Емоционална Champions League

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
1.536
Еф овака!
Чепкајќи низ класиците во лига шампиони на ју тјуб,се појави четвртфиналниот меч Милан-Ајакс во 2003. Додуше не сум фан на ниеден од овие два клуба,сепак во чест на моите пријатели долгогодишни Милан фанови одлучив да присуствувам и делам тие инфаркт моменти со нив. Неверојатни пресврти во текот на мечот,тресење и плачење до 90 минута за на крај Пипо Инзаги го реши мечот и да предизвика оргазми од невидени размери и цела ноќ радости и честења небаре тогашната бомба Кајли Миног ја спариле. Времиња...



Дакле,тема отворена за евоцирање спомени,враќање назад во времето низ убави инфаркт или тажни моменти доживеани како фанови на некој клуб.
 
E

Epsilon

Гостин
Ја сум бил пилиштар, не знам, Баерн со Јунајтед, во последните минути ко му ја свртија.

Милан со Ливерпул.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
^Oваа утакмица е најдоброто финале во историјата на ЛШ.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506

Според мене најдоброто и најквалитетното финале ,Ливерпул и Милан беше највозбудливо ама немаше атомски фудбал 90 минути како ова во 2013..мислам што друго можи да се очекува кога ќе се сретнат две Германски екипи?..крајно офназивен и машки фудбал без респект..секоја трета минута имаше шанса за гол и фрчеа шутеви и стартови на двете страни ..ова финале беше како апгрејдована верзија од финалето во 2008 помеѓу Манчестер-Челзи само што ова се реши во регуларниот дел за разлика од Англиското кога се реши на пенали...

Вистински тотал фудбал од две Германски екипи..мерак за очите
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Еф овака!
Чепкајќи низ класиците во лига шампиони на ју тјуб,се појави четвртфиналниот меч Милан-Ајакс во 2003. Додуше не сум фан на ниеден од овие два клуба,сепак во чест на моите пријатели долгогодишни Милан фанови одлучив да присуствувам и делам тие инфаркт моменти со нив. Неверојатни пресврти во текот на мечот,тресење и плачење до 90 минута за на крај Пипо Инзаги го реши мечот и да предизвика оргазми од невидени размери и цела ноќ радости и честења небаре тогашната бомба Кајли Миног ја спариле. Времиња...



Дакле,тема отворена за евоцирање спомени,враќање назад во времето низ убави инфаркт или тажни моменти доживеани како фанови на некој клуб.
човече Инзаги еј, кој осет за гол страшна работа, фалат вакви играчи..па и Амброзини касапот, Шева, Руи Коста..па и која атмосфера кое радување на головите АУ ! Ми се потплачува кога ги гледам ужасиве ко Монтоливо, Поли, Бонавентура ..
иначе, за мене, ко die-hard фан на Топџиите
https://www.youtube.com/watch?v=E197s5lNpcE
ежење на голот на Аршавин беше, ЕЖЕЊЕ !
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Уште ги мразам на Манчестер за ова :uzi:

Дефинитивно едно од најдобрите ако не и најдобро финале
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
ЛШ 03/04 ... сезона кога финале во ЛШ играа некојси Монако и Порто...

Во четвт-финале се сретнаа Милан-тимот што нè победи претходната година во финале на среќа на пенали :kuracc: и во тоа време една терсене од екипа-Депортиво Ла Коруња. Да не должам многу, пошто сликата вреди повеќе од 1000 зборови. Еве ја првата утакмица https://www.youtube.com/watch?v=t2bmh8a9Z_s а еве ја втората https://www.youtube.com/watch?v=KPGzaS9lvUA

Тогаш стварно не ми беше јасно како успеаа Милан да прокоцкаат убедлива предност, а Ла Коруња да го стори невозможното.... после толку време и денес не ми е јасно.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не знам зашто ама голов ми е еден од најдрагите. Меѓу првите утакмици што сум ги изгледал целосно. И бегајте од темава, Ливерпулска тема е ова со спомениве.. :vrtioci:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Утакмицава несум ја гледал сум имал само 2 години, сум ја гледал само на јутуб, но луѓето што биле таму па и снимка после 25 години кога ја гледам на јутуб се ежам, солзи ми поаѓаат на 1:41...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670

Мене овој меч ми е останат во сеќавање. 1/2 финале 2-0 победи Милан на првата утакмица. Во 91ва постигна Амброзини гол за финале. Наредната минута Коку веднаш врати, ама немаше повеќе време и помина Милан на away goals. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom