Економски факултет (reloaded)

Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Мене за Меѓународни финансии кај Михаил ме интересира како е? Нешто принцип како ФПИ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Мене за Меѓународни финансии кај Михаил ме интересира како е? Нешто принцип како ФПИ?
Да, али полесно. Барем мене ми беше доста лесен и интересен предмет.
Има едно книжуле, збир од преводи од странство, од кое јас едвај две теми дали прочитав, многу збунувачко беше преведено.
Има и ситни задачи, претежно нели за девизниот курс, прелесни се. Прашањата се со повеќекратен.
Совет за предметов - предавања и презентации. Предавањата кај нас ги држеше Кирил, веројатно и сега ќе биде така, али добро предава.
Со тоа не би требало да имаш проблеми некои, па и за повисока оценка, зошо претпоставувам си навикната на принципот на полагање на предмети од финансиски менаџмент. :)
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Збирка, таблица и учебник математика (2012), плус добивате и решенија на сите испитни комбинации, како и решени задачи надвор од збирка кои се паѓаат на испит. За повеќе инфо - инбокс.
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
22
Поени од реакции
3
Колеги дали на дополнителна математика се паѓаат истите задачи од сесијата? :)
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Некоја информација за англиски јазик 1, присуство се бара, како оди оценувањето?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Кој е подобар за изборен: Однесување на потрошувачи или Методи на продажба?
Од овие два Методи дефинитивно. Не сум на Економски, али баш прашав од Економски, Oднесување е доста зезнат предмет.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Социологија е со шифра 100 и нешто. Може да го изберам во четврти (летен) семестар или му поминал редот? :)

Задолжително е присуство на Демографија? :unsure:
 
Последно уредено:
Член од
28 јули 2014
Мислења
25
Поени од реакции
0
Имам семинарска на тема „Современи концепти на М - трговија“.
Планирам да напишам нешто за MobiPay, Paypal, може ли материјал да добијам во врска со овие теми и нешто општо за М - трговија, или ако има некој готова семинарска би било супер, итно ми е, немам многу време.
Благодарам однапред :)
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Социологија е со шифра 100 и нешто. Може да го изберам во четврти (летен) семестар или му поминал редот? :)

Задолжително е присуство на Демографија? :unsure:
Можеш да го избереш Социологија :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Колеги препорачајте некој изборен за зимскиов семестар. Така да е полесен за учење и да не е обемен.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Колеги препорачајте некој изборен за зимскиов семестар. Така да е полесен за учење и да не е обемен.
Англиски 1, ако веќе не си го земал у прва :)

Да не беа Англиски 1 и 2, немаше 10ка да видам на факултетов :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom