Економски факултет (reloaded)

Член од
15 септември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
0
Dali go znae nekoj brojot na Emi sto dava casovi finansisko smetkovodstvo? Bi gi zamolila tie sto go znaat da mi go pisat vo poraka :):)
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Дали се плаќа и колку за уверение за положени испити и уверение за редовно запишан семестар?
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Дали се плаќа и колку за уверение за положени испити и уверение за редовно запишан семестар?
500денари за положени испити и 100 за уверение за редовно запишан семестар. Можеш на една уплатница да уплатиш 600 денари за двете.
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
А можеш ли да ми кажеш трансакциска,уплатна сметка на која треба да се уплати и приходна шифра или ако сакаш да ми ја сликнеш уплатницата?
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Колеги, уверението за положени испити треба сами да го пополниме? И колку време се чека на студентски за заверка на него и на УППИ?
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
172
Што точно се плаќа за втор колоквиум? Административна такса?
И пријавата што треба да се пополни онлајн на Iknow, кога ќе може да се пополни? :D
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Што точно се плаќа за втор колоквиум? Административна такса?
И пријавата што треба да се пополни онлајн на Iknow, кога ќе може да се пополни? :D
Си плаќаш 50 ден. административна такса и носиш пријава, ја купуваш од книжарата на факс 30 ден. мислам беше.
 
Т

Триптико

Гостин
Постои ли pdf верзија на учебникот Финансиски пазари и институции од 2009год од Михаил Петковски? Да знам дали ( и каде ) да барам.
 

;-)

Член од
31 октомври 2011
Мислења
48
Поени од реакции
8
За пријавувањето на iknow системот,треба да се пријават сите предмети или само положени? И како се уплаќа административна такса преку телефон? Фала однапред :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
За пријавувањето на iknow системот,треба да се пријават сите предмети или само положени? И како се уплаќа административна такса преку телефон? Фала однапред :)
Само положените ги пријавуваш.
За таксена марка праќаш порака TM име, презиме и 50 пишуваш на 144 166
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ;-)

Kajgana Shop

На врв Bottom