Економски факултет (reloaded)

Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Гледам најмногу се дискутира тука по шо ми треба брз одговор .. 4та сум и планирам да аплицирам на 2 факултета истовремено , потребно е да се направи оригинали од изводот и 4те свидетелства само тоа или терба уште некои други работи ?? ..
благодарам однпред.
Потребна ти е и дипломата за матура исто така оригинал...нз колку ти е ова изводливо..
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
30
Поени од реакции
1
СТАТИСТИКА од 14 глава што треба да се учи?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Дали има некој што е 4-та година, а во летен семестар морал да презапише предмет од претходна година па заради тоа не запишал некој од 4-та?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Kolegi moze li nekoj da mi objasne slednovo.....vo vrska so ispitnata sesija maj-juni,na stranata na eccf ima objaveno datumi za sekoj predmet za toa koga se polaga vo ispitna sesija,no isto taka ima objaveno i VTOR CIKLUS za ispitna sesija maj-juni....dali ova e vsusnost na nekoj nacin opcija plus,odnosno dve ispitni dekadi i moze da si birame vo koj ciklus koj predmet ke go polagame,zavisno od toa koj data ni odgovara???na primer eden predmet moze da se polaga na 30.05 no vo vtor ciklus moze da se polaga na 11.06...dali moze da birame pomegju ovie dve opcii??? ve molam nekoj koj e dobro upaten ako ne mu e problem da objasni.Odnapred Vi blagodaram :smir:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Колега мислам дека ВТОР ЦИКЛУС се однесува на тие што се на пост-дипломски :)
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Kolegi moze li nekoj da mi objasne slednovo.....vo vrska so ispitnata sesija maj-juni,na stranata na eccf ima objaveno datumi za sekoj predmet za toa koga se polaga vo ispitna sesija,no isto taka ima objaveno i VTOR CIKLUS za ispitna sesija maj-juni....dali ova e vsusnost na nekoj nacin opcija plus,odnosno dve ispitni dekadi i moze da si birame vo koj ciklus koj predmet ke go polagame,zavisno od toa koj data ni odgovara???na primer eden predmet moze da se polaga na 30.05 no vo vtor ciklus moze da se polaga na 11.06...dali moze da birame pomegju ovie dve opcii??? ve molam nekoj koj e dobro upaten ako ne mu e problem da objasni.Odnapred Vi blagodaram :smir:
Втор циклус се однесува за втор циклус на студии, т.е. постдипломски студии (магистерски), како сакаш наречи ги. Така да, не верувам дека можеш да бираш помеѓу двата датума.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Гледам најмногу се дискутира тука по шо ми треба брз одговор .. 4та сум и планирам да аплицирам на 2 факултета истовремено , потребно е да се направи оригинали од изводот и 4те свидетелства само тоа или терба уште некои други работи ?? ..
благодарам однпред.
Gi kopiras dokumentite,ides na notar,i toj ti gi pravi vazecki kako i originalite i resen problem,ne gleam pricina da ides da vadis novi:):):))))))))
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже кои се условите за запишување во 2-ра година, односно 3 семестар?
 
V

Viktor g

Гостин
Може ли некој да ми каже кои се условите за запишување во 2-ра година, односно 3 семестар?
Немаш никакви услови сега сите сме според кредит трансвер систем т.е ти бираш предмети кој ќе ги запишеш ( ако влечеш од претходна година) на пример за да запишеш зимен семестар а ти останал математика ти можеш да ги пишеш сите од 3 семстар и математика со тоа што збирот на кредитите да не е поголем од 35 во семестар на пример ако имаш три задолжителни по 8 кредити и математика кој носи 9 ќе можеш да ги запишеш сите со тоа што нема да можеш да земаеш изборен
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Колеги, да ми каже некој кои професори да ги напишам во индекс и на пријавите за испит за следниве предмети: (департман Е-бизнис)
- Економика на претпријатија;
- Статистика за бизнис и економија и
- Менаџмент на човечки ресурси
Фала....
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Колеги, да ми каже некој кои професори да ги напишам во индекс и на пријавите за испит за следниве предмети: (департман Е-бизнис)
- Економика на претпријатија;
- Статистика за бизнис и економија и
- Менаџмент на човечки ресурси
Фала....
1. Zavisi koj e dali Bojadzioski ili Postolov
2. Kaj tebe e mislam zensko neznam kao se vika
3. Dimitar Bojadzioski e na MCR
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
Kolegi rezulteti indrusriska poltika imat ?
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Luge znae nekoj sto e skrateno po Upravuvanje so sistemi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom