Животински

Член од
14 март 2005
Мислења
118
Поени од реакции
6
prichale shumske zivotinje gdje ce ici na godisnji odmor. kaze lija ja cu u gaj preko potoka. govori zeko, ja cu u bastu, u kupus i salatu. pitaju medu: gdje ces ti medo na godisnji ? kaze medo: ja cu u bosnu kod svojih...:)

sta je komarcu proslo kroz glavu kad se sudario sa sofersajbom? guzica....
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Седнал зајко, на едно ритче, и чисти нокти.
Прошла лисицата и го прашува што прави.
Зајко одговара: еве се спремам да ја ебам лавицата!
Лисицата се зачудила, нишнала со глава и заминала.
По некое време доаѓа волкот и го прашува истото.
Зајко пак одговара: еве се улепшавам, треба да ја ебам лавицата!
истото се случило, волкот заминал зачуден и изненаден велејќи си: бре овој зајко е цар, ќе ја ебе лавицата.
Поминало некое време, минува мечката и го гледа зајко и го прашува:
што правиш бе зајче?
-Заско и вели: еве средувам нокти треба да ја опнам лавицата!
мечката, заминала, го сретнала лавот и му раскажала што и рекол зајко. Се налутил лавот, отишол кај зајкото и налутено го прашува:
Што правиш бе ти?

А зајкото одовара: еве, ништо, седам и јадам гомна!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Zajkoto bil najgolem ebac vo sumata
i nekoj den lavot kako kral na zivotnite mu rekol:

L:Zajko aj sto gi rabotis site niz sumava,
ama nema smisla i zivo i mrtvo_Od sega ako te
vidam da ebes nekoj mrtov ke te izedam.

Posle nekoj den gleda zajkovo nekoj mrtov slon
lezi na zemja i nemozel da izdrzi i si vika:

Z:Aj samo malce na brzina.

I u toa vreme pominal lavot i go gleda zajkovo
se opnal na slonot.I naljuten mu se dere:

L:Zajko gotov si, stom ne me slusas sega ke te izedam.

I zajkovo vika:

Z: Abe ne sum ja kriv mi umre na k*r.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Му дале на мајмун во ЗОО да јаде цреши. Поминуваат некои луѓе и го гледат па се чудат: Мајмунот прво ја пика црешата во газ, ја вади па потоа ја јаде. го прашуваат луѓето чуварот зошто прави така и тој им вели: Пуштете го, пред некој ден кутриот јадеше праска па не можеше да ја исере семката, од тогаш прво пробува дали може да пројде.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Си пуши Зајакот џоинтче на одмор - на море и му доаѓа некоја рипка и му вика:
-Зајко дај ми мене една цигара.
И зајаков: Абе бегај ајде ова не е за тебе, ова е Америчка цигара јака е за тебе
Рипкава му вика:
-Епа дај ми тогаш 2 дима.
Зајаков за да не му досаѓа рипкава и дал 2 дима и оваа почнала да плива ко луда. Ја сретнал китот и ја прашал:
-Рипке што пливаш вака брзо ко ненормална ?
И рипкава одговорила?
- Зајакот ми даде 2 дима од една цигара, абе супер сум сеа, пливам ко луда, енергија, расположение супер
На китов му се допаднало ова и отишол кај зајаков на брегот и му рекол:
- Зајко дај ми бе една цигара
И зајаков коментар:
-Бегај мори рипке, види каква си се направила од 2 дима :)

Некој џанки им раскажува прикаски на деца ... ги седнал у круг, си витка џоинтче и им раскажува ....

- Мечките се шумски ѕверови (и си го витка џоинтот). Зимно време спијат (зема дим и издувува), а лето летаат на југ :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Se banja slonot na ezero, i doagja mravkata i se dere:

-Iskachaj be nadvor!!!

iskacha slonot i mravkava mu vika:

-OK seha mozhesh nazad u voda.

>Pa shto uopshte me vikashe nadvor

-Ma nekoj mi gi ukrade kupakjite, pa da vidam dali si ti.

Sede tri pileta za šankom i piju, piju, piju
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Еден полжав оди полека и плаче ли плаче.

Го сретнува некој пријател и го прашува:
- Што ти е бе пријател, што си толку разочаран и расплакан?
- Е како бе да не сум расплакан! Вчера дознав дека девојка ми била со мене само заради куќата!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Дајте вицови за Зајко! :D
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Acid напиша:
Дајте вицови за Зајко! :D
За зајко? :shock: :lol:

Зајко бил во кафана, се направил стап пијан и тргнал да си оди накај дома. Се клател се клател, седнал под некое дрво да се одмори и заспал.

Поминува лисицата, го гледа така заспан и си вели: Сега ќе го јадам на раат!

Таман да почне да го јаде, доаѓа волкот, ја гледа лисицата дека дошла до лесен плен, на крши од тепање и лисицата паѓа до зајакот. И се спрема волкот да го јаде зајакот, кога ете ти ја мечката. Го фаќа волкот, му го крши вратот и таман да почне да се насладува на зајакот, доаѓа друга мечка, се кршат од мавање двете кој да го јаде зајакот и на крај и двете паѓаат покрај зајакот.

Се буди зајакот, гледа околу него растур сарми направени волци, лисици и мечки и си вели:

-Матер му ебам, кога сум пијан не знам шо правам!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Doagjaat eden den doma tatko i sin zajko, maliot zajko cel pomochan a tatko mu cel posran, i gi prashuva maliot zajko majka mu:
"Bozhe sine shto se sluchilo??"
"Nishto, ja se pomochav od smeenje dodeka medo go brisheshe g'zot so tato"




Dve muvi jadat gomno, ednata prdnuva a drugata i vika:
"Stvarno si gnasna, gledash deka jadam!!"
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Се случила рација во шумата, нагрнала полиција и слоновите го замолиле зајко ако може да им скрие 2 кила трава.
После рацијата, доаѓаат слоновите кај зајакот, го гледаат во џбунот целиот заматен и не мрда.
- Зајко што се случи, каде ни е травата?
Зајакот ги гледа матно и им вели:
- Ууууу, бегајте вие големи оловни облаци!!!
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Го фатила лавот досада некоја и да се разоноди ги собрал сите животни на раб од некоја провалија и им вика-
-Кој ке рипне од тука доле и преживее ке ја ебе жена ми!!!
Поминува едно саат-два и ништо не се случува...
Од еднаш се слуша буммм и се дига прашина на дното од провалијата.
Се приближуваат сите да видат кој бил најхрабар да рипне,ја гледаат мечката како полека станува и се тресе од прашина.Погледнува нагоре и им вика-
-Лаве,тебе ке ти ја ебам жената...
-Ама тебе зајко,мамата у пичка ке ти ја ебам кога ке се качам горе!!!


Зашто кучето тажно гледа????
Дека мајка му е кучка!! :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Mad Maxx напиша:
-Лаве,тебе ке ти ја "онадам" жената...
-Ама тебе зајко,мамата у дунда ке ти ја "онадам" кога ке се качам горе!!!

:lol: :lol:
Обожавам вицови со Зајко! :D
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Vo Avstralija skoka zenka kengur i na sekoi 100 metri zastanuva,od djepceto na stomakot izleguva pingvince i se rastura od povrakanje.Vo istoto toa vreme na Antarktikot vo grupa pingvini sedi malo kengurce se trese od stud,kiva i pcue:Da ti ebam razmenata na ucenici

Zosto slonot nosi zeleni patiki?
Za da se skrie vo trevata
A zosto nosi ponekogas crveni?
Zatoa sto zelenite mu se za perenje a i ke ide da krade jagodi

Sto peat kokoska i pingvin koga ke se napijat?
Neke ptice nikad ne poleteeeeee

Medo glaven fraer vo sumata donel zakon prtiv nekrofilija,im zabranil na site zivotni da ebat mrtvi zivotni sto ke gi nacekaat vo sumata.Setal zajko i naisol na mrtva slonica,se mislel,se mislel i resil na brzinka da ja opne ednas,i taman zajko vo zanos naiduva medo i ziv go faka i mu vika e sega ke te ubijam,a zajko vika:nemoj medo ziti se ziva bese slonicava sega ja umrev od ebenje :lol: :lol: :lol:

Otvorila lisicata novo WC vo sumata so muzika,dosol zajko da sere i liska go prasuva sto muzika saka da slusa dodeka sere,zajko pobaral ROCK,izleguva presreken,preporoden,dosol medo i pobaral narodnjaci mu pustila liska i medo izleguva ziv sreken,se rasculo za modernoto WC na liska pa dosol i volcko da proba,go prasala liska sto muzika saka a ovoj i rekol da bide po nejzina zelba......po nekoe vreme izleguva volcko cel isposran do pola u gomna,go prasuvaat medo i zajko sto e rabotava a ovoj:kako sto e rabotata mi pusti lija himna pa morav celo vreme da stojam :lol: :lol: :lol:

Trgnale medo,zajko i volcko vo priroda da pravat skara,negde na pola pat na medo mu teknalo deka go zaboravil doma mesoto im rekol dodeka se vrati on so mesoto da ne se osudile da pipnat od pivoto,arno ama zajko nemozel da izdrzi i go ubedil volcko da drmnat po edno pivo,edno po edno ja mavnale cela gajba.Koga videle sto napravile gi fatilo strav od medo i se dogovorile koga ke prasa medo kaj e pivoto volcko da rece PFFFFFF.Dosol medo i go prasuva volcko:KAJ E PIVOTO? a ovoj PFFFFFF a zajko vika:Sto PFFFFFF kaj e pivoto?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
baby напиша:
Trgnale medo,zajko i volcko vo priroda da pravat skara,negde na pola pat na medo mu teknalo deka go zaboravil doma mesoto im rekol dodeka se vrati on so mesoto da ne se osudile da pipnat od pivoto,arno ama zajko nemozel da izdrzi i go ubedil volcko da drmnat po edno pivo,edno po edno ja mavnale cela gajba.Koga videle sto napravile gi fatilo strav od medo i se dogovorile koga ke prasa medo kaj e pivoto volcko da rece PFFFFFF.Dosol medo i go prasuva volcko:KAJ E PIVOTO? a ovoj PFFFFFF a zajko vika:Sto PFFFFFF kaj e pivoto?
Пак ми беше смешен вицов дека во главна улога е зајко.. ама вицов беше премногу експониран од К-15
Нема везе :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom