ЗЕМЈОТРЕС!

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.212
Мене искрено ова почнува да ме заплашува. Рекоа дека земјотресите кои настануваат на Балканов и околните држави околу него настануваат како резултат на судирање на тектонските плочи под Европа и Африка, но сепак се покажува дека науката ништо незнае. Вчера имало земјотрес во Нов Зеланд од 7.8 степени според Рихтер, а според изворов пишува дека траел три минути:confused:. Исто така вчера имало земјотрес и во Аргентина со јачина од 6.2 степени според Рихтер. Еве и извор.

Се повеќе и повеќе се рашируваат земјотресиве низ светов, а што е најлошото од се и се појаки се:(
Да бе од пред 2 месеци настанаа земјотресите:confused:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Се повеќе и повеќе се рашируваат земјотресиве низ светов, а што е најлошото од се и се појаки се:(
Не се рашируваат, си маваат на истите места кај што си маваат цело време (Огнен Прстен највеќе).
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Мене искрено ова почнува да ме заплашува. Рекоа дека земјотресите кои настануваат на Балканов и околните држави околу него настануваат како резултат на судирање на тектонските плочи под Европа и Африка, но сепак се покажува дека науката ништо незнае. Вчера имало земјотрес во Нов Зеланд од 7.8 степени според Рихтер, а според изворов пишува дека траел три минути:confused:. Исто така вчера имало земјотрес и во Аргентина со јачина од 6.2 степени според Рихтер. Еве и извор.

Се повеќе и повеќе се рашируваат земјотресиве низ светов, а што е најлошото од се и се појаки се:(
Се нема збунето науката, туку само користи лоши мапи. Уште е заглавена на тие од 90тите, каде што Србија е до Токија, а Чкљ не постојат. Затоа има земјотреси во периферните балкански граници, а кај Чкљ по некој срамежлив, колку да не се вика дека се без ич.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Мене искрено ова почнува да ме заплашува. Рекоа дека земјотресите кои настануваат на Балканов и околните држави околу него настануваат како резултат на судирање на тектонските плочи под Европа и Африка, но сепак се покажува дека науката ништо незнае. Вчера имало земјотрес во Нов Зеланд од 7.8 степени според Рихтер, а според изворов пишува дека траел три минути:confused:. Исто така вчера имало земјотрес и во Аргентина со јачина од 6.2 степени според Рихтер. Еве и извор.

Се повеќе и повеќе се рашируваат земјотресиве низ светов, а што е најлошото од се и се појаки се:(
Токму така, поима немаат научниците, а Сунѓерот Боб има. Само напред пријателе, на добар пат си.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Овој предвидува силни потреси во јужна европа т.е. италија, грција, турција наредниве неколку дена. Ќе видиме дали е лажго или ја кажува вистината.
https://youtu.be/KBKfu91lYuQ?t=836
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Овој предвидува силни потреси во јужна европа т.е. италија, грција, турција наредниве неколку дена. Ќе видиме дали е лажго или ја кажува вистината.
https://youtu.be/KBKfu91lYuQ?t=836
Доста научно ги анализира, не тресе глупости. До сега скоро се што кажа така испадна.[DOUBLEPOST=1479226262][/DOUBLEPOST]
Овој предвидува силни потреси во јужна европа т.е. италија, грција, турција наредниве неколку дена. Ќе видиме дали е лажго или ја кажува вистината.
https://youtu.be/KBKfu91lYuQ?t=836
Доста научно ги анализира, не тресе глупости. До сега скоро се што кажа така испадна.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мене искрено ова почнува да ме заплашува. Рекоа дека земјотресите кои настануваат на Балканов и околните држави околу него настануваат како резултат на судирање на тектонските плочи под Европа и Африка, но сепак се покажува дека науката ништо незнае. Вчера имало земјотрес во Нов Зеланд од 7.8 степени според Рихтер, а според изворов пишува дека траел три минути:confused:. Исто така вчера имало земјотрес и во Аргентина со јачина од 6.2 степени според Рихтер. Еве и извор.

Се повеќе и повеќе се рашируваат земјотресиве низ светов, а што е најлошото од се и се појаки се:(
За земјотрсот во Суматра во 2004-With a magnitude of between 9.1 and 9.3, it is the second largest earthquake ever recorded on a seismograph. This earthquake had the longest duration of faulting ever observed, between 8.3 and 10 minutes.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Аууу моќен беше овој и уште тресе. Најмалце 4.4 - 4.5 има.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Аууу Гевгелија многу јако се осети. Страшно
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Официјално 5 степени на рамното. Во Грција епицентарот блиску до границата, страшно.

jk.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom