Економски факултет (reloaded)

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Svaka ti cast kolega...



I kako oni planiraat da polozi nekoj 3-ti semestar na menadzment smer..?
Мех,натинг спешл...Ја у 3 семестар ги имав менаџмент,финансиски,математика и маркетинг и пак само овој ми остана да го презапишам поради разни глупости шо ми се случија летово и неможев да учам :)
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Каде можам да најдам на zephyr прашања по управувачко сметководство?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Има некој информација дали Сашо Арсов (Финансиски менаџмент), прави проблем ако по оценка отидеш друг термин ?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Dali postoi nekakva opcija posle 4tata godina na studiranje, da se zapisat pogolem broj na krediti od dozvolenoto?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Dali postoi nekakva opcija posle 4tata godina na studiranje, da se zapisat pogolem broj na krediti od dozvolenoto?
Мислам дека е можно, но доколку имаш просек над 8,5 (или 9 - не знам точно дали беше за 9). До 40 кредити можиш во тој случај. Прашај на студентски ќе добиеш одговор за просекот.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Мислам дека е можно, но доколку имаш просек над 8,5 (или 9 - не знам точно дали беше за 9). До 40 кредити можиш во тој случај. Прашај на студентски ќе добиеш одговор за просекот.
Да да тоа знам, него мислев дали има некоја "опција" за студенти што треба да студираат рецимо 5,6,7 години наместо 4 некако да полагаат предмети побрзо :)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Да да тоа знам, него мислев дали има некоја "опција" за студенти што треба да студираат рецимо 5,6,7 години наместо 4 некако да полагаат предмети побрзо :)
Не постои таква опција. По 4 предмети семестар, само последните 2(зимски и летен), можеш по 5, но бројот на кредити да не надминува 40.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Zemi si trgovsko pravo definitivno. Da bese na eden od drugite potrski smerkvi ke ti kazev da si go cuvas poso ke ti treba za poteskitr semestri ama za finansiski ti e top.
Ebiznis nemoj da si se zaebal da go zimas u nikoj slucaj. Eve ja sea zavrsuvam prva godina i go zemav ebizniz vekje e avgust uste go nemam polozeno.
Eve bas utre go polagam posleden pat godinava, se nadevam deka ke go polozam. Vazno materijalot so se uci se zivi gluposti i nekoi bez vrska raboti...
Не би се сложил со тебе дека е без врска материјалот, само зависи како гледаш на работите во материјалот убаво има објаснувања за тоа што и како функционира електроското купување и продавање, ја сум на е-бизнис смерот мене цел смер ми е тоа и предметов е сосема солидна основа.
Него некој информации за еколошки менаџмент испитов каков ке е што како ? Не прашувајте зошто у август долга приказна е .. се исчистив само ова ми остана единствен за у августовско-септемвриска сесија...
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Не би се сложил со тебе дека е без врска материјалот, само зависи како гледаш на работите во материјалот убаво има објаснувања за тоа што и како функционира електроското купување и продавање, ја сум на е-бизнис смерот мене цел смер ми е тоа и предметов е сосема солидна основа.
Него некој информации за еколошки менаџмент испитов каков ке е што како ? Не прашувајте зошто у август долга приказна е .. се исчистив само ова ми остана единствен за у августовско-септемвриска сесија...
I jas ne se slozuvam so tebe :d sepak ispagja deka e najvekje do licni preferncii...
Ekoloski na ispit mislam deka se e isto, t.e. prasanjata od kolokviumi se i za ispit..

Nego nekoj da mi kaze neso sovet za ekononika ispit..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom