Нешто на лик татко му. Го гледав еден час и не трча, туку знае со едно додавање да направи акција за гол или даде гол. Така да Ван Дер Варт е веќе фамилијарен човек и не верувам дека некогаш ќе си замине од Хамбург, особено што летово си купи нова куќа вредна 4 милиони евра на периферијата од градот, на инсистирање на новата жена (Бившата сопруга на Буларуж). Така да, не е заборавен, туку по мене, одбра да биди татко и фамилијарен човек. Нешто налик Пирес од Арсенал, кој по раѓањето на првото дете самиот изјави дека не е заинтересиран толку за фудбал.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ван Дер Варт го одбра Хамбург, првенствено како дом. Има син кој е во младинските погони на Викторија, каде што тренира и е доста перспективен. Нешто на лик татко му. Го гледав еден час и не трча, туку знае со едно додавање да направи акција за гол или даде гол. Така да Ван Дер Варт е веќе фамилијарен човек и не верувам дека некогаш ќе си замине од Хамбург, особено што летово си купи нова куќа вредна 4 милиони евра на периферијата од градот, на инсистирање на новата жена (Бившата сопруга на Буларуж). Така да, не е заборавен, туку по мене, одбра да биди татко и фамилијарен човек. Нешто налик Пирес од Арсенал, кој по раѓањето на првото дете самиот изјави дека не е заинтересиран толку за фудбал.
Kур мој, го одбра Хамбург пошто само таму ќе го гледаат како Бог.
Имаше потенцијал да стане класа играч ама пичкарскиот карактер го направија да се влечка по екипи како Тотенхем и Хамбургер.
Ист е случајот и со Подолски само што овој вториов имаше среќа што Келн испадна па Арсенал го купија и еве сеа у Интер е па уште го спомнуваат...
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
ако не се лажам ван дер варт не е толку стандарден и у хамбургер
а џонтра ме потсети на подолски од келн баш тој период бев виснат по кладионици и го гледав често растураше момакот, газеше!
еден интересен у келн имаше брец(ч)ко словак беше десен бек доста интересна појава :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom