Економски факултет (reloaded)

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Пoздрaв,

Имa некoј семинaрскa Менaџмент темa: плaнирaње oрaгaнизирaње кoнтрoлa мoтивирaње ...

Блaгoдaрaм!
(некa ме кoнтaктирa инбoкс)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Деловно планирање за испит има нешто скратено ?
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Малку офтопик.. за читалнава Браќа Миладиновци се плаќаше членарина? Како е со гужви сеа?
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Колеги некој да не има телефон од Еми што држи часови по сметководство случајно?
 
Член од
23 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Прва година сум и сакам да го сменам смерот од Финаниски менаџмент на Е-Бизнис. Дали има врска колку имам просек или колку предмети имам положено за да ми одобрат префрлање? И кога можам да го сменам смерот? :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.080
Прва година сум и сакам да го сменам смерот од Финаниски менаџмент на Е-Бизнис. Дали има врска колку имам просек или колку предмети имам положено за да ми одобрат префрлање? И кога можам да го сменам смерот? :)
Ако си во државна, преоѓаш у приватна квота. Нема врска просекот и мислам дека може после августовската сесија, ама не сум сигурен, прашај на студентски.
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Знае некој како е Теорија на организација на испит? Што дава највеќе?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Ај тие што имале искуство Финансиски Менаџмент да пишат на што да обрнам внимание, дали има некоја скрипта што помага, задачите можат ли да се научат од учебник...? За една недела ако се стегнам можно е да се научи, колку да се помине?

Одамна го избегавам, ама мора да се помине некад :icon_mrgr:
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Има ли некој на смерот маркетинг, да ми каже како е? матурантка сум па се интересирам за неколку факултети и смерови меѓукои и маркетинг. :)
Ај хелп некој нека ми каже дали може некои вакви као мене дупки математика да проаѓаат? м? :D
И какви се предавањата, професорите, предметите :)
лесно ли е или тешко?
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
Има ли некој на смерот маркетинг, да ми каже како е? матурантка сум па се интересирам за неколку факултети и смерови меѓукои и маркетинг. :)
Ај хелп некој нека ми каже дали може некои вакви као мене дупки математика да проаѓаат? м? :D
И какви се предавањата, професорите, предметите :)
лесно ли е или тешко?
Не е нешто посебно тешко, ама има многу на памет учење и не очекувај да биде многу креативно (како што јас си се излажав :place:). Математика ќе ти треба најмногу за прва година (математика и статистика), понатаму по другите предмети се полесни задачи по формула.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Не е нешто посебно тешко, ама има многу на памет учење и не очекувај да биде многу креативно (како што јас си се излажав :place:). Математика ќе ти треба најмногу за прва година (математика и статистика), понатаму по другите предмети се полесни задачи по формула.
Ухх фала ти!
Значи не е ништо страшно за некој што не му иде многу математика. Ехее, чим се учи напамет тоа е одлично!

Па добро сега знам дека не е креативно, али никаде не е најсјајно тоа е тоа.

А какви задачи изучувате? И по колку предмети имате во семестар? Гледав на страната на економски и не ми е јасно...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ухх фала ти!
Значи не е ништо страшно за некој што не му иде многу математика. Ехее, чим се учи напамет тоа е одлично!

Па добро сега знам дека не е креативно, али никаде не е најсјајно тоа е тоа.

А какви задачи изучувате? И по колку предмети имате во семестар? Гледав на страната на економски и не ми е јасно...
Математика се учат основни задачи. Имаш еден дел лимеси, артиметичка/геометриска прогресија, матрици, изводи и по некој интеграл и економска математика плус.
Не е нешто којзнае што, ама биди си редовна и со учење математика пошо ќе се заебиш :)
Предмети во семестар се по 4, можиш и еден семестар да земиш 3, ама не ти препорачувам од прва година тоа да го правиш пошо во случај да презапишиш предмет да не ти влечи друг предмет, туку на крај кога веќе ќе завршиш со задолжителните.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Математика се учат основни задачи. Имаш еден дел лимеси, артиметичка/геометриска прогресија, матрици, изводи и по некој интеграл и економска математика плус.
Не е нешто којзнае што, ама биди си редовна и со учење математика пошо ќе се заебиш :)
Предмети во семестар се по 4, можиш и еден семестар да земиш 3, ама не ти препорачувам од прва година тоа да го правиш пошо во случај да презапишиш предмет да не ти влечи друг предмет, туку на крај кога веќе ќе завршиш со задолжителните.
Фала ти! :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.245
Ухх фала ти!
Значи не е ништо страшно за некој што не му иде многу математика. Ехее, чим се учи напамет тоа е одлично!

Па добро сега знам дека не е креативно, али никаде не е најсјајно тоа е тоа.

А какви задачи изучувате? И по колку предмети имате во семестар? Гледав на страната на економски и не ми е јасно...
Не се секирај за математика .. отиде Драги на другата страна од булеварот .. од карши е сеа :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom