Економски факултет (reloaded)

Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Се двоумам меѓу финансиски менаџмент и сметководство и ревизија па ме интересира кој смер е полесен а кој потежок(какви се професорите ,предметите, полагањата;). Ако може објаснување и однапред ви благодарам.:oops:
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
31
НЕ. Немој да се лажеш. Едино ако имаш послаби оценки, па да влезеш во државна квота на овој смер, а после во прва прилика да се префрлиш на друг смер.

Економија ти е НАЈСРАЊЕ смер на цел економски факс. Многу глупи и дебилни предмети, многу премногу непотребен материјал, општи срања. Моја препорака, НИКАКО овој смер. :)
Сакав само да поминам полесно бидејќи тежок ми е финансиски менаџмент и сметководство
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Сакав само да поминам полесно бидејќи тежок ми е финансиски менаџмент и сметководство
Нема ништо тешко, ги исфрлија тоа глупите предмети од Финансиски уште пред некоја година. Сега е далеку полесно. А за Економија, тој смер не сакаш да го учиш.
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Дечки, дали може да продолжам со студии како редовен студент ако се вработам и сум осигуран?
Druze, bukvalno niso ne ti menja toa dali si redoven ili vonreden. Poso i ednite i drugite ako sakaat mozat da idat na kolokviumi, ako nekjat nemoraat. A poso gleam deka sakas da bides redoven, togas ne ti e sigurno deka nenozes da ides na predavanja. Znaci skroz isto e. Barem spoted mene
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Сакав само да поминам полесно бидејќи тежок ми е финансиски менаџмент и сметководство
Кај сакаш оди, само на економија не. Да можам јас да бирам сега, јас би надворешна трговија или финансиски. :)
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Dajte kazete koj predmet e naj dobro da go zemam za tret semestar na menadzment? Ili koi se najlesni, poso znaete sea go iam trioto finansiski, osnovi na menadzment i marketing :)
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Ако може нешто повеќе за предметот математички методи ?
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
31
Ке може да ми кажете сега за упис ќе ми треба ново државјанство не постаро од 6 месеци или може да се запишам и со старото?? и за исвод од матично исто
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако може нешто повеќе за предметот математички методи ?
Глас само ако чујам лош за комшиката мавам перманент банови :D
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Некој да ми каже нешто повеќе за втор циклус (постдипломски)-смер-менаџмент на човечки ресурси? (една година)

Некој што има упишано/завршено да сподели искуство / импресии? :)

Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom