Економски факултет (reloaded)

Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
Decki od kade do kade treba da se uci opstestveno bogatstvo od skriptata ili potocno koi temi od zephyr? I kakov ke bide kolokviumot?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Колеги кажете нешто за макроекономија за првиот колоквиум. На што да се обрне внимание, паѓа ли некое прашање од либро или од оние од часот што ги дава професорот? Некој совет? :confused::D Исто и за ФПИ ако може :)
Макроекономија на првиот колоквиум даде многу од прашањата што ги дава по листови и беше доста полесен од вториот, а за од либро не ми текнува. Ако ти треба за повисока оценка, на првиот колоквиум се прават јаки поени, вториот е потежок и дали 2/3 прашања даде од листовите од час.
ФПИ не барај од либро/зоки, кај Микица тоа не поминува и не дава ни едно прашање од претходни сесии/години, прашањата што ги дава се многу логички и за повеќето од нив веќе ве има прашано на предавање па ако запишуваш обавезно прочитај ги + забелешките од предавања. Кај Микица мораш да размислуваш аут оф д бокс :)
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: ;-)

;-)

Член од
31 октомври 2011
Мислења
48
Поени од реакции
8
Макроекономија на првиот колоквиум даде многу од прашањата што ги дава по листови и беше доста полесен од вториот, а за од либро не ми текнува. Ако ти треба за повисока оценка, на првиот колоквиум се прават јаки поени, вториот е потежок и дали 2/3 прашања даде од листовите од час.
ФПИ не барај од либро/зоки, кај Микица тоа не поминува и не дава ни едно прашање од претходни сесии/години, прашањата што ги дава се многу логички и за повеќето од нив веќе ве има прашано на предавање па ако запишуваш обавезно прочитај ги + забелешките од предавања. Кај Микица мораш да размислуваш аут оф д бокс :)
Фала многу,најбитно ми е да поминам :)
 
Член од
17 јануари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
4
Некој што има искуство со постдипломски на монетарна економија, финансии и банкарство? :) Учење, начин на полагање, достапност на материјали.. :)
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
се паѓаат прашањата од либро по банкарски менаџмент,фискален и монетарен систем на еу и општествено богатство? Благодарам
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дали знаете некој да држи часови по основи на економија?
Ми треба некој што ги знае термините на англиски и не ми менува дали е професор или студент од повисока година, битно ми е да знае добро да објасни.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Kolegi potvrda za redoven uste e 100den ili se ima smeneto nesto ? Nekoj sto ima izvadeno u skoro vreme ako moze da mi pise :)
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
Bankarski menadzment e polesno na ispit ili na kolokvium ? I prasanjata od libro dali se pagaat na kolokvium i na ispit?
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Ајде колегијалност...:D
Споделете искуство со банкарски менаџмент кај Горан? :oops:
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Kolegi aj nekoj sto polaga ekonomija na investicii ili polagal minatata godina da mi kaze nesto za prv kolokvium sto ima teorija zadaci i nesto okolu toa ? Fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom