Економски факултет (reloaded)

Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
А замисли +1500 ко морков и мадона собрани во една група :sakasuste:
:pos::pos: да да.. ја отвараш групана и сфаќаш колку многу глупи студенти има на економски
кога видов дека имаше дискусија на сликата у коментари кој у кој термин бил, а јасно си пишуваше на сликата, излегов и не ја отварав веќе :facepalm:
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
:pos::pos: да да.. ја отвараш групана и сфаќаш колку многу глупи студенти има на економски
кога видов дека имаше дискусија на сликата у коментари кој у кој термин бил, а јасно си пишуваше на сликата, излегов и не ја отварав веќе :facepalm:
Ооо па ти си ја пропуштила журката :pos:Јас читав скоро се (немав попаметна работа:icon_mrgr:) и не ми се веруваше каков хумор имаат луѓево, па и со wannabe саркастичните коментари...речи су сувишне :facepalm:
По другиве групи не се истакнуваат до толку, не знам што е фркава со изборниве.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Се лупат у груди само. Коа ќе ги објават резултатите, пола и више испаѓаани, какво смеење ќе има... чопор неписмен
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Ajdeeeee, poznat sum stanal hahahahahahaha.. lelelelel kolegi se zgaziv od smeenje :D:pos::vozbud:

Inace site postovi so gi iam, site se u grupava pisani :p
Ja upisuvav semestar malce pokasno i mi rekoa deka na ekoloski ima okolu 1900 zapisani, a ne 1500 :D
 
Последно уредено:

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Ajdeeeee, poznat sum stanal hahahahahahaha.. lelelelel kolegi se zgaziv od smeenje :Dos::vozbud:

Inace site postovi so gi iam, site se u grupava pisani
Ja upisuvav semestar malce pokasno i mi rekoa deka na ekoloski ima okolu 1900 zapisani, a ne 1500 :D
Ti Menja neshto kolku Upishani ima ili...
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Abe izglea ja i madona da ne sme ke izumre temava..

Aj da spasam situacija neka kaze nekoj ekonomika vtor kolokvium dali e dosta samo od skripta da ucam..? ;-D
 
Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
здраво,
ми треба учебник по финансиски менаџмент од сашо арсов. Дали некој има оргинал учебник , да не е копија и да го продава? ако има некој таков нека ми пише во пп.
благодарам
 
Член од
26 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колеги да ве прашам тие што положиле Деловна етика на испит, како го положивте? Многу е потешко од колоквиумите или исто е? Јас треба да го полагам во јуни и многу ми е одбивен предметот ама ич не можам да се снајдам со материјалот. Тоа се 30 реченици вртени во 200 страни скрипта. И уште нешто, ако на пример ќе треба да го презапишувам дали може наместо да запишам Деловна етика да запишам друг предмет на пример Трговско право?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Во календарот на активности на страната пишува дека мајско-јунска сесија трае од 25.05 до 15.06. Може некои испити да ми бидат и после 15.06 ? И дали има некој распоред предметите од зимски семестар да се полагаат први, па после тие од летен или нема врска ова? Ме интересира за да си го планирам времето.. :X3:
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Во календарот на активности на страната пишува дека мајско-јунска сесија трае од 25.05 до 15.06. Може некои испити да ми бидат и после 15.06 ? И дали има некој распоред предметите од зимски семестар да се полагаат први, па после тие од летен или нема врска ова? Ме интересира за да си го планирам времето.. :X3:
па можно е и после 15.06.. ништо чудно, зависи од професорот, можат да одложат ако побараат студентите ако се поклапа со некој друг.. исто како за време на колоквиумска што одложуваат.
Иначе нема врска распоредот со тоа дали е од зимски/летен.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги да ве прашам тие што положиле Деловна етика на испит, како го положивте? Многу е потешко од колоквиумите или исто е? Јас треба да го полагам во јуни и многу ми е одбивен предметот ама ич не можам да се снајдам со материјалот. Тоа се 30 реченици вртени во 200 страни скрипта. И уште нешто, ако на пример ќе треба да го презапишувам дали може наместо да запишам Деловна етика да запишам друг предмет на пример Трговско право?
Не мора да ги презапишуваш изборните предмети, можеш да одбереш други.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom