Жељко Јоксимовиќ

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
По четири години пауза, Жељко Јоксимовиќ објави нов албум!
Популарниот кантавтор за три месеци успеа да ги сними сите песни за новото CD, на кое како автори учествуваат и Бајага, Марина Туцаковиќ и Мили.

Стилски, албумот е ретро од осумдесеттите, а насловната тема на албумот ќе биде Љубави, за која самиот ја напиша музиката, додека текстот е на Бајага.

На албумот своето место го најде и темата Иду дани, од хит-серијалот Рањени орао, за кој Јоксимовиќ ја компонираше музиката. Мастеринг на албумот е работен во Америка, во студиото на Universal. Од новиот албум, три песни ќе добијат спотови...

 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Одлична вест :icon_lol:

Само, ќе го преименувам насловот и темава ќе биде наменета за дискусии не само за новиот му албум. Останете така :wink:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Па... од целата таа џунгла на српска забавна музика, Жељко е еден од ретките кои ги почитувам, заедно со Јелена Томашевич, сестрите Ковач и мал број други. Има певливи песни кои лесно влегуваат во уво.
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
oваа песна му е прекрасна, само спотот не чини.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Па... од целата таа џунгла на српска забавна музика, Жељко е еден од ретките кои ги почитувам, заедно со Јелена Томашевич, сестрите Ковач и мал број други. Има певливи песни кои лесно влегуваат во уво.
Тука ја погоди бравос, јас само можам да ги додадам Неверне Бебе, и Гоца Тржан.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не сум некој обожавател, ама ми се свиѓаат Љубави и Моја драга. :)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Voopsto ne go sakam,bezveze mi se negovite pesni ,ama na nasiot srbomanski narod on ime e vrv ,bidejki neli e Srbin:vozbud:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
07.06.2010 koncert na zeljko joksimovic vo skopje, na gradski stadion
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кој ве научи Ќ да го заменувате со Ч? Страшно иритира.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Жељко е цар шо сакате кажвајте ама човекот е музичар во секаква смисла на зборот. И погоре наведениот коментар дека Жељко се потценува?малку ме збунва затоа што има голем број негови фанови низ Македонија и воопшто не се потценува туку се потценуваат оние нискобуџетните певачици кои знаат само да си ги покажуваат пластичните делови од своето тело.И баш ме радува што ќе има концерт и планирам да одам.:back:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Жељко е цар шо сакате кажвајте ама човекот е музичар во секаква смисла на зборот. И погоре наведениот коментар дека Жељко се потценува?малку ме збунва затоа што има голем број негови фанови низ Македонија и воопшто не се потценува туку се потценуваат оние нискобуџетните певачици кои знаат само да си ги покажуваат пластичните делови од своето тело.И баш ме радува што ќе има концерт и планирам да одам.:back:
3 pati upotrebi pogresen zbor, aj da bese ednas pa da si napravila greska ,ama dali znaes da pravis razlika megu potcenuva i precenuva ,i da ima golem broj na idioti vo Makedonija ,tuka ziveeme ,ZNAEME:toe:
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
Од српските пејачи единствено што го обожавам во вистинска смисла на зборот е Жељко Јоксимовиќ. Прекрасен пејач е и има преубави песни. Штета што нема да можам да одам на концертот во Скопје :(:(:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom