Економски факултет (reloaded)

Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Да не знае некој во која просторија ќе биде основи на менаџмент пошто не е истакнато на страната глеам.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Теорија на организација што да се обрне внимание и дали има нешто отфрлено.. Зар никој нема теорија да ми хелп.?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Тестот е 90 % од либро, ама работата е што таму се погрешно одговорени. Мене лани многу ми помогнаа материјалите од Еми, добро беа објаснети истите задачи и книжења. Исто се паднаа и некои од прашањата што ги има во збирка после секоја глава.
Фала многу, и уште нешто, прашањата од либро и од зоки се разликуваат или истите се?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Го слуша некој Аграрна политика да ми каже дали нешто е скратено и каков тип на прашања ќе има?
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Фала многу, и уште нешто, прашањата од либро и од зоки се разликуваат или истите се?
Не сум сигурен за ова, ама прашањата од либро ги имаше и во електронска форма, во некоја од групите на ФБ, лани ги ставија после првиот колоквиум, а целиот тест беше ист.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Не сум сигурен за ова, ама прашањата од либро ги имаше и во електронска форма, во некоја од групите на ФБ, лани ги ставија после првиот колоквиум, а целиот тест беше ист.
Оккеј, а прашањата со повеќекратен избор - колку точни одговори можат да бидат? И ако биле со повеќе, отприлика колку беа со 1 точен... или колку беа со повеќе точни?:confused:
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Оккеј, а прашањата со повеќекратен избор - колку точни одговори можат да бидат? И ако биле со повеќе, отприлика колку беа со 1 точен... или колку беа со повеќе точни?:confused:
Мислам дека до 3 точни или така нешто, ама секако на задачите и книжењата има еден точен, а повеќе такви ќе бидат, исто има и Т/Н.
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Ајде колеги и колешки со господ напред математика што полагавме, едно шефсченце мало најмало да фатиме и ништо друго ;D
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Да не знае некој во која просторија ќе биде основи на менаџмент пошто не е истакнато на страната глеам.
На огласна до студентски прашања има списоци.
Секаде се полага :D Од амфитеатри до предавални
 

Kajgana Shop

На врв Bottom