Економски факултет (reloaded)

Член од
26 мај 2014
Мислења
29
Поени од реакции
18
Имаш на групава на ФБ нон стоп некој објавува дека продава https://www.facebook.com/groups/126908590813357/

Него, може некој да ми каже стратегиски менаџмент лани на колоквиум дали имаше отворени прашања, денеска Дракул кажа дека ќе биде пола оптички пола отворени, па да не е само лага да даде целосно отворени прашања? Оти испитите во јуни и август се есејки, ама за ова некако не ми се верува..
Нели рече дека и на колоквиум ќе имало отворени или така нешто? Прво збореше дека есејски во јуни август биле, ама нели треба само на заокружување на коловиуми да се?Не го сфатив ни јас , нека каже некој ако убаво го слушна, позади седев:)
Еј и да прашам за домашното , цели 2 страни требаше? Една колешка ми кажа дека на првата страна треба само домашно и насловот да го пишува , а јас мислам дека цели 2 страни треба.
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Продавам книга по Економски развој и прашања за колоквиум/испит и книга Регионална економија со прашања за колоквиум/испит.Кој е заинтересиран нека пише во инбокс. :cool:
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
може некој да ми каже што се тие прашања за колоквиуми и испити што сите ги продаваат? И дали некој знае колку се плаќа за промена на изборен предмет??
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Нели рече дека и на колоквиум ќе имало отворени или така нешто? Прво збореше дека есејски во јуни август биле, ама нели треба само на заокружување на коловиуми да се?Не го сфатив ни јас , нека каже некој ако убаво го слушна, позади седев:)
Еј и да прашам за домашното , цели 2 страни требаше? Една колешка ми кажа дека на првата страна треба само домашно и насловот да го пишува , а јас мислам дека цели 2 страни треба.
Да, за колоквиум мислев пола оптички пола отворени, така и јас разбрав, ама кратки биле одговорите, најопшти работи, белки не е бог знае колку тешко. За домашното и јас разбрав 2 страни, а тој треба да се однесе само нели а не таму да го пишиме?[DOUBLEPOST=1410986234][/DOUBLEPOST]
може некој да ми каже што се тие прашања за колоквиуми и испити што сите ги продаваат? И дали некој знае колку се плаќа за промена на изборен предмет??
Прашања имаш во Либро и Зоки, скриптари спроти факултетот до Фонтана, во Мавровка, тие се тие што ги даваат заедно со книгите.

Инаку за промена на изборен јас во прва година сменив во втората недела и не платив ништо, сега зборат нешто 1000 ден било, ама пробај може првата недела не се плаќа ништо..
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
29
Поени од реакции
18
Да, за колоквиум мислев пола оптички пола отворени, така и јас разбрав, ама кратки биле одговорите, најопшти работи, белки не е бог знае колку тешко. За домашното и јас разбрав 2 страни, а тој треба да се однесе само нели а не таму да го пишиме?[DOUBLEPOST=1410986234][/DOUBLEPOST]
Прашања имаш во Либро и Зоки, скриптари спроти факултетот до Фонтана, во Мавровка, тие се тие што ги даваат заедно со книгите.

Инаку за промена на изборен јас во прва година сменив во втората недела и не платив ништо, сега зборат нешто 1000 ден било, ама пробај може првата недела не се плаќа ништо..
Да да, готово и напишано , само треба да се однесе :)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
А дали проектот што треба да го правиме, мора сите да го презентираат, или не е задолжителна презентација?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
Може некој што бил на демографија да ми каже што/како, дали треба оригинал книгата или може копија како и што рекол за колоквиум?Фала :)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Може некој што бил на демографија да ми каже што/како, дали треба оригинал книгата или може копија како и што рекол за колоквиум?Фала :)
за книгата кажал дека има нова, од утре ќе ја имало во книжара 800 денари, и ваљда треба да ја купиме новата по што кажале дека ќе ја носиме на полагање :)
 
Член од
2 септември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Беше некој денеска на методи на продажба, кажа нешто професорката дали треба оргинал книга, присуство дали треба ?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Да, за колоквиум мислев пола оптички пола отворени, така и јас разбрав, ама кратки биле одговорите, најопшти работи, белки не е бог знае колку тешко. За домашното и јас разбрав 2 страни, а тој треба да се однесе само нели а не таму да го пишиме?[DOUBLEPOST=1410986234][/DOUBLEPOST]
Прашања имаш во Либро и Зоки, скриптари спроти факултетот до Фонтана, во Мавровка, тие се тие што ги даваат заедно со книгите.

Инаку за промена на изборен јас во прва година сменив во втората недела и не платив ништо, сега зборат нешто 1000 ден било, ама пробај може првата недела не се плаќа ништо..
A кај треба тоа молбата и парите да ги однесам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom